Zakázaná láska

Zakázaná láska https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66892/zakazana-laska-66892.jpg 4 9 2

Příběh začíná v Londýně, kde se jednoho rána Aruna rozhodne zásadně změnit svůj život. Přestože je již rok vdaná za pohledného lékaře, který ji velmi miluje, není šťastná. Stále ji pronásledují démoni minulosti. Má pocit, že její život není to, v co doufala, a na chvíli zauvažuje dokonce i o sebevraždě jako možném řešení. Nakonec se ale rozhodne vrátit se do svého skutečného domova, Singapuru, kde prožila celé své dětství. Zde na ni čeká Jazz, její nejlepší přítel, kterého kdysi bez vysvětlení opustila. Jejich vztah byl komplikovaný a postupně se tenkrát změnil na milostný. Aruna během něj dokonce třikrát potratila, ale poté, co odhalila krutou pravdu o sobě a Jazzovi, utekla bez rozloučení do Londýna. Bohužel ani v Londýně se jí nepodařilo na něj zapomenout. A tak inspirovaná dopisem od Jazzova adoptivního otce, který mezitím umírá v malajské nemocnici, odjíždí sama do Singapuru. Doufá, že se ji zde podaří vyrovnat se se svou minulostí a smířit se s těmi, které miluje. Zjišťuje ale, že vrátit se domů je pro ni těžší, než bylo ho opustit. Kromě toho musí ještě zápasit se svými vlastními démony. Trpí bipolární poruchou, kterou se snaží léčit po svém, drogami. To vše jí její cestu hledání vlastní identity neusnadňuje.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Plejáda

Half Life , 2010

vikaa
vikaa
03.08.2021 4 z 5

Ke knize jsem se dostala v podstatě náhodou. Obal knihy by mě určitě nenalákal a kdybych soudila knihu podle obalu, čekala bych sladkobolný příběh se šťastným koncem. Spisovatelka mně sice naservírovala příběh o lásce, ale opředený temným tajemstvím. Láska je něco, co si hlavní hrdinka nechce za žádnou cenu připustit a má k tomu své důvody. Aruna vypadá navenek jako zajímavá žena, která ví, co chce, ale ve skutečnosti je křehká a zranitelná. Musí se vyrovnat nejen se svým původem, emigrací, psychickou nemocí, ale hlavně se svými kořeny, dětstvím a svou první láskou, která skončí útěkem z rodné země, protože Aruně nic jiného než utéct nezbývá. Návrat zpět do nového domova provází uvědomění si sama sebe, odpuštění pro všechny, kteří se na ní "provinili" a láska sesterská i partnerská. Křehký příběh, který mě rozhodně nezklamal. Čtyři a půl hvězdy.

Miruš
Miruš
04.12.2020 5 z 5

Jsem ráda, že jsem na tuto knížku natrefila a měla možnost si ji přečíst. Nebyl to určitě ztracený čas

zakázaná láska

Autorovy knížky