Milovaný soused

Milovaný soused https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474662/bmid_milovany-soused-E7Y-474662.jpg 4 491 79

Bestsellerová autorka New York Times Penelope Ward přichází s novým příběhem o dvou přátelích, z nichž se postupem času stanou milenci. Když jsem dostala kopačky, poslední věc, po které bych toužila, bylo nastěhovat se vedle někoho, kdo by mi připomínal mého bývalého přítele, Eleca. Damien byl žhavější verzí mého ex. Soused, kterému jsem v duchu začala přezdívat „vzteklej umělec“, měl navíc dva obrovské psy, kteří celé noci štěkali a nenechali mě spát. Damien se mnou nechtěl mít nic společného. Alespoň jsem si to myslela, dokud jsem jednou večer neuslyšela smích, který vycházel dírou ve zdi mé ložnice. Damien poslouchal všechna má telefonická sezení s terapeutkou. Ten sexy umělec odvedle teď znal veškerá má nejhlubší tajemství a nejistoty. Dali jsme se do řeči. Dostala jsem od něj dobré tipy, jak se mám přenést přes rozchod. Stali se z nás dobří přátelé, ale Damien mi dal jasně najevo, že mezi námi nemůže být nic víc. Problém byl v tom, že už jsem se do něho zamilovala. A i když mě od sebe odstrkoval, poznala jsem, že to cítí stejně… protože tlukot jeho srdce nelhal. Myslela jsem si, že mi Elec navždy zlomil srdce. Ale moje srdce bylo živé a bilo pro Damiena, tak intenzivně jako nikdy předtím. Jen jsem doufala, že mě neopětovaná láska nezničí nadobro.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Neighbor Dearest , 2016

Kubikuli
01.11.2021 5 z 5

Jednoznačně knížka, kterou začnete číst a nechcete ji odložit, dokud nejste na konci... Byly tam části, kdy mě břicho bolelo od smíchu, části, kdy slzy byly na krajíčku, části, kdy to nebylo nic moc ... Ale super oddechovka...taková ta, co vám zlepší náladu, když máte podzimní depku nebo tak něco :)

johana3160
25.10.2021 3 z 5

Po par kapitolach jsem zjistila ze kniha volne navazuje na knihu Milovany nevlastni bratr, kterou jsem ja osobne jeste necetla. To jen tak mimochodem.

Dve tretiny knihy byly fajn, vtipny, smutny takova ta klasika tohoto zanru. Nicmene od chvile, kdy se dali dohromady mi to prislo uz jen “blboucky”… PW proste samostatne nepatri mezi me oblibene autorky.

petulkapeta
23.10.2021 5 z 5

„Nejsem si jistá, jestli existují různé úrovně lásky, nebo jestli jeho
odchod znamenal, že mě nikdy nemiloval. Nechápu, jak je možný přestat
někoho milovat. Sama se tím snažím prokousat. Ale jedna věc je jistá: když
tě někdo podvádí, tak tě nemiluje.“

Jedine čeho lituju, že jsem nečetla ty dvě knihy po sobě. Byl to skvělý zažitek. Psi byli skvělí stejně jako jejich sexy majitel a kdo by v prvnim dile pomyslel na to jak asi byla na tom Chelsea. A ten epilog byl užasný, nejvic mě dostaly ty maily. Prostě skvělý přiběh s takovým koncem jaký měl být...

januska82
22.10.2021 5 z 5

Krásny romantický príbeh, miestami aj na slzičku. Kniha ma bavila od začiatku do konca...

georginaa
20.10.2021 5 z 5

Dost dobrý příběh ze života, věřila jsem tomu, bavilo mě to, zasmála jsem se i byla smutná, prostě bych řekla, že tam bylo vše, co příběh měl mít. Bylo k popukání, když na Chelsie vyskočili dva hafani a mysleli si, že je to kus slaniny. To bylo fakt suprově promyšlené a zábavné. Nemohu více dodat, než že se mi tento díl líbil daleko víc, než předchozí a že se těším možná na pokračování Jade a Taylora?

havrmoni
19.10.2021 5 z 5

Četla jsem po Osudovém dopisu a tak mi to přišlo moc, já nevím jako uplakané?? A víc sladké. Nicméně to bylo fajn čtení. Známe jak to bylo s Nevlastním bratrem a teď tu máme druhou stranu, opuštěnou Chelseu. Epilog byl super.

Adriana21
17.10.2021 5 z 5

Super. Takhle bych tuhle knihu shrnula. I když se mi do jejího čtení moc nechtělo a to z důvodu, že jsem zrovna znovu dočetla knihu milovaný nevlastní bratr a Elec s Gretou jsou pro mě prostě top a Chelsey tam byla nevítaná i když hodná. A moc se mi nechtělo číst, jak nadává na mého oblíbence Eleca :D Nakonec jsem ale byla mile překvapena a knihu zhltla za jeden den. Chlsey byla moc fajn, milá, obětavá... No a Damien, jo, jo, jo a ještě jednou jo, toho chlapa jsem si prostě okamžitě zamilovala. Za mě parádní kniha a rozhodně doporučuju.

lihate
13.10.2021 5 z 5

"Neboj se říct, co chceš. Život je hrozně krátkej."

