Zakázaná láska

Zakázaná láska https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223517/bmid_zakazana-laska-AvA-223517.jpg 4 39 8

Královský syn – a zamilovat se do měšťanské dívky? Něco nemyslitelného! Přesto vévoda Ferdinand svému srdci poručit nedokázal a pro krásnou, ale neurozenou Filipinu byl ochoten vzdát se postavení i moci. Úklady císařské rodiny, církve i šlechty však předčily veškerá očekávání.

Dalgiona
18.05.2023 odpad!

četla jsem to díky čtenářské výzvě a dalo mi hodně velkou práci to dočíst

sweeney
22.04.2023 4 z 5

Všechny knížky, které jsem zatím od paní Jaroslavy Černé četla, se mi líbily :) ano, jsou to útlé příběhy plné romantiky, spíše takové odlehčené čtení, ale i to je občas potřeba. A když jsou k tomu z naší české historie, o to lepší. V tomto konkrétním příběhu sledujeme životní lásku Ferdinanda a Filipíny, která byla opravdu životní pro oba aktéry. Tak upřímná, že se dokázala postavit a překonat zvyklosti tehdejší doby a stála i za ty největší oběti :)

VendulaB
09.04.2021 4 z 5

Další typická kniha Jaroslavy Černé. Jen tentokrát mi přišlo té romantiky až moc (i když vzhledem k tématu se to dalo čekat). Příjemná oddechovka na dva večery. Trochu mi zde chyběla poznámka autora, kde by vysvětlila, co je skutečně historický fakt a co už výsledek její fantazie.

Ennny
28.02.2021 5 z 5

Naprosto parádní!!

mariva
18.12.2020 4 z 5

Příjemné čtení, historický milostný příběh z českých dějin opět trochu přiblížil a zlidštil historické postavy. Už nějakou dobu se chci podívat k letohrádku Hvězda a teď budu mít k návštěvě další důvod a budu víc vědět o jeho historii.

katka134
18.08.2020 4 z 5

Hodně romanticky napsaný příběh o zakázané lásce. No, třeba to tak bylo. Každopádně při naši návštěvě na Křivoklátě, paní průvodkyně připomínala Filipininy dobré skutky a milou povahu i Ferdinandovu neústupnost.

RendyaDav
12.01.2020 5 z 5

Krásný historický román plný lásky...Určitě stojí za přečtení...

knihovnička007
21.05.2019 5 z 5

Ano, líbila se mi. Mám ráda knihy z této Edice. Romantika a spoustu historických zajímavostí.
V této je romantiky docela hodně-kdy se mladší syn krále a císaře zamiluje do krásné měšťanky Filipiny. Je sice krásná a bohatá, ale je trnem v oku Habsburkům, protože Ferdinand se jí odmítá vzdát a vzdor královským snahám se s ní ožení a dokonce mají i děti!
Moc krásný příběh... zlato a poklady nejsou všechno a v tomto případě láska vítězí!
Krásné pohodové čtení, skoro jako pohádka.