Zakládáme a udržujeme ekozahradu

Zakládáme a udržujeme ekozahradu https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194289/bmid_zakladame-a-udrzujeme-ekozahradu-vIK-194289.jpg 4 4 3

Přírodní zahrady korespondují se současným zvyšujícím se zájmem o udržitelný způsob života. Snahou autora je ukázat, že zahrada není jenom bojištěm, kde se utkáváme se škůdci a plevelem. Nemusí být ani testovacím místem pro chemikálie, které v zájmu bohaté úrody používáme. A už vůbec nemusí být pracovním táborem, kde se zahradník sedře z kůže. Publikace se naopak snaží ukázat krásu a efektivnost zahradní spolupráce s přírodou, jejímž výsledkem by měl být prostor vhodný nejen pro relaxaci, ale i sklizeň chutné a zdravé úrody. A to všechno s minimem těžké práce a finančních prostředků pěstitele, navíc s pozitivním efektem pro naše životní prostředí.... celý text

Greenfingers
Greenfingers
08.03.2020 5 z 5

Tato rozsahem nevelká knížka obsahuje biozahradnickou "latinu" a je vhodná pro zahrádkáře, kteří s tímto způsobem obdělávání půdy začínají. Ti pokročilejší si v ní ovšem taky najdou něco, co je inspiruje.

zelena_zabicka
zelena_zabicka
26.04.2019 2 z 5

taková kniha - jedna z mnoha. V podstatě vše, co už někde bylo zpracováno. Spíše taková příručka se souhrnem mnoha různých témat, ale žádné není zpracováno příliš do hloubky. Na trhu je mnoho jiných textově i graficky hezčích. Líbil se mi zde ale návrh na osázení bylinkové spirály - bylinkami mnou používanými. Až se ke spirále na naší zahradě dostaneme, budu vycházet asi z tohoto modelu osázení.

MOu598
MOu598
11.04.2017 5 z 5

Zajímavá knížka. Hodně nápadů a námětů, jak vytvořit zahradu v souladu s přírodou. Bude pro mne inspirací.