Zajko, ktorý chce zaspať

Zajko, ktorý chce zaspať https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272915/zajko-ktory-chce-zaspat-bpN-272915.jpg 4 24 7

Zajko, ktorý chce zaspať je jedinečná rozprávka na dobrú noc. Je výnimočná tým, že využíva overené psychologické techniky, ktorých cieľom je pomôcť dieťaťu uvoľniť sa, rýchlejšie zaspať a pokojne spávať. Rozprávka obsahuje sugescie, ktoré pôsobia na nevedomie dieťaťa a privolávajú spánok. Knihu možno využiť pri uspávaní počas dňa aj večer. V príbehu budete sledovať zajka Tomáša, ktorý je veľmi unavený, ale nemôže zaspať. Preto sa spolu s mamou zajačicou vyberie požiadať o pomoc strýka Zívajka. Cestou stretávajú dobrého slimáčika Spáčika a múdru sovu Ťažkoviečku. Od oboch dostane Tomáš dobré rady, ako čo najrýchlejšie zaspať. Hoci je čoraz ospalejší, putuje ďalej. Strýko Zívajko potrie Tomáša zázračnou spánkovou tinktúrou. Tomáš sa ledva stihne vrátiť domov, hneď zaspí tým najtvrdším spánkom až do rána.... celý text

Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Ikar (SK)

The Rabbit Who Wants to Fall Asleep , 2011

Gabika9
02.04.2020 4 z 5

Moc jsem nevěřila, že kniha zabere a dcerka (3roky) usne, ale minimálně po prvním čtení se zadařilo. A to máme poslední dobou velké spací obtíže. Ani jsem nedočetla do konce... Řekla bych že je kniha psana principem hypnozy nebo duševní hygieny. Ať je to co je to, zdá se, že to má efekt.

dorkas
16.08.2016 3 z 5

Dcérka má 6 rokov a aj ked je podla mna kniha určená pre menšie deti - prekvapivo zaberá.
Po prvom prečítaní som si tiez vravela, ze bud je zlý preklad, alebo je to ozaj tak nezáživne písané (miestami mi slovosled nedával zmysel) podstatné však je, že malá je pri čítaní tej knihy kľudnejšia, a teší sa na príbeh o zajkovi, aj keď ho pozná už naspamäť.

Osobne sa mi páči pasáž, kde si má dieťatko zavrieť očká, pouvoňovať/povytriasať rúčky aj nožičky, uvolniť celé telo... vždy keď sa dostaneme k tejto pasáži a malá sa už na nič nevypytuje/nekomentuje/nebrble, len potichu počúva, viem, ze uz na 70% spí :)

zuzi1162
14.05.2016 5 z 5

Já usnula dřív než dítě :)

Samira
03.04.2016 4 z 5

Výborný nápad převedený do knihy. Kniha má jednoznačný zklidňující efekt, který se docení až časem, ale má i velikou nevýhodu, že vy to musíte vydržet. Takže by bylo praktičtější použít audio nahrávku. Ty se u nás, ale tolik neosvědčily a navíc se to nedá nijak upravit, což vzhledem k překladu u některých slov chce.
Děkuji však knize za velmi dobrý vzor, pro podobná vyprávění.
Věřím však, že u menších dětí musí zabírat velmi dobře.

bibi.r
09.03.2016 3 z 5

Knížka je rozhodně moc zajímavý nápad. Zatím však nemám na kom bych to vyzkoušela, tak snad v budoucnu, již brzy :).

monushka
30.11.2015 4 z 5

Mám ráda knihy s nápadem. To se týká obzvláště knih pro děti, kterých v dnešní době vychází nepřeberné množství a záleží jen na nás, rodičích, které knihy projdou "výběrovým řízením". Když se mi do rukou dostala tato kniha, byla jsem ne moc nadšená, protože se mi názor, že kniha pomůže mým dětem usnout, moc nezamlouval a nevěřila jsem mu. Ale světe, div se, ono to opravdu funguje! Knihu čteme od čtvrtka a má skoro pětiletá dcerka při čtení usíná! A to se mi nikdy dříve u žádné knížky nestalo. Je sice pravda, že slova, která se v příběhu opakují, mi po chvíli lezou krkem, ale co je nejdůležitější - že na děti to zabírá právě tak, jak má. A nejen na děti, včera se mi podařilo při příběhu uspat i partnera :D

hana1070
18.11.2015

Jaký je můj dojem? Přiznávám, že rozpačitý. Králičí putování mě nenadchlo, stejně tak jako jazyk. Možná je to překladem, ale neustále se opakující sousloví „spát, teď hned “ zrovna neuklidňuje. Testování na dětech dopadlo taktéž neslavně - ilustrace se nelíbily, příběh byl shledán nudným, ke kýženému výsledku četba nevedla. Na druhou stranu – jak se píše v knize a objevuje se i v recenzích na netu – optimální je číst knihu opakovaně, prý některým dětem trvá nácvik déle. Pro mě je ale představa každovečerního čtení této knihy frustrující. Na čtecím rituálu mě baví právě to, že se s potěšením vracím ke svým oblíbeným hrdinům, nebo spolu s dítětem objevujeme nové světy a příběhy. Ploužící se králík se mi sem nějak nehodí...