A já jsem se zase skvěle bavila. Prostě miluju tuhle autorku, až už napíše cokoli. Ten příběh byl procítěný, plný emocí a krásných pocitů. Nevím, jak to Penelope Ward dělá, ale já se nikdy nemůžu odtrhnout a když musím dělat jinou práci, stále se ke knize vracím myšlenkami. Život s nemoci je vždycky naprd, ale je potřeba bojovat a nevzdávat to předčasně. Občas je možná dobře, že nevíme, co nás čeká. Chelsea jsem nejprve nerozuměla a přišla mi protivná, ale postupně jsem si ji oblíbila a hrozně jí věřila, že všechno zvládne.

Mám na knihách od Penelope hrozně ráda, že jsou vždy s nějakým hlubším příběhem. A že ten příběh, může být reálný víc, než na první pohled zdá.

"To proto, že někdy prostě neexistuje uspokojivý vysvětlení pro všechno. Chceš férovou odpověď? I slušnejm lidem se občas dějou hnusný věci. Tady máš odpověď. Lidi se zamilujou, odmilujou, všechno zničí. To je život. Neudělala jsi nic špatnýho, tak přestaň pořád hledat odpovědi, cos pokazila.“

"Ve skutečnosti nemáme žádnou jinou možnost než určité věci prostě přijmout."

maruska2906
12.10.2021 5 z 5

Ani nemám slov tohle byla ta nejkrásnější, nejúžasnější knížka. Za jeden den přečteno.

petraLI
11.10.2021 4 z 5

Taková cukrkandlová oddechovka. Na relax ideální volba.

Pedruska01
07.10.2021 5 z 5

Na autorčinu lehounce navazující knihu po Milovaném nevlastním bratrovi jsem se celkem těšila, především kvůli postavě, která v té knize nedopadla šťastně a taky, že jsem si ji hodně oblíbila a samozřejmě i kvůli té anotaci. Autorku už z mnoha jejích knížek znám, takže její styl vyprávění mi dost sedí. Čte se to neuvěřitelně rychle a dobře, kniha dokáže pohltit, takže jsem neměla problém na posezení slupnout přes 200 stránek, aniž bych mrkla.
Hlavní hrdinka Chelsia, která se právě objevila v předchozí knize a kterou jsem si moc oblíbila, jsem měla moc ráda i nadále. Byla to fajn holka, která měla jen hrozně zlomené srdce a ztratila naději. Jenže nic netrvá věčně a přeci jen se na ní štěstí usmálo, ačkoliv to ze začátku nevypadalo, když se objevil "zlý umělec". Přála jsem jí to, neměla jsem proti ní nic, jen možná v jedné situaci jsem se musela pozastavit nad jejím chováním. Ta holka si to "dobro" i zasloužila. Líbil se mi vztah, jaký měla se svou sestrou Jade, jak si byly blízké.
Druhý hlavní hrdina Damien si mě získal hned. Svým způsobem to byl takový ten klasický hrdina, ale přesto neměl tu fasádu. Líbil se mi, jak uměl prakticky fungovat, že byl umělec, že měl svoje mouchy, i to, jaký nechtěl být sobec na úkor sebe i druhých. Mrzelo mě, co ho potkalo a ačkoliv bylo jasné, jak to dopadne, musela jsem fandit. Bavil mě jeho bratr Tyler.
Ti dva spolu fungovali moc dobře. Bavili mě ve všech směrech, především ta první divočí část kočkování, sbližování a oddalování, žárlení, vyvádění byla skvělá. Tyhle příběhy prostě mají už danou šablonku a je vždycky jen otázka, čím budou okrášleny. Tohle se za mě povedlo. Nebylo to vyloženě nic originálního, ale já jsem s tím byla spokojená. Musím ale i zmínit, že jsem tam našla jednu část, která byla dějově "už v pořádku, romantická a idylická". Jsem romantická duše, ale toto pro mě byla část, takové té nudy, kdy se opravdu nic nedělo, kdy to bylo vymalováno sytě růžovou a upřímně jsem čekala, kdy už se tohle přežene. Příběh je protkán hodně klišé prvky, ale uznávám, že to zase není nic otravného, naopak, čeká se to a když to přijde, tak je pak čtenář smířený s úsměvem na tváři. Svým způsobem mě překvapuje, jak se v takových knihách vždycky píše o tak mladých hlavních hrdinech, co během "chvíle" mají všechno to, co někteří nestihnou anebo nikdy mít nebudou jiní lidé za celý svůj život. Jasně, je to romantická pohádka pro velké holky a asi se u toho nesmí přemýšlet, ale stejnak... Člověk snad až závidí. :D Taky ti dva mohli vymyslet originálnější jméno a ty jejich čoklíky jsem si hrozně oblíbila.
Kdybych to měla nějak zakončit, je to romantická, oddychová i úsměvná kniha, která se povedla. Dobře se četla, bavila mě a líbilo se mi to. Dokonce bych uvítala samostatnou knihu dalšího jasně potencionálního páru, který byl v této knize nastíněn, a to sourozence Ch a D., i když o nich je nějaká jen povídka. Objevilo se tam pár věcí, které byly unáhlené anebo přitažené za vlasy, i když v jejich situaci by se to možná dalo chápat, přesto to tam být asi nemuselo, aby to zas nevypadalo kýčovitě. Každopádně nemám vyloženě nic závažného, co bych musela vytýkat, takže toto ráda doporučím a ohledně hodnocení musím dát 4,5* za maličkosti, kterých jsem si všimla a neštymovali mi. :)

