Zakázané ovoce

Zakázané ovoce https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376193/bmid_zakazane-ovoce-bzH-376193.jpg 4 814 224

Poklidné přímořské městečko Merham se ještě vzpamatovává z následků druhé světové války, když poklidné místní vody rozčeří příchod bohémské skupinky s nejasnými vzájemnými vztahy, která se nastěhuje do moderního, na tu dobu architektonicky výstředního domu na pobřeží. Konzervativní obyvatelé Merhamu jsou pobouřeni, mladou Lottie a její přítelkyni Celii však dům i jeho osazenstvo neodolatelně přitahuje. A do pohybu se dává lavina událostí, jejíž tragické následky přetrvávají i po padesáti letech…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Foreign Fruit , 2004

Jotty
07.12.2020 3 z 5

Průměr. Kniha byla čtivá, příjemná oddechovka, ale za mě taková jakoby trochu odfláknutá druhá půlka knížky, čekala jsem trochu víc.

Zzofinka
03.12.2020 5 z 5

Ale jo,prestoze jsem si ze začátku timto zanrem nebyla jista,mne se knizka cetla dobře a dej mi předvídatelny neprisel.Mela bych par drobností,kterymi by se to dalo dovest k úplné dokonalosti,ale co,mě neurazely... Dávám pet!:)

adelkas
26.10.2020 3 z 5

Slabší kniha od Jojo. Koupila sem ji jako akci 1+1 zdarma. Děj je hodně předvídatelný a chvíli mi trvalo než jsem poznala kde jsem a kdo je to.

Hoshi
15.10.2020 3 z 5

Jsem z celé knihy zmatená. Častokrát jsem se ztrácela jak v postavách, tak v ději. Když už jsem tomu všemu přišla konečně na kloub, najednou všechno jinak. Uf, konec mě nepřekvapil, ale jsem ráda jak to všechno dopadlo.

vera5841
11.10.2020 5 z 5

Začátek knihy mě moc nebavil, ale že se jedná o Jojo zkusila jsem jít dál. A ano, pomalu jsem začínala přicházet příběhu na chuť. V momentě kdy už jsem byla "zažraná" najednou "LUP". Posouváme se v čase a najednou úplně jiný příběh. Postupně se však příběhy spojí a já nemám slov. Je velmi zajímavé s hrdinkou prožít mládí, kdy je ještě hloupá a naivní, a zároveň ji poznat jako starší dámu, která si leda co prožila a jak se si životem stále nese křivdy mládí.

Surikata369
01.10.2020 2 z 5

Teda knihy autorky mám ráda, ale toto? Toto se táhlo jako smrad :D Lepší přirovnání pro to nemám. Tolik zbytečných postav (ke kterým si člověk ani tak nějak nenajde cestu, ani je ,,nepozná", jak špatně jsou vykresleny), úplně zbytečné dvě dějové linky, vůbec žádné překvapení v knize, tolik romantický omáčky kolem no a k tomu konci se ani vyjadřovat nebudu. Fakt max. dvě hvězdy za mě.

Sony9
28.09.2020 4 z 5

Začínám autorce přicházet opravdu na chuť, kniha se mi moc líbila, jen mě trochu vytáčí skákání z minulosti do přítomnosti, tady by to vůbec nebylo potřeba.

sirojezkin
22.09.2020 3 z 5

Moc se mi to líbilo. Milostný román, Romantické, ale přála jsem si, aby to mělo lepší konec.

Radka1911
03.09.2020 5 z 5

Pěkný, zajímavý příběh. Ani tato autorčina kniha mne nezklamala.

misssicccka
22.08.2020 4 z 5

ja jsem spokojena, jedine, co me nastvalo, byl ten konec, to romanticke klise na konci - dest, nemocnice - uplne vidim to filmove zpracovani ;)

jo jeste mela autorka proliskat Silvii Rovanovou ;)

Lienilda
31.07.2020 3 z 5

Takové průměrné dílo od autorky, neurazilo, nenadchlo.

zimolka
30.07.2020 4 z 5

Jak už bylo několikrát zmíněno,tak i mě vadilo velké množství postav,ale jinak byl příběh moc hezký.

amanek
29.07.2020 4 z 5

Jak už zde bylo psáno, začátekt byl utrpení. Knížku jsem dokonce odložila a přečetla dvě jiné. Nakonec jsem ji dala ještě šanci a cca od 50 stránky, se začal odvíjet hezký příběh.

