Zakázané ovoce

Zakázané ovoce https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376193/bmid_zakazane-ovoce-bzH-376193.jpg 4 814 224

Poklidné přímořské městečko Merham se ještě vzpamatovává z následků druhé světové války, když poklidné místní vody rozčeří příchod bohémské skupinky s nejasnými vzájemnými vztahy, která se nastěhuje do moderního, na tu dobu architektonicky výstředního domu na pobřeží. Konzervativní obyvatelé Merhamu jsou pobouřeni, mladou Lottie a její přítelkyni Celii však dům i jeho osazenstvo neodolatelně přitahuje. A do pohybu se dává lavina událostí, jejíž tragické následky přetrvávají i po padesáti letech…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Foreign Fruit , 2004

Renike
03.05.2020 3 z 5

Precetla jsem vsechny knihy od autorky,ta byla posledni.. kdybych ji cetla jako prvni, nikdy by dalsi nezacala..kazda totiz zaslouzila 5 hvezdicek,ta ale jen 3..do 60% jsem cetla jen s nechuti..moc me nenadchla ani konec

zimka.r
27.04.2020 4 z 5

Opět pěkná knížka na první slunečné dny na balkoně :)

kuttnerovka
26.04.2020 2 z 5

Od autorky jsem přečetla téměř vše a patří mezi mé oblíbené. Tato kniha ale pro mě je nejslabší. První půlka mě nebavila, nemohla jsem se do toho dostat a začíst, od druhé půlky s nástupem nové dějové linky jsem se už zakousla a dočetla. Ale žádný velký zázrak to pro mě není. Příběh mě moc nezaujal a závěr byl pro mě také takový o ničem.

dr.romca
21.04.2020 3 z 5

Moje první setkání s touto spisovatelkou. Dosti předvídatelná zápletka
Ale další knize od JoJo dám ještě šanci

MahulenaK
17.04.2020 4 z 5

Ano, jsou všechny knížky podobné a předvídatelné. A ano, stejně mě pořád baví. Takže i přes to, že mě Zakázané ovoce tolik "nechytlo", tak dávám 4 hvězdičky a jdu vyhlížet další knížku :-)

jes09
13.04.2020 3 z 5

Od Jojo jsem četla všechny díla, opět odpočinková četba, vlastně bych řekla, že autorka je už predvídatelná s dějem. Také autorka umí více zasáhnout city. Ten, kdo nemá tuto autorku načtenou, věřím, že se bude líbit více.

lucie9998
12.04.2020 2 z 5

Kniha mě příliš nenadchla, čekala jsem od ní víc. Žádné další knihy už od autorky nejspíš číst nebudu.

Acquenta
11.04.2020 3 z 5

To je snad první kniha od Jojo, které dávám tak málo hvězd. Začátek mě na ni bavil nejvíc, příběh Lottie a Gyuie byl čtivý , což se o zbytku knihy nedá říct. Bohužel :(

petra3597
18.03.2020 5 z 5

Jak již bylo zmíněno v jiných komentarich- prvních několik desítek stran čtenář vážně pretrpi... Dlouho jsem měla knihu rozectenou a říkala si "kde je ta moje Jojo"? Ale abych přiznala barvu- kniha mne ve finále (řekněme v od její druhé poloviny) nadchla, začala jsem si dávat souvislosti dohromady, konečně jsem pochopila ty předcházející stránky a hlavně- velmi se mi líbil příběh samotný- snobaci versus služebnictvo versus bohémové , to vše v malém přímořském městečku, paradoxně přeplněném pozeru... A pak ten skok v čase, kdy se čtenář dozví, jak postavy zily a jaký mělo vše dopad na jejich životy v malém městě .

