Zajíc Kululu, slon Džambo a hroch Ňam-Ňam: Nejpěknější pohádky z jižní Afriky

Zajíc Kululu, slon Džambo a hroch Ňam-Ňam: Nejpěknější pohádky z jižní Afriky https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171264/bmid_zajic-kululu-slon-dzambo-a-hroch-na-qrF-171264.jpg 5 1 0

Pohádky pocházející z jižní části Afriky vyprávějí především o zvířatech, ale také o udatnosti afrických mužů a něžnosti žen. Prapůvodním zdrojem těchto pohádek jsou afričtí vypravěči a zpěváci písní. Příběhy vycházejí ze znalosti zvyků, pověr a legend. Velká část knihy je věnována zvířatům. Vyprávění o želvě, zajícovi, žábě, mouše nebo včele mají jedno společné - slabí a dobří vítězí nad silnými a krutými s pomocí zdravého rozumu, vtipu a moudrosti. Seznámí nás mimo jiné s africkým zajícem Kululu, který je jakousi obdobou naší chytré lišky. V pohádkách nechybí humor ani napětí. Knížka je vhodná pro děti mladšího školního věku.... celý text

pohádky Afrika hroši baobaby africké pohádky

Kamil Šimon (p)
česká, 1920 - 2011
1971  77%Poklad pouště
1976  60%Pruhy a hvězdy
1985  53%Vražda ve znamení Štíra
2002  60%Potkal jsem Bludného Holanďana
2001  100%Zajíc Kululu, slon Džambo a hroch Ňam-Ňam: Nejpěknější pohádky z jižní Afriky

Kniha Zajíc Kululu, slon Džambo a hroch Ňam-Ňam: Nejpěknější pohádky z jižní Afriky je v