Zajatci smrti

Zajatci smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23391/zajatci-smrti-23391.jpg 4 23 7

Vzrušující detektivní příběh se odehrává v policejním okrsku Kapského města při pátrání po pachateli sériových vražd. Krátce po sobě dojde ke zdánlivě nemotivovaným vraždám sedmi lidí, které spojuje jen vražedný nástroj - stará německá pistole. V čele vyšetřovatelů stojí kapitán, který se těžce vyrovnává se smrtí své ženy a v práci vidí jediný způsob, jak se vymanit z dlouhodobé deprese. Krok za krokem odhaluje souvislosti, které ho po stopách pachatele dovádějí až k následkům dávného zločinu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Víkend

Dead Before Dying , 1999

Koka
10.11.2020 2 z 5

(SPOILER) Autor do této knihy napral snad všechna obehraná klišé, co jich jen detektivní žánr zná: série vražd páchaných v pořád kratších intervalech; vražedný motiv tkvící v jedné dávné události; vyšetřovatelé peroucí se s vlastním alkoholismem, psychickými poruchami, rozvody a - jak jinak! - pitomým nadřízeným; vrah, který je natolik totálně vyšinutý, že vraždí jak na běžícím pásu a nedovede se zastavit, ale současně v tytéž dny (!) vyzařuje do okolí naprostou pohodu a přívětivost .... a k tomu ještě i místy doslova směšný překlad.

Ovšem na příbězích odehávajících se v Jihoafrické republice je vždy něco exotického, jedinečného, co zaujme, a tak jsem knihu neodložila.
Za pozornost mi stojí jediný střípek textu: jedna z postav měla křestní jméno Zatopek. Hezké, že?
P.S. a ještě vzkaz pro autora předchozího komentáře : JIHOAFRICKÁ republika neleží na severu Afriky :=))

JurijMilkovic
28.09.2020 5 z 5

Zajímavý příběh ze severu Afriky. Zcela jiný pohled na zvyklosti našince.

Zara
13.07.2020 5 z 5

Kniha je v podstatě prvním (nebo nultým) dílem série o Benny Griesselovi a její kvalitu vidím jako naprosto srovnatelnou se všemi díly následujícími.
Hlavní postavou je sice depresí poznamenaný kapitán Mat Joubert, ale Griessel jako postava vedlejší se už tady pere se svým démonem alkoholu.
Legrační, ale pro mě úžasná je scéna,kdy Joubertovi zazvoní u dveří opilý kamarád Benny právě v okamžiku vrcholícího svádění osmnáctileté lolitky a Mat se z těchto dvou alternativ rozhodne pro záchranu nešťastného přítele, takže původní představa erotikou nabité noci se rozplyne v alkoholovém odéru na gauči nocujícího parťáka..... ačkoliv thriller vyšel už v r. 1999, vřele doporučuji Vaší pozornosti.

harena
07.11.2018 3 z 5

Detektivní příběh z Jihoafrické republiky z Kapského Města je snad ještě trochu pochmurnější, než některé severské detektivky, zločinnost je tam také mnohem větší, až ta deprese nepadala jen na kriminalisty, ale i na mě. Dobrý a opravdu překvapující závěr se mi líbil.

kolacky
04.07.2017 4 z 5

Tak trochu zápletka z McBainovy knihy Deset a jeden, ale jinak dobré.

jarin58
25.04.2016 3 z 5

Po Ďáblově hoře docela zklamání,ani skvělý závěr mnoho nezachránil.

Juzzy
17.05.2015 5 z 5