Zákeřná Ebola

Zákeřná Ebola https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24303/bmid_zakerna-ebola-yoT-24303.jpg 4 300 80

Zákeřná Ebola je první knihou, která se dotýká celé šíře problematiky vzácných smrtících virů. Popisuje události v období let 1967 až 1993 - zavede čtenáře do odlehlé jeskyně v džungli, překypující uhynulými zvířaty, do letounu vezoucího na palubě živoucí virologickou bombu , do přísně utajených biologických laboratoří, kde vojenští mikrobiologové riskují své životy při studiu smrtonosných organismů. Líčí úsilí vojenského a vědeckého týmu expertů, kteří v hermeticky uzavřených skafandrech hledají způsob, jak zastavit rostoucí počet obětí viru Ebola. Zákeřná Ebola není román, příběhy, které vypráví, náleží k literatuře faktu. Lékaři a sestry bojující o záchranu lidských životů uprostřed epidemií zasažených oblastí v deštném pralese jsou skuteční hrdinové současnosti...... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Knižní klub

Hot Zone , 1994

Abroš
10.03.2020 5 z 5

Kniha na velmi zajímavé téma.dobře se čte.

Babo
05.11.2018 5 z 5

Při čtení Jako zabít ptáčka jsem si říkala , to jsem si asi nevybrala dobře , je to takový rozvleklý , nic se neděje, chtělo by to nějakou akci .
Prolistovala jsem čtečku a narazila na Zákeřnou Ebolu , to by šlo .
Po přečtení několika stránek s vytřeštěnýma očima a spadlou bradou jsem došla k závěru , že to je nejnapínavější a nejhororovější kniha jakou jsem kdy četla .
Že by proto,že nevznikla v hlavě spisovatele , ale tvůrcem je matička příroda ? Někdo by mohl říct , v tomto případě pěkná macecha ,ale já věřím v její moudrost . A ikdyž to bude znít tvrdě až možná zvráceně , začíná nás být moc .
Bylo opravdu zvláštní , když se nákaza objevila , jako varovně zdvižený prst a potom stejně náhle zmizela .
Obdiv samozřejmě patří všem těm,kteří se této hrozbě postavili i s vědomím,že se mohou stát další obětí .

Ikkju
12.06.2018

S otcem jsme se vždy nějak míjeli, jako bychom byli z jiných světů, nicméně pár průsečíků, snad s vypětím sil či náhodou, bylo. Jedním z nich je tahle kniha, kterou mi koupil v době, kdy jsem chodil do Červeného kříže.

Téma je navíc stále aktuální, vzpomenu si na ni snad vždy, když v médiích probleskne nějaká dobrá (úspěšné očkování) či špatná (e. na kraji velkoměsta) zpráva o téhle šílené nemoci. Velký obdiv lidem, kteří jsou schopní a ochotní s nemocí bojovat..

Damato
11.06.2018 5 z 5

Takhle nějak vypadá pocit- přečetl/a jsem knihu najednou od první do poslední stránky bez dechu....
Strhující, mrazivá, čtivá- vše co je v komentářích níže je naprosto pravda, jakmile začnete číst, už vás kniha nepustí .

Storm5007
10.06.2018 5 z 5

Naprosto strhující kniha. Autor vše popsal tak, že jsem měla husí kůži. Kniha má silný podtext z toho důvodu, že je vše pravda. Moc se mi líbí i film "Smrtíci epidemie" kdy autory k natočení inspirovala tato kniha.

Princezna22
03.05.2018 5 z 5

Při čtení knihy mě šíleně mrazilo a nedutala jsem.. Četla jsem a četla ,jak mě kniha pohltila. A když si uvědomím,že tohle nebylo smyšlené ale opravdu fakta tak o to víc je to strašidelné.. Za mě rozhodně DOPORUČUJU!

niki-chan
09.12.2017 4 z 5

Velmi zajímavě a čtivě napsaná kniha. Zároveň také dost děsivá, když si uvědomíte, že je to realita, žádná smyšlenost. A že tam venku prostě čeká, třeba i na nás.

harena
24.11.2017 4 z 5

Zákeřná ebola je literatura faktu a je čtivě a více než zajímavě napsaná. Já opravdu nesmírně obdivuji všechny, kteří se zabývají nebo musí řešit problematiku vzácných smrtelných onemocnění a jak vidím, my ani netušíme, jak lehce může zůstat z lidstva pouze 10%.
"Příroda zná zajímavé způsoby, jak obnovit ztracenou rovnováhu a brání se lidskému přemnožení vlastním imunitním systémem. Začíná reagovat na parazita jménem lidstvo, na infekční záplavu lidí, na mrtvé betonové vředy na celé planetě"
Těžko se od knihy odtrhává, zvlášť když si uvědomím, že se to vše stalo a jak málo stačí, aby svět, jak ho známe, už nebyl.

