Zakázaná kniha

Zakázaná kniha https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319176/bmid_setnovo-patrani-ii-zakazana-kniha-cjw-319176.jpg 3 34 10

Setnovo pátrání série

Láska, falešná zdání a boj se zločinem: druhý díl dobrodružství ve starověkém Egyptě. Napínavý příběh slavného Christiana Jacqa který proslul svými romány o starém Egyptě, pokračuje a jeho hrdinou je nadále učený princ Setna, mladší syn Ramesse II. Potřebuje vstoupit do prokletého hrobu a zjistit pravdu o Usirově zapečetěné nádobě. Sechet hledá, kam by se uchýlila, a snaží se využít schopností, jež získala zasvěcením do mysterií lví bohyně. Setkají se opět Setna a Sechet, kteří si slíbili věčnou a nezničitelnou lásku? Černý čaroděj Keku postupuje po cestě Zla. Jaká překážka ho dokáže zastavit, ne-li Thovtova kniha?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Le livre interdit , 2015

maja8148
29.03.2023 4 z 5

Přímočarý a jednoduchý děj, stejně jako u předchozího dílu. Stejně tak mi přijde i slovosled a tvorba vět jednoduší. Asi jako u dětských knih. Ale vlastně mě to baví a líbí se mi to. Jediné, kdy tento styl selže, tak je u akčnějších scén, ty si tolik neužijete, protože jsou až moc strohé a působí bezpečně.

666Jitka
12.03.2022 3 z 5

Příběh nabírá na obrátkách a hlavní hrdiny čekají různá úskalí a nebezpečí, kterým musí čelit a zdolat je. Kniha dokáže udržet čtenářovu pozornost a nese ho dál svým spletitým nebezpečným dobrodružstvím plným kouzel a čar. Ale nazývat Usirovu ženu bohyni Eset jménem Iset ?? Korektura celkově docela dost pokulhává.

lábuska1
10.10.2020 3 z 5

Už první díl byl takový jednoduchý,předvídatelný příběh a ve stejném duchu pokračuje dál.Snad že by byla změna ve třetím díle???

hanzmb
18.08.2020 2 z 5

Pokud ještě v 1. části knihy byla nějaká malá snaha o alespoň náznak historického románu, tady už vůbec. Když se neví kam, tak se nasadí geniální pes a osel, kteří to vše vyřeší. Fuj. Největší úspěch autora jako egyptologa je zřejmě zjištění, že znali antibiotika.

bekule
27.01.2019 2 z 5

Velmi naivní a jednoduché. Po přečtení Stromu života jsem si myslela že je chyba v překladu, není.Zde je jiný překladatel a opět se vyskytují výrazy nehodící se do období starověkého egypta.
.....................................................................................................Výzva 2019

sgjoli
17.11.2018 5 z 5

Jsem moc ráda, že si autor dokázal pohlídat vysoce nastavenou laťku i u druhého dílu této série. Opět skvěle napsané, děj napínavý a čtivý, postavy se rozvíjejí úměrně na základě toho, co se zrovna děje. Opět jsem byla po dočtení velmi velmi spokojená. Do třetího dílu se snad pustím co nejdříve. :)

jindrusa
30.10.2017 3 z 5

Dosti jednoduché čtení, ale když přijde nálada, tak proč ne.....

Barunka-Rocky
03.08.2017 2 z 5

V knize nevidím moc smysluplné pokračování. Po přečtení první knihy jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Po přečtení téhle už mě ten zájem nějak opustil. A když jsem po otevření třetí zjistila, že bude ještě čtvrtá, tak vůbec nevím, jestli se mi to chce ještě číst. Ale třeba mě to ještě překvapí.
Je to taková oddechovka, ale nevím, co chce autor řešit ve čtyřech (?) dílech. Podle mě je to jen zbytečné natahování, bez špetky něčeho, co by četbu okořenilo. Postavy se víceméně nevyvíjejí a děj není zas až tak zajímavý.

manka71
09.07.2017 3 z 5

Autor píše čtivě, ale je to jen natahování příběhu, pokud ji v této sérii vynecháte, ani si toho nevšimnete.

Elea
06.04.2017 3 z 5

Kniha se velmi dobře četla, tak dobře, že jsem si dlouho ani neuvědomila, že se tam toho moc neděje, postavy jsou jednoznačně určené a nevyvíjí se. Dá se to přečíst, ale určitě se ke knize nebudu vracet.

starověký Egypt

Christian Jacq