hlavajda93
20.02.2020 3 z 5

Dle mého názoru jedna ze slabších knih autorky. Jak je jejím zvykem, tak jsou v knize 2 časové roviny, které se postupně propojí. V první části to bylo zpočátku velmi zdlouhavé a zmatené, nemohla jsem se začíst a vyznat se v postavách, asi od 60. strany se to rozjelo a začlo to být zajímavé a nemohla jsem se odtrhnout. Pak nastala 2. část, která byla zpočátku taky nudná a v nových postavách jsem se ztrácela. Později se to rozjelo a čekala jsem, kdy se příběh propojí s 1. částí. Nakonec mě kniha docela bavila, ale konec bych si představovala trochu jinak, zvlášť s Lottie.

avalonek
16.02.2020 5 z 5

Tohle bylo úplně úžasně čtení.Začátek musí člověk trošku přetrpět,ale pak to stojí opravdu za to.Nadherné smutné čtení,které mě chytlo za srdce a moc se mi líbilo,že i na konci slzička ukápla.Dlouho na tuto knihu budu vzpomínat.

Kája836
07.02.2020 5 z 5

Krásný napínavý příběh, který mě opět vehnal slzy do očí. Přesvědčila jsem se o tom, že ať sáhnu po jakékoli knize od Jojo Moesové, tak nesáhnu nikdy vedle a nebudu litovat.
Když jsem začala číst druhou část této knihy, byla jsem sice trochu zmatená a možná i trochu zklamaná, protože jsem si myslela, že příběh Lottie byl najednou ukončen. Ale i přes to jsem nedokázala knížku odložit. A jsem za to ráda.

Hanjimka
01.02.2020 3 z 5

Knihy autorky mám moc ráda, ale tohle mi přišlo jako slabší kus. Moc postav a trochu zmatené vyprávění. Ale i tak ji budu číst dál.

99jana99
11.01.2020 4 z 5

Prvních asi 100stran mi přišlo nezáživných, zbytečných. Nutila jsem se do čtení, protože to byl dárek od dcery. Na dalších stránkách se to změnilo a kniha mě bavila,takže i dál budu číst knihy této autorky.

Kristy.Seb
30.12.2019 5 z 5

Začátek knihy byl trochu náročnější, než jsem se začala orientovat v postavách, ale příběh byl hezký. Přečetla jsem od této autorky už více knih a tuhle bych nezařadila mezi její nejlepší, ale příběh byl hezký napsaný.

elotriel
27.11.2019 4 z 5

Zajímavý příběh, ze začátku jsem měla trochu zmatek v postavách a jejich vztazích. Pak jsem se začetla a když jsem byla napjatá a potřebovala jsem vědět, co bude dál-tak přišel poměrně dlouhý odskok k jiné dějové lince. Konec překvapil.

verunka93
11.11.2019 3 z 5

Moje oblíbená spisovatelka. Tato kniha byla poslední, kterou jsem od ní ještě nečetla. Moc jsem se na ni těšila, protože předtím se mi všechny moc dobře četli. Ze začátku jsem se celkem moc nemohla začíst. Postavy jsem mi pletly, ale potom jsem se začetla a pamatovala jsem si všechny postavy a pochopila vztahy mezi nimi. Bylo to dobré čtení, ale skutečně nepatří mezi její nejlepší.

wildprincess
28.10.2019 3 z 5

Slabší kniha od této autorky, začátek jsem se vyloženě nudila, pak to nebylo špatné. Ale od této autorky jsem četla mnoho lepších knih. Přesto špatné to nebylo, takové pohodové čtení...

TerezaJágrová
26.10.2019 3 z 5

Prví část knihy mě vůbec nezaujala. Druhá a třetí část už byly fajn. Třeba se ke knize ještě někdy vrátím a dám jí ještě šanci.

jitkahav
21.10.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst,ale potom jsem se do knihy zabrala a naopak musím říct , že se mi líbily oba časové děje.
Dospělá Lottie ( vlastně už babička )
ve druhé části příběhu mi však moc nesedla. Jako dospívající dívka mi byla daleko sympatičtější.