Zákeřné keře

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul : pohádka Cílem knížky je formou jednoduchého pohádkového příběhu seznámit děti s nejběžnějšími jedovatými rostlinami v jejich okolí. Malá víla Vincencie je zakleta zlým čarodějem Rulíkem Zlomocným. Kouzlo může zlomit pouze ten, kdo rozpozná všechny rostliny použité v čarovném věnci, pomocí kterého Rulík Vincencii zaklel. Usušené listy a bobule z věnce se musí vrátit keři, ze kterého pocházejí. Ostatní víly nakonec postupně všechny keře najdou, úkol splní a Vincencie šťastně vyvázne ze spárů zlého čaroděje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38956/zakerne-kere-38956.jpg 4.249
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Zákeřné keře

capricornus
07.10.2021

Zlatý déšť , štědřenec (Laburnum) - ano, ten je jedovatý.
Zlatice (nesprávně: zlatý déšť) = Forsythia.

Anička2011
27.06.2021

Moc hezká.


KatyM.
17.06.2021

Kniha je pěkně zpracována, dětem se líbila.

slamenka
24.09.2020

Dceru kniha nadchla, protože je plná víl. Syn se zase rád dozvěděl něco o keřích. Ale mě osobně se samotný příběh moc nelíbil. Nebylo to ono, takové plytké to bylo, víly takové hloupé a naivní. Předtím jsme četli jiné z této bylinkové-rostlinné sady a ty byly lepší. Děti milují ty otázky na konci každé kapitoly a tady mě už mrzelo, že ani nebyli ukázané odpovědi a vlastně ty odpovědi nebyly zakomponované v textu. Jako třeba u knížky Jde se lesem.
Ilustrace ovšem nádherné jako vždy.

Litocha
28.12.2019

Na autorku jsem četla samou chválu, ale po přečtení téhle knížky jsem trochu na rozpacích. Kniha má sice zajímavé ilustrace a užitečné téma, ale zpracování mě nenadchlo. Knížka je na mě příliš poučující (bohužel nejen o rostlinách, didaktický tón jsem cítila i v dalších pasážích) a popisná na úkor dobrodružnosti. Věty jsou mnohdy poněkud kostrbaté a nejvíce mi vadí slabá charakteristika víl – byl jich celý chumel a všechny mi splývaly, žádná neměla pořádnou osobnost (a jména si byla dost podobná). Možná by bylo lepší jich mít míň s jasně daným charakterem. Hlavně zpočátku to bylo navíc jen o potácení se od jedné rostliny k další (a víly působily neschopně a bezradně, protože je pořád musel někdo zachraňovat).

poetree
19.07.2019

Chvályhodné a vzácné téma. Pěkné ilustrace víl i rostlin. Příběh pěkný, propracovaný, ale četlo se mi to trochu ztuha a občas mi to nešlo přes jazyk (třeba "studniční skřítek"). Četli jsme knihu dlouho (určitě víc než 5 večerů), nicméně čtyřletého kluka to zaujalo a určitě jsme se oba i něco naučili :) (doplňující otázky jsem vzdala, třeba se k tomu zas vrátíme..)

jarki
15.12.2018

Moc hezky zpracovaná pohádka pro děti, poučná a chytrá. Vřele doporučuji...

ArtepKu
27.12.2017

Knížku, kterou donesl Ježíšek, jsme na naléhání pětileté dcery přečetly během chvilky. Jednoduchý příběh vypráví o tom, jak se kamarádky zakleté víly Vincencie vydávají na cestu, aby ji vysvobodily ze zakletí, které na ni seslal zlý čaroděj Rulík Zlomocný. Krok za krokem rozplétají větvičky z kouzelného věnečku a poznávají tak společně s dětmi nejznámější jedovaté keře. Co dělá knížku ale opravdu kouzelnou, tak nádherné ilustrace od Evy Chupíkové.

1