ovecka535
07.10.2021 5 z 5

Pěkná oddechovka od mé oblíbené autorky, nenáročné čtení, které pobaví.

Toledo
05.10.2021 4 z 5

Příjemné nenáročné čtení, přesně to, co jsem od knihy očekávala.
Autorku mám moc ráda a na její nové knihy se vždy těším. Děj pěkně plynul, žádné velké drama se nekonalo, spíše takové milé čtení.

Raislin
04.10.2021 5 z 5

Další povedená kniha od této autorky. Román má vše co od něj očekávám. Jiskru, náboj i trochu melancholie. Prostě ideální na zasnění! Kdo jede na stejné vlně těchto "romantických pohádek" vřele doporučuji přečíst.

badliar_id
03.10.2021 4 z 5

"You know why it didn't work out with him?" "Why?" "Because God made you for me."

"You're perfect for me, baby. I always knew that, never doubted it."

***
Milovaný soused byla fajn oddechovka. Dost věcí tu bylo předvídatelných, ale jinak se mi všechno líbilo. Jak dopadne konec jsem přesně věděla, takže mě to nijak nerozhodilo.
Chelsea byla sympatická a mrzelo mě, že se musela potýkat s takovým velkým stresem. Myslím si, že by jsme si obě rozuměly..
Damiena jsem žrala už od začátku a přesně jsem věděla kam to bude všechno směřovat. A ještě ke všemu měl tetování!! To je pro mě konečná!
Rvalo mi srdce, že se takhle trápil. Proto jsem byla za ten konec ráda, že oba dostali šťastný konec.
Bavilo mě jejich hašteření a ta chemie mezi nimi byla neuvěřitelná!!
Jade a Tyi… nutně potřebuju jejich příběh, protože to co mezi nimi proběhlo ve 25. kapitole bylo JISKŘENÍ!! Takže, Penelope, dej nám vědět co to mělo sakra znamenat..
Pokud si chcete odpočinout, zasmát se, cítit se zamilovaně nebo si pobrečet, Milovaný soused je to pravé ořechové!! Určitě doporučuju a už se těším na další knihu od této autorky..
18+ - Sexuální scény

kacenka6144
01.10.2021 4 z 5

Mám ráda knížky téhle autorky, tohle mi však trochu připomnělo její další knížku "Nesnáším tě". I tak jsem se dobře bavila. Začátek vztahu téhle dvojice měl prostě "jiskru".

-Sinéad-
30.09.2021 5 z 5

Oddechová kniha na jedno odpoledne.

LuciLu
30.09.2021 5 z 5

Perfektní oddechovka, u které přesně víte, jak to dopadne, ale stejně vás to baví a nemůžete se odtrhnout, dokud nedočtete. Postavy Chelsea a Damien jsou sympatické, vedou vtipné dialogy, které jsou zároveň reálné. Penolepe opět ukázala, že jí psaní tohoto žánru jde.

petusska01
29.09.2021 4 z 5

Až po chvíli mi došlo, že ide o voľné pokračovanie milovaného brata. Bolo to super. Bolo to tak dokonalé, až sa mi to miestami zdalo predvídatelné a trošku nudné a sladké. Ale vlastne tomu nemám čo vytknúť. Bolo to zábavné aj sexi, romantika ako vyšitá. Pokračovanie predpokladám s Taylorom a Jade takže som zvedavá.

NikolaSkop
27.09.2021 5 z 5

Boziii! Tak tahle knizka me vazne velmi bavil!! :))))) Knizku Milovany nevlastni bratr jsem cetla uz pred nejakym casem ve slovenstine a az uplne na konci teto knizky -Milovany soused- mi doslo kdo je Elec .. :D Melo by to bejt zarazene jako serie! :) Jsem zvedava na pokracovani verim ze to bude o Tyleroj :))))

Penelope Ward
americká, 1975