Zákeřná nemocnice

Zákeřná nemocnice https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/741/zakerna-nemocnice-741.jpg 4 188 13

Kniha osmá Sourozenci Baudelairovi se tentokrát v pátrání po tajemné organizaci D.P. dostanou do Heimlichovy nemocnice. Znovu se však musejí bránit před zločineckými spády zákeřného hraběte Olafa a jeho bandy a jen díky důvtipu a pohotovosti se jim podaří vybřednout z nebezpečné situace. Přes všechnu smůlu, která provází bez výjimky všechny jejich příhody, se jim však podaří vypátrat další podrobnosti, jež vrhnou nové světlo na minulost rodiny Baudelairových.... celý text

Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

A Series of Unfortunate Events, Book the Eight: The Hostile Hospital , 2001

marketa3815
28.07.2023 5 z 5

Osmileté dceři se série stále líbí, za nejchytřejší a nejschopnější ze sourozenců považuje batole Sunny a za nejhloupější Violet. Vyhovuje jí, že jsou knížky dobrodružné. Mně série leze čím dál víc na nervy,když mi chce předčítat nahlas.

mia.com
15.01.2023 4 z 5

Jako dítě jsem tuhle sérii měla moc ráda, byla taková jiná, než ostatní knížky pro děcka. líbilo se mi, že se všechny vědecké vynálezy tváří, že by to fakt mohlo fungovat. Nicméně musím doporučit také film a seriál, obojí se mega povedlo.

Booky84
31.10.2022 5 z 5

Tohle byl opravdu povedený díl, kde se toho děje opravdu hodně a o napětí není nouze. Zároveň se posouváme trochu dál, co se týká minulosti samotného autora pana Snicketa. Doufám, že v dalším dílech toho zjistíme více, zatím to jsou jen takové náznaky.

LilKure
23.01.2021 5 z 5

Já tu sérii miluju! To nenásilné slovíčkaření, ta nenásilně násilná atmosféra; násilím se musím držet abych se nerozplynul.

anet8843
29.12.2019 5 z 5

Tenhle díl byl hodně povedený. Baví mě hlavně ty části, kde se rozplétají taje minulosti - okolo Snicketových, Beatrice, D.P. apod. Tady bylo hodně indícií, které jsem si hodně užila. Některé části tady byly trochu zbytečně natáhlé, upřímně mě ty akční pasáže moc neberou.

pink_ivy
23.01.2019 4 z 5

Po nepříjemnostech, které sourozence potkali ve vesnici V.F.D. jsou Baudelairovi nuceni vypravit se na vlastní pěst do nepřívětivé okolní krajiny. Jejich cesta je přitom zavede do napůl dostavěné Heimlichovy nemocnice.

Lemony Snicket pokračuje ve vyprávění svého příběhu s námi již známým ironickým podtónem a černým humorem, víceméně se opět drží zajetých kolejí, aneb co knížka, to nová lokace. Avšak tentokrát jsou děti skutečně na vlastní pěst a nemají žádného opatrovníka, který by se o ně (ne)staral. Ač byla tedy knížka hodně podobná těm ostatním, právě ty malé detaily, díky kterým se odlišují, z toho dělají četbu, která vás pořád nenudí. Ten koncept s opatrovníky už je zjevně vyčerpaný (díky bohu, myslím, že jich tam i tak bylo zhruba o pět víc, než bylo potřeba) a Baudelairovi se musí naučit přežívat a unikat hraběti Olafovi a Esmé bez pomoci. Velmi kladně hodnotím absenci pana Poa, který je zaručeně nejotravnější a nejhorší postavou celé série.

Do tajemství, obklopující celý požár a tajemnou organizaci, se opět jen lehce namočíme a nedozvíme se nic moc dalšího, pouze několik málo dalších informací. Jak jsem ale již zmiňovala předtím, vážně by to chtělo nějaký větší posun v ději.

Percabethka
30.09.2017 5 z 5

Podle názvu a obálky jsem čekala, že bude tenhle díl trošku strašidelnější, ale i když tak úplně nebyl, moc se mi líbil. Snad se brzy dozvíme, jestli je pravdivá ta informace ze složky Snicketových požárů :D

thg-queen
27.05.2016

Řada Nešťastných Příhod (8)/Zákeřná Nemocnice
Hodnocení od thg-queen
27.05.2016

Mně se tahle kniha / celá serie se mi velmi líbí. Mám ráda knihy které jsou trochu strašitelný. V každé knížce, hrabe Olaf dělá že je nikdo jiní, ale Klaus, Violet, a Sunny Baudelairovi to ví. V tíhle knížce on dělá že je Mattathias. Nejvíc se mi líbí z dětí, Klaus. Rád čte a je mu třináct let, takže jsme podobné. Hal byl velmi hodný na Baudelairovi i když chce aby pracovali a nečetli knihy. Celkově, tahle kniha se mi líbila a já jí doporučuju kamarádům. Ode mně je asi 4 bodů od 5.

bibi.r
09.12.2015 4 z 5

Zákerná nemocnice byla opravdu zákeřná ;).
A "Kranioektomie" by se měla zvlášť u některých lidí provádět opravdu hojně :D.

trudoš
26.08.2015 4 z 5

Kdo se dostal až k osmému dílu, ten už je na hranice možností Lemonyho Snicketa zvyklý. A Zákeřná nemocnice bohužel neskrývá žádné nové zvraty, autor v podstatě jede ve vyjetých kolejích, které jsou už důvěrně známé. Snad jen, že se trochu rozšíří obraz o možných důvodech smrti manželů Baudelairových, jenže je to natolik povšechné, že z toho ještě může ledacos vzít za své. Uvidíme. Stále se však jedná o báječné čtení okořeněné neodolatelným zvráceným humorem, který je výsostnou značkou celé Řady nešťastných příhod.

Dinosaur
01.07.2015 4 z 5

(9/10) Série začíná nabývat stále větší spád, protože se opět dovídáme pár zajímavých věcí :) (06.08.2013)

Posli
17.03.2013 4 z 5

Zatím nejlepší z celé série. Konec byl velmi povedený. Všechny ty šifry, převleky a požáry dodaly příběhu pořádný spád.

studentik
30.09.2011 5 z 5

Velmi pěkné...Konečně po mnoha knihách jsem se dozvěděl něco o sourozencích...Už se nemůžu dočkat Konce...:))

Daniel Handler
americká, 1970