Zakázaná učebnice koučování

Zakázaná učebnice koučování https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190641/zakazana-ucebnice-koucovani-190641.jpg 5 32 12

Koučování je způsob, jak krok za krokem vybudovat víru v sebe, ve vaší hodnotu, ve vaše sny! Zakázaná učebnice vás zavede na výcvik v koučování. Společně se třemi hlavními hrdiny projdete vzděláním profesionálních koučů. Vyprávění tří účastníků výcviku zahrnuje nejen cvičení, metody a techniky koučování, ale také příběhy jednotlivých postav. Každý charakter dává čtenáři trochu jiný pohled na výcvik i na jednotlivé techniky. Kniha je poutavým čtením nejen pro kouče, je zároveň inspirací a nástrojem pro všechny čtenáře, kteří se zajímají o moderní psychologii a osobní rozvoj.... celý text

Literatura naučná

Vydáno: ,

Valenis
10.12.2021 5 z 5

Skvělá kniha, velmi mě nadchla. Slupla jsem ji jako malinu. Doporučuji všem, kteří se zajímají o koučování a chtějí se dozvědět víc. Pro začátečníky skvělý a poutavý úvod do koučování.

lentilka_007
31.05.2021 4 z 5

Co se knize nedá upřít je její originální pojetí, kdy je pár těch nejzákladnějších koučovacích metod podáno formou deníkových zápisů účastníků výcviku.
Pokud nemáte o koučování žádné informace, je to fajn knížka na úvod. Pokud už jste absolvovali nějaký kurz nebo výcvik, je to spíš beletristická jednohubka na pláž, když chcete odpočívat, ale zároveň mít pocit, že čtete něco trochu k věci.

momo01
29.03.2020 5 z 5

Kniha, která mě na začátku zaujala svým názvem a obálkou a pak i obsahem a zpracováním. Parádní!

IŠ
01.12.2019 5 z 5

Dostala jsem tuto knihu darem a jsem opravdu ráda, že mohu napsat, že je skvělá. I když jsem, co se týká barevné kombinatoriky spíše střízlivý typ, obálka mi učarovala. Také ilustrace uvnitř knihy jsou rozkošně hravé. Nejvíce oceňuji autenticitu hlavních hrdinů. Kniha má podobu zápisníku několika účastníků koučovacího výcviku a díky těmto zápiskům je možno tyto kouče poznávat. Kromě toho kniha představuje několik základních koučovacích technik a součástí jsou i pracovní sešity. Určitě existuje celá řada perfektních knih o koučování, ale z této jsem nadšená, protože si na nic nehraje. Nemá ambice ze sebe dělat cokoli. Je prostě tím, čím je. Těží ze své jednoduchosti. Pravdou je, že některé uvedené koučovací dialogy mi přišly dlouhé nebo nezajímavé. Ale to je můj problém a je snadno řešitelný. Poslední kapitola je velmi citlivá a osud jednoho z účastníků mne hluboce zasáhl. Vše je tak pomíjivé…

ŽabákDokvákal
12.03.2019 4 z 5

Pokud nevíš, co si pod koučinkem představit, nebo si pohráváš s myšlenkou, že by ses jednou rád stal koučem/koučkou, tak tato kniha je dobrý začátek. Mám nyní jasnější představu o práci kouče. Srozumitelnou formou zde autorka vysvětluje základní techniky koučinku.

Lucif
23.02.2019 5 z 5

Líbí se mi styl, více pohledů na jednu věc, moc hezky a zajímavě napsané. Autorku Magdalenku jsem viděla a mluvila s ní i osobně, je to úžasná žena ;-)

Kristynka7
25.03.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, byla pojatá osobitým stylem a dala mi možnost nahlédnout do více pohledů na kurz koučinku.

kercah
12.03.2017 4 z 5

super odlehčená verze knihy koučování... snadno se čte.

lesumir
01.05.2016 4 z 5

Vtipné a poučné :)

sioux
19.01.2016 4 z 5

Těžké hodnotit tento pokus o vtipné a nenásilné přiblížení koučinku.
Protože mě to pomohlo a zaujalo, tak hodnotím pozitivně a doporučuji, ale mám k tomu spousta ale.
Začnu tím dobrým - vynikající jsou otázky na konci kapitol, které jsem poctivě vyplnil a vedly mě k zamyšlení. Další plusem je formát knihy, dobrý papír, dobrá struktura otázek, hezky graficky členěno, to pomáhá orientaci. Třetím plusem uvádím odlehčené předvedení některých technik koučinku.
Pak uvádím pro objektivnost spoustu věcí, které mě štvaly.
Tak předně ta kniha je tak neuvěřitelné "ženská", že je pro muže v podstatě nestravitelná. Na každé stránce někdo brečí, hnípání se v pocitech, chlapi jsou vylíčený tak, jak si ženy myslí, že fungují, což je úplně mimo, kojení, těhotenství, strach z prázdného hnízda a ztráty mládí a atraktivního vzhledu... a podobné delikatesy.
Další iritací pro mě byly záznamy koučinků, které byly velmi podrobné a velmi nudné a nakonec jsem je všechny přeskákal.
Poslední připomínka je k názvu knihy, vůbec nechápu, co na tom bylo zakázaného, bylo to všechno tak normální..
Ale i tak doporučuji k přečtení, pro ženy určitě zajímavější a občas docela dobré hlášky, samozřejmě ženské, ale i tak dobré.

Hynais
29.12.2015 5 z 5

Vtipně napsané. Nenásilně učící. Nepodbízivě vtahující. Podpovrchově ukazující. Víc sdělím Magdaleně osobně:-)

mrksik
27.05.2015 5 z 5

Dosť dobre najlepšia kniha o koučingu, ktorá mi prešla rukami, rozhodne ju však neodporúčam vnímať ako učebnicu v zabehnutom slova zmysle. Hoci v nej sú popísané niektoré z techník (a je veľmi osviežujúce, ako autorka pracuje s expresívnymi terapiami), na začiatku praxe by som sa na ne príliš spoľahnúť nemohol. Táto knižka má však v sebe niečo omnoho silnejšie (a podľa môjho názoru pre koučing dôležitejšie) - autentický záujem, vzťah, odvahu prekračovať hranice, nechuť uspokojiť sa s "tabuľkovými" definíciami, hravosť - obávam sa však, že práve toto sú atribúty, ktoré sa naučiť z učebnice veľmi nedajú a čitatelia, ktorí by chceli zaručené návody, budú sklamaní. (Jou, tak im treba!)

2013  92%Zakázaná učebnice koučování
2023  90%Zakázané lásky - nevěra vám dá víc, než si myslíte

Kniha Zakázaná učebnice koučování je v