Zakázané ovoce

Zakázané ovoce https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376193/bmid_zakazane-ovoce-bzH-376193.jpg 4 814 224

Poklidné přímořské městečko Merham se ještě vzpamatovává z následků druhé světové války, když poklidné místní vody rozčeří příchod bohémské skupinky s nejasnými vzájemnými vztahy, která se nastěhuje do moderního, na tu dobu architektonicky výstředního domu na pobřeží. Konzervativní obyvatelé Merhamu jsou pobouřeni, mladou Lottie a její přítelkyni Celii však dům i jeho osazenstvo neodolatelně přitahuje. A do pohybu se dává lavina událostí, jejíž tragické následky přetrvávají i po padesáti letech…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Foreign Fruit , 2004

Mindy
08.05.2019 3 z 5

Nejdřív jsem myslela, že to nedám. Ale pak se začal děj pozvolna rozvíjet. Potom začne úplně jiný příběh, který se s tím prvním prolne. Moje první kniha od této autorky a bohužel mě moc nepřesvědčila.

magic11
07.05.2019 1 z 5

za mě nejslabší z knih od Jojo Moyesové

jluky
07.05.2019 5 z 5

Páčila sa mi - romantika, nič viac nič menej; doporučujem - dobrý relax.

Kikuse13
04.05.2019 5 z 5

Mě se kniha líbila. Mam ráda knÍžky od Jojo.

kanitsuj
03.05.2019 3 z 5

V tomto případě jsem měla trochu problém se začíst a čas od času jsem se ztrácela v postavách. Nemůžu říci, že by se mi příběh nelíbil, bylo to docela zajímavé vyprávění o kontaktu obyčejných lidí z maloměsta s výstředními umělci. Bohužel když příběh mohl začít být zajímavý, došlo k přerušení a autorka začala někde jinde - zase pěkně od začátku. V této knize jsem také postrádala výraznější emoce, na které jsem zvyklá z jiných autorčiných příběhů.

Šánka
30.04.2019 4 z 5

Mně se kniha líbila a trošku mi připomněla autorčinu Stříbrnou zátoku, asi tím prostředím a poklidně plynoucím dějem.
Pokud se dostanete přes tu první, historickou část knihy, ospalou jako malé přímořské městečko Merham, děj se krásně začne rozvíjet v druhé části v současnosti a graduje až do dojemného závěru. Příběh o lásce zakázané, lásce osudové, ale i láskách ve všech jejích možných podobách i těch dříve netolerovaných. Také o nevyřčených slovech, která nevratně ovlivní budoucnost.....Moc se mně líbil závěr, přesně tak jsem si ho přála.

Kovbojka33
28.04.2019 odpad!

Kniha mě vůbec nebavila

monika3838
13.04.2019 3 z 5

Trvalo dlouho se zacist,mockrat jsem rekla,ze me nebavi,chvili jsem dej najednou nechapala,ale nakonec to nehodnotim uplne zle. Nakonec vcelku pekny pribeh,jen nevim,jestli se ke knize nekdy vratim..

MoravMo
10.04.2019 4 z 5

Chvíli mi trvalo se do knihy pořádně začíst, ale pak už se četla skoro sama.

novina
08.04.2019 5 z 5

Mě se kniha líbila. Děj mě pohltil a zajímalo mě jak to s Lottie dopadne. Část s Daisy jsem z počátku vnímala jako druhý příběh, ale čím více jsem četla, tak mi bylo jasné, kde se příběhy protnou. Konec byl docela předvídatelný, ale i tak se to četlo moc pěkně.

Lenoulinka
07.04.2019 2 z 5

Tahle kniha pro mě byla hrozná dřina... První část jsem louskala dlouho a nepřišla mi vůbec záživná a hoodně jsem přemýšlela, jestli budu vůbec pokračovat. Nakonec jsem se přemohla. Druhá část mi přišla ze začátku jako úplně jiný příběh, který s první částí nijak nesouvisí. To už bylo poměrně záživnější čtení. Třetí část jsem už zvládla bez obtíží. Ze všech přečtených knih od Jojo mě tahle bavila ze všech nejmíň a jsem ráda, že ji mám za sebou.

Ossinky
02.04.2019 5 z 5

Zajímavý příběh, ale ke konci "průhledný". Hezky se četla.

Pavlína79
18.03.2019 4 z 5

pokud chce člověk číst o lásce ve všech možných podobách, tak tahle kniha je ta pravá, pokud chce číst o čemkoliv jiném, tak to tu nenajde ... ale nic důležitějšího stejně není ... :-)

kofina
25.02.2019 4 z 5

Knihy Jojo Moyes jsou jako romantické komedie v televizi, kdy je vidět nemusíte, nepotřebuje, nic moc vám nedají, víte, že dopadnout dobře a přesto je dokoukáte, protože si u nich úžasně odpočinete a vyčistíte hlavu. Doporučuji. :)

martinka07
24.02.2019 3 z 5

Uff... Přečíst tuto knihu mě stálo hodně sil. Kvůli velkému množství postav mi dlouho trvalo, než jsem se zorientovala. Když se mi to konečně povedlo, byl konec první části a začala další část knihy, která ze začátku vůbec nenavazovala na část první. Dle mého názoru nejslabší kniha od Jojo.

babiočka
24.02.2019

Nemohu přijít na to, proč mě tahle knížka nezaujala a docela otrávila. Opakovaně jsem se snažila začíst, ale marnost nad marnost, ani ne v půlce jsem to vzdala.

sabca
21.02.2019 5 z 5

Tak pro mě kniha nudná nebyla. Příběh Lottie byl zajímavý. Chybělo mi dozvědět se toho víc o Cellii. Možná, že autorka uvažuje o napsání pokračování tak jako u románu Než jsem tě poznala. Rozhodně doporučuji a nenechte se odradit nízkým hodnocením některých čtenářů zde.

Vendulik
18.02.2019 3 z 5

Kniha byla velice čtivě napsaná. Záplatka taky nebyla špatná ale celkově kniha byla velice nudná. Musela jsem se nutit k jejímu přečtení. Pro mě nejslabší knihy této autorky.

Ulrika
17.02.2019 5 z 5

Jojo mě asi nikdy nezklame. Každý její příběh je úplně jiný, ale všechny jsou nádherné a rozhodně v nich nenajdete klasicka romantická klišé.

Marčullkas
16.02.2019 2 z 5

Čekala jsem od příběhu víc.