Zajatci močálu

Zajatci močálu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370204/bmid_zajatci-mocalu-4mL-370204.jpg 4 9 2

Románová reportáž zpodobuje na příběhu německého herce a na osudech dalších osob nástup fašistické hrůzovlády v Německu, odhaluje nelidské podmínky v jednom z prvních koncentračních táborů, přičemž líčí i soudržnost, statečnost a obětavé kamarádství, jež v těchto situacích prosazovali uvědomělí dělníci a komunisté.

Literatura světová Literatura faktu Válečné
Vydáno: , Jan Laichter

Die Moorsoldaten

kejty91
25.06.2015 5 z 5

Chtěla bych napsat výstižný komentář ke knize ale nejde mi to. Každý víme, co dělali lidem v koncentračních táborech a přesto jsem musela mnohé věci rozdýchávat. Nejhorší a nejsmutnější zvěrstvo přitom bylo, že z člověka dokázali udělat naprostou nulu bez sebevědomí podřizující se zákonům, kterými vládnou. Dar kamarádství, které mezi sebou vězni sdíleli jim umožnil, že mnoho z mnoha, kterých zahynulo, přežili. Kamarádství bývá úžasná věc.

antonio13
14.01.2013 5 z 5

Kniha popisuje prvopočátek uvězňování lidí do koncentračních táborů.Jeho výstavbu a život v něm.
Jen ta představa, že autor jeden den je doma a druhý již na cestě do vězení a nebylo dovolání i když měl za sebou poměrně vlivné lidi mě naprosto děsí.Nakonec to dobře dopadlo....a víc v knize.
Doporučuji k přečtení.

koncentrační tábory