LucyDvorska
04.11.2017 3 z 5

Na knihu jsem se neskutečně těšila už jsem díky "poutači" na obálce, kde je názor od S. Kinga. První a druhý příběh jsem zhltla jedním dechem a říkala jsem si, co přijde teď. Bohužel ke čtení dalších příběhů jsem se až musela nutit. Každopádně jsem knihu dočetla. Přeci jen se to opravdu stalo, tak by bylo chyba to nedočíst.

Atanone
25.10.2017 5 z 5

Fakta,co se čtou jako napínavý thriller..nebo spíš horror. Tato kniha mluví vlastně o tom,jak nicotní my pánové tvorstva jsme. A jaké máme štěstí,že ještě jsme.

RudýOnkel
16.09.2017 5 z 5

Pokud se bojíte, že tuto knihu nepochopíte - nebojte se. Ať jste obyčejný člověk nebo člověk zasvěcený do tajemství lékařského učení a problematiky těchto R4 virů, nebudete se nudit. Lehce snadno jako já pochopíte vše nutné a dokážete si udělat názor na vše. Kniha se přímo zabývá problematikou viru. Žádné odbočky, což je velké plus. Po přečtení knihy si možná řeknete jako já, že je dobře, kde žijeme, ať se máme všelijak, hlavně že tu nejsou takové svinstva. Za mě teda - výborně se četla, obsah je naprosto jednoduše srozumitelný a možná se začnete zajímat o R4-kách trochu víc.

bedkniha
26.08.2017 5 z 5

Měla jsem jí doma dlouho, moc se mi do ni nechtělo... literatura faktu...když začala být nemoc aktuální, chtěla jsem se dozvědět něco o té nemoci...byla jsem velmi mile překvapena, jak poutavě je kniha napsaná a čte se sama, skvělá kniha a DOPORUČUJI přečíst...

Katja
17.08.2017 5 z 5

Varování: Tahle kniha vás chytne a už nepustí. Literatura faktu, která vás nezahltí odbornými termíny, nýbrž jen tím nezbytným minimem, které je navíc vysvětleno na konci knihy. A tak si rozšíříte (pokud nejste biolog) obzory o existenci něčeho jako je elektronový mikroskop, krystaloidy nebo toho, jak probíhá dekontaminace objektu, ale hlavně o nepolapitelném strašákovi jménem Ebola, který svět straší stále stejně už přes 40 let. Většina postav zde vystupuje pod reálným jménem (ke smůle čtenáře je příjmení snad poloviny Johnson, ale i tak se budete orientovat). Jen si dejte pozor, aby vás při čtení nezačala bolet hlava!

Dandy1
14.08.2017 4 z 5

Tato kniha je stále aktuální. Ebola je strašákem pořád i po dalších 20 letech od vydání knihy. Konečně jsem si mohla udělat skutečný obraz o průběhu onemocnění. Velké dík patří všem, kdo se nebojí s tímto drakem jakkoliv bojovat. Ať klinicky nebo při výzkumu.

SnoopyMa
09.06.2017 5 z 5

Jsem ráda, že se mi do rukou dostala tato zajímavá kniha. Nejenže je poučná, ale informace dokázal autor podat tak, že se u toho nenudíte. Doporučuju.

Monty196
20.04.2017 4 z 5

Kniha napínavá od první strany. Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Je psaná velmi srozumitelně, takže i lidé, kteří nejsou zdatní v tomto oboru vše pochopí. Konec knihy mě však zklamal. Do posledních několika stran jsem se doslova musela donutit, byl to boj, ale zvládla jsem to. Ráda si ji přečtu znovu, až na těch posledních cca 30 stran, které s klidem vynechám. :))
Jinak doporučuji, zajímavé a děsivé čtení

mira.k
22.03.2017 5 z 5

Nemá to chybu. Literatura faktu napsaná jako thriller.

luckomar
26.02.2017 3 z 5

Kniha nebyla špatná. Ze začátku jsem byla omracena tim, jak je to strhující a nechutné. V druhé polovině mě zaujalo, jak je kniha smutná a vážně jsem v jednu chvíli měla na krajicku, protože mi bylo líto opic, na kterých se testovalo. Konec už mě ale nudil. Měla jsem trošku problém dočíst.

Riccia
07.01.2017 5 z 5

Strhující literatura faktu - srozumitelně napsaná a velice napínavá. Díky této knize jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací o historii tohoto viru i o výzkumných metodách a zařízeních, kde se s těmito supernebezpečnými agens pracuje.

Sporty.86
09.04.2016 5 z 5

Super, strhující a poučné =))

nemoci smrtelné choroby nebezpečný virus ebola (nemoc)

Richard Preston
americká, 1954