Zakázané filmy

Již od počátků filmového umění čelila řada snímků pobouření veřejnosti, cenzuře či naprostému zákazu uvádění pro svou erotickou, náboženskou, sociální nebo politickou náplň. Kniha Zakázané filmy mapuje mechanismy a vývoj filmové cenzury v USA na příkladech 125 významných děl amerického i evropského původu, od němého Zrození národa (1915) po nedávno natočený snímek Anna a král (1999). Každé z hesel obsahuje základní informace o daném filmu, jeho synopsi a údaje o průběhu schvalovacího řízení. Knihu doplňuje česká předmluva, která vysvětluje americkou cenzuru v širším kontextu, a řada příloh....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24091/big_zakazane-filmy-t0f-24091.jpg 4.118
Literatura naučná, Umění

Vydáno: , Universum (ČR)

Forbidden Films: Censorship Histories of 125 Motion Pictures, 2001

Kniha Zakázané filmy

Kaferano
17.11.2012

Tuto knihu mám teprve rozečtenou, ale můžu se o ní zmínit už teď. Jedná se o 125 příběhů filmové cenzury a mne tyto příběhy uvedly do obrazu. Hlavně do obrazu o institucích a asociacích, které mohou změnit filmový osud. U synopsí jsem měla občas otazník, některé detaily jsem ve filmu vnímala jinak, ale jsou to opravdu jen detaily. Ovšem u popisu cenzurních zásahů někdy zůstává rozum stát nad tím, čím si musely některé filmy a jejich tvůrci projít. Podotýkám, že z těch 125ti filmů jsem viděla jen 14, ale na některé jsem po této četbě zvědavá. Kdo má o toto téma zájem, tomu knihu doporučuji.

gocatgo
09.05.2012

Užitečná rukověť filmového fanouška. Proč byla Jean Harlow zakázána? Kvůli jakému filmu se bouřil Vatikán? A proč stojí za to vidět Extase? Dobrý počin z vydavatelství Levné knihy.