Zajatec Londýna - Pohled na Angličany francouzskýma očima

Zajatec Londýna - Pohled na Angličany francouzskýma očima https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145199/zajatec-londyna-pohled-na-anglicany-francouzskyma-ocima-145199.jpg 2 33 12

Autor vypráví na základě své vlastní zkušenosti Francouze přesídleného do Londýna, kde žije již šest let. S laskavým humorem líčí každodenní situace, do nichž se dostává jako Francouz, který se narodil na slunném jihu Francie a neumí skoro ani slovo anglicky, popisuje všelijaké anglické nešvary a zvláštnosti, s nimiž se běžný turista v Anglii nesetká. Je to nanejvýš vtipné, odpočinkové čtení s přesnými portréty a postřehy a velmi přínosné pro každého, kdo byl v Londýně nebo se do něj chystá.... celý text

Ana72154
03.05.2021 1 z 5

Na to, že to měla být humorná kniha, tak jsem se vůbec nesmála. Neustálé skákání v textu, kdy jsem se ztrácela, o čem vlastně vypráví.

Luca235
12.02.2019 2 z 5

Kdybych měla hodnotit jen první polovinu, dala bych možná i 3 hvězdičky, ale konec byl tak zmatený, že si autor musel asi pořádně přihnout nebo dokončoval knihu na etapy, vždy jen pár řádků, bez návaznosti na ty předešlé. Není proč doporučit.

andy_nejedla
22.12.2017 odpad!

Čekala jsem něco víc. Něco, co bylo slibované na obálce, ale tohle? To je strašné...

qydko
23.11.2017 2 z 5

Stále jsem čekala na ten humor avizovaný na zadní straně a on pořád nikde... ok, dávám dvě hvězdičky za snahu a obálku v britských barvách.

kamise
05.09.2016 2 z 5

Celkem zklamání, i jako čtení na cesty do autobusu. Pár vtipných postřehů, jinak celkem zmatečné a obávám se, že spoustu narážek jsem nepochopila. Ale objevila jsem díky této knize hudbu Marianne Faithfull - takže přece jen přínosné.

LenkaLuna
24.02.2016 1 z 5

Už po deseti stránkách jsem toho autora měla plné zuby. Hold francouz jak má být. My jsme ti nejlepší a všichni ostatní jsou negramotní suchaři. Knížku jsem přečetla letmo ale už nikdy více.

Ven_D
17.07.2015 3 z 5

Na deštivý letní den nebo dlouhé zimní odpoledne je to průměrný bonbonek a svou délkou 133 stran neurazí. Kdyby jich bylo více, zřejmě by kniha skončila nedočtená. Je mi líto, francouzský humor absolutně nechápu, ale kdo ho má rád, bude s příběhem spokojený. Dávám tři hvězdičky, protože se jedná o průměr, a i přes velkou řádku výhrad se našla místa, která mě bavila a za ty si autor pochvalu zaslouží.

Ven_D
04.05.2015 3 z 5

Naprostý průměr. Neurazí, nenadchne, autor mi přišel trochu jako nafoukaný trouba, který pořádně neví, proč vlastně knihu píše, ale jako bonbonek se to dalo. Mít to víc stran, vzdám to v polovině.

Nerolinka
08.03.2015 2 z 5

Kniha nic moc. Autor skáče mezi jednotlivými ději a čtenář se díky tomu ztráci v kontinuitě příběhu. Byly tam i části, u kterých jsem nezavzně vyprskla smíchy, ale jinak je tato kniha velkým zklamaním.

jajaza
06.02.2015 1 z 5

Musím přiznat, že i já jsem byla zklamaná. Po celou dobu, kdy jsem knihu četla jsem si lámala hlavu, proč se autor do Anglie vlastně stěhoval a proč se raději nevrátil domů. Chvílemi se navážel do jiných autorů - Angličanů, kteří napsali své dojmy ze svého života ve Francii. Možná právě jim chtěl ukázat, že ani jejich národ není dokonalý, ale moc se to nepovedlo.

anais
07.12.2014 1 z 5

kniha byla pro mě velkým zklamáním, ani jsem ji nedočetla, nudila mě

MissBlack
05.08.2013 1 z 5

Tuto knihu jsem otevírala plná očekávání, jak bude úžasná. A zklamalo mě to. Víc než jsem čekala. Myslela jsem, že si přečtu opravdu skrz na skrz vtipné momenty člověka, který se přestěhoval do Londýna, který anglicky nemluví a pokouší se nějakým způsobem přežít.
Ale dočkala jsem se, krom pár světlých momentů, které rozhodně nepřevažovaly, jen velebení Paříže a spousty historek z dětství, případně pár informací o tom, jak v Londýně funguje sféra stavebnictví a kdo Vám pošle fakturu.
Přemýšlela jsem, že knihu odložím - ani styl psaní mi nesedl, to absolutně vůbec, respektive myšlenkové pochody by byly v pořádku, ale žádné očíslování apod., takže to bylo jako nějaká jedna táhnoucí se změť něčeho. Nakonec jsem dočetla, jen proto, abych dílo mohla posoudit celé, ne jen z několika stránek.
Za mě nedoporučuji, je to spíš kniha pro Francouze, než pro laiky, do francouzské kultury nezasvěcené. Každopádně hodlám zkusit "Zápisky z malého ostrova" od Billa Brysona, snad potěší víc.

Autorovy knížky

Régis Franc