Zajati na moři

Zajati na moři https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118863/bmid_zajati-na-mori-65c8a27423b52.jpg 4 14 4

Dobrodružný román s téměř detektivní zápletkou - z vraždy bohatého zlatníka je obviněn nevinný mladík, který prchá před trestem do Ameriky. Kniha rozehrává velice spletitý děj plný padouchů a pirátů, odvážných zálesáků a indiánů. Mezi hlavními hrdiny se objevuje Vinnetou a Sam Firegun.

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Návrat

Auf der Seegefangen , 1888

Johny1977
30.11.2020 5 z 5

Velmi zajímavá kniha.

Radous
23.09.2020 2 z 5

Přečíst jednu z prvních Mayovek (a tedy vrátit se ke kořenům) mě přiměla nejspíše velmi nostalgická nálada. Popravdě jsem ani nečekal, že po přelouskání budu mít takové rozrůzněné postřehy.
Čekal jsem řádnou dobrodružnou záležitost, tak jak jsem si tenhle druh literatury zapamatoval. A přestože se v tomto případě jedná o víceméně autorovu prvotinu, i tak mi to přišlo děsivě naivní. To mě docela vyvedlo z míry. Přijde mi, že je to spíše pro děti, než pro mladistvé (no, do této kategorie už stejně dlouho nepatřím) - na druhou stranu, je to román z osmdesátých let devatenáctého století a pravděpodobně by si to čtenář neměl vykládat optikou současného člověk
Jiná věc už je, že dneska by takováto kniha (obsahem) ani snad vyjít nemohla. Krev (v knize tohoto typu určené mládeži/dětem? To by fakt nešlo), smrt (pobíjení, trest smrti…. v ději běžná věc, respektive o tom takto May píše), rasismus (vyjadřování o Indiánech, alespoň mi to tak přijde… a to nejsem sluníčkovej).
Prostě smíšené pocity. Rád bych postupně otevřel i knihy další, z jeho rozvíjející se kariéry, abych to mohl lépe posoudit. Tak uvidíme.

tenax
15.11.2016 3 z 5

Román, který jsem dříve nečetl, ale vlastně četl. Jednotlivé části vycházely jako samostatné povídky v nejrůznějších výborech a souborech nebo jako součásti jiných Mayových románů. Takže teprve teď, na stará kolena, jsem si to zopáknul jako ucelený příběh. Mile naivní, vyloženě odpočinkové čtení, často až komické dialogy, humorné popisy a charakteristiky postav. Hrdinové jsou hrdinští, padouši padouští, jak to má být a jak to u Maye vždycky také je.

Kakho-Oto
10.02.2013 4 z 5

Přeloženo z původního textu Karla Maye. Dílo doznalo pozdější úpravy a bylo vydáno i pod názvy Kapitán Kajman, Ohnivá puška nebo Sam Firegun. V příběhu se objevuje Vinnetou - bez Old Shatterhanda. Jako jiná ranná tvorba Maye je toto dílo krvavé a indiáni jsou divočejší.

Vinnetou

Karel May
německá, 1842 - 1912
1969  87%Syn lovce medvědů
1965  92%Vinnetou 1
1971  85%Divokým Kurdistánem
1970  85%Pouští
1973  86%Žut

Kniha Zajati na moři je v