LilianaFalcon
20.07.2020 2 z 5

S autorkou máme takový vztah jak na houpačce. Jednou se máme rády a pak zase ne.
Tentokrát jsme se rády neměly. Příběh byl pro mě byl nezáživný, vyloženě jsem se místy nudila a popravdě mě ani ten konec nijak nezajímal.

RonnieSmithx
13.07.2020 3 z 5

I přesto, že knížka nepatří k autorčiným nejvydařenějším, tak mě dokázala dostat. Jsem u jejích knížek tak strašně emocionální, že se to nelíbí ani mně samotné, což je asi dobře, protože to vypovídá o tom, jak skvělá spisovatelka Jojo je.
Největší kámen úrazu bylo asi to, že jste se začetli do příběhu Lottie, který najednou zmizel a místo něj se objevila nová postava s novými problémy. Knížka se mi ale líbila. Až na to z mého pohledu obrovské fiasko ve formě pokračování příběhu Louisy Clarkové mě Moyesová nikdy úplně nezklamala. A tahle kniha, i přes svoje mouchy a pár zbytečných stránek, byla stejně nádherná jako ty ostatní.

Petrasuvicka
22.06.2020 3 z 5

Přidávám se k těm méně nadšeným. Tentokrát mi tohle nesedlo. Rozvláčné, chaotické, velké množství postav. A když se v nich zorientujete a začne to mít spád, skočí to do další části k jiné spoustě postav. Většinou lidem podle komentářů vadila Lottie, podle mého ještě patřila k těm normálnějším, za to Daisy jsem nemohla nějak rozdýchat. Její chování a povaha mi tam vysloveně vadily. Od Moyesové znám mnohem lepší kousky, za mě vede Dívka, již si tu zanechal. Tuhle řadím k Jeden plus jedna, ta mně neoslovila vůbec.

Janka7
05.06.2020 2 z 5

(SPOILER) Tentokrát mě kniha nenadchla, sto stránek tak nudných a zdlouhavých, tolik postav, že dělá problém udržet pozornost a pochopit, kdo je kdo. Pak se děj v přímořském letovisku rozjel, chvilku napínavé a zajímavé, opět dobrá Jojo Moyesová. Ale pak zase...jako by cíl knihy byl naplnit přes 400 stránek. Hlavní hrdinka Lottie a její skoro sestra Celie řeší starosti mladých dívek..., ale každá je odlišná, jsou 50. léta a v městečku ve vile Arkadii se objeví umělci, bohémové... A na scénu přichází sympatický mladík....Pak skok o pár desítek let později, napínavé, kdo je kdo.... Mám knihy této autorky ráda, ale tato je její nejslabší kniha.

Allla9
02.06.2020 4 z 5

Čtu všechny knihy od této autorky. Každá mě něčím zaujala. A pokaždé se těším na další setkání s její tvorbou.

Hopulka
31.05.2020 4 z 5

Od začátku krásné čtení. Zklamáním pro mě byl skok od Lottie k Daisy, ale stačilo počkat pár stránek a parádní čtení pokračovalo. Až budu mít zase chuť na romantiku, ráda po autorce opět sáhnu.

Lenisk@
17.05.2020 3 z 5

Kniha se četla sama, jako ostatně všechny autorčiny knížky, ale, já nevím, asi mě nenadchla. Líbil se mi příběh Lottie, přestože byl až neuvěřitelně kýčovitý ("zapadáme do sebe jako kousky puzzlů"), a nemohla jsem se začíst do příběhu Daisy. Jakmile jsem však chtěla zjistit, jak to bude s Daisy dál, motala se mi do toho Lottie, o níž už jsem ztratila zájem. Myslím, že tato knížka nenadchne ani neurazí, je to takové odpočinkové čtení.