Zahrada v měsíčním svitu

Zahrada v měsíčním svitu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240675/bmid_zahrada-v-mesicnim-svitu-gUm-240675.jpg 4 336 102

Když antikvářka Lilly dostane darem staré housle, které jí údajně patří, je velice zmatená. Neumí si vysvětlit, proč právě ona má zdědit - jak se záhy ukáže – velice slavný nástroj. Cítí však, že ty housle změní její život, když se pokusí záhadu vypátrat. Vydá se po stopách odkazu úchvatné houslistky, které nástroj kdysi patřil. A brzy odhalí tajemství, které nejen její minulost ukáže v úplně jiném světle.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Der Mondscheingarten , 2013

Ludmila91
Ludmila91
22.03.2024 5 z 5

Nádherný příběh, kniha se četla úplně sama.

simca9342
simca9342
30.12.2023 5 z 5

Přečtená loni.

Londýn 1920: slavná houslistka Helen jednoho večera následuje nějaký podvědomý hlas. S houslemi v rukou stojí na cestě, po které jede auto...
Berlín 2011: Lilly zemřel manžel, je sama. Aby neustále nemyslela na poslední chvíle se svým nejmilejším pracuje v antikvariátu. Jednou dostane tajuplný dárek od neznámého. Pouzdro s houslemi a ještě záhadnější skladbu nazvanou Zahrada v měsíčním svitu. Kdo ji je poslal čtenáři tuší, jen Lilly se musí vydat stovky kilometrů za tajemnou minulostí. Nebude sama, ale v dobré společnosti- dlouholetá kamarádka Ellen a expert na hubení dějiny a hudbu celkově Gabriel Thornton.

Marcik7
Marcik7
29.07.2023 4 z 5

Vše již bylo řečeno a já doporučuji též.

Mlsnákočka
Mlsnákočka
04.03.2023 5 z 5

Moc krásná kniha se zajímavým nápadem, a tím je odkrývání tajemství starých houslí. Hlavní hrdinové jsou velmi sympatičtí a já jsem s velkou radostí a dychtivostí hltala každou stránku, abych se s nimi dobrala pravdy a šťastného konce.

Hanjimka
Hanjimka
06.01.2023 4 z 5

Odpočinkový příběh s trochou detektivního pátrání.

raty
raty
05.01.2023 5 z 5

Nádherný, poklidný, romantický příběh ve kterém hrají velkou roli zvláštní staré housle a neznámá, krásná skladba ukrytá v jejich pouzdře. Housle přinese starý muž do obchodu se starožitnostmi a předá je majitelce Lilly s tím, že jí patří. Pak beze slova odejde. Začíná pátrání a rozvíjí se úžasný příběh z minulosti. Čtenář v něm navštíví exotickou Sumatru na počátku minulého století, dozví se zajímavosti o tehdejším způsobu života a samozřejmě postupně s Lilly odkrývá stará tajemství. Příběhů se střídáním časových linií je v posledních letech hodně. U tohoto jsem ocenila, že se věnuje jiné době v minulosti než válce. Pěkné čtení.

AndreaP.
AndreaP.
30.08.2022 5 z 5

Druhá mnou přečtená kniha této autorky a opět jízda. Skvělé prolínání přítomnosti a minulosti, které se nakonec spojí v celistvý příběh. Autorka prostě opravdu umí. Dojemný příběh o neskutečném talentu, tajemných houslích a těžkých časech hlavních postav. Skělé čtení.

Ivetaa
Ivetaa
23.07.2022 5 z 5

Pohodové čtení

Niu
Niu
11.06.2022 5 z 5

Kdo by se byl nadál, že za tak nádhernou a klidnou obálkou číhají takové osudy. Na začátku jsem měla trochu problém se začíst z důvodu, že jsem očekávala, jak se příběh bude ubírat. Nakonec ne. Když jsem tohle období překonala, směr, kam se příběh ubíral, mne snad ani nenapadl - ale samozřejmě, že se to neslo v duchu "zpátky do minulosti". Napadají mne slova - milé, klidné, nenáročné, čtivé, s rychlým spádem. Zároveň se mne dotklo, jak se lidské životy můžou zašmodrchat. Osud Rosy, Helen, osudy dalších postav. Jakmile se dostanete na konec, vrátíte se vlastně na začátek, vše se spojí. Možná se někomu bude zdát, že to bylo až moc štěstí a náhod, ale někdy je nekomplikace vítána. Jen mě malinko rozesmíval překlad do češtiny, např. tetovač (místo tatér) :o) Na co člověk nenarazí v Levných knihách :o) Popisy prostředí taky vyvedené, jako bych byla sama v Padangu. Trošku mi to připomínalo knihu ve stylu Zapomenutá zahrada a Poslední dopis od tvé lásky.

Knihomolka506
Knihomolka506
19.05.2022 5 z 5

Dve časové roviny , záhady na každém kroku provázené písní s tajemným názvem.

EmillyT
EmillyT
29.04.2022 3 z 5

Nedařilo se mi pořádně se do příběhu pořádně začíst. Zajímavá byla dějová linka z minulosti, ta ze současnosti byla přeslazená a těžko uvěřitelná. Nápad hezký, ale čtivost trochu vázla.

dasenka
dasenka
22.04.2022 1 z 5

Nalákala mne obálka a zmínka o antikvariátu- ale byl to takový ultralight….rychle proletěl a nezanechal žádnou stopu.I četba byla trochu utrpení, hodně jsem přeskakovala

LenkaKa
LenkaKa
02.04.2022 4 z 5

Taková hezká pohádka pro dospělé...ale proč ne, četlo se to hezky.

makkuska
makkuska
31.03.2022 5 z 5

Kniha mě velmi bavila, byla čtivě napsaná, děj nebyl vůbec předvidatelný, proto mě držel celou knihu v napětí. Krásně se prolínaly příběhy z přítomnosti s dějem z minulosti. Je pravda, že v knize bylo hodně dějových rovin a hodně postav a jmen, takže místy se čtenář může v příběhu ztrácet, ale to mě na příběhu zároveň bavilo, že jsem si jej musela v hlavě uspořádat, aby mi dával smysl.
Někdo přede mnou psal, že v něm bylo příliš mnoho náhod .. můj názor je, že život je o náhodách a často, kdybychom napsali příběh o sobě nebo někom blízkém, taky bychom byli překvapeni, jak nepravděpodobně to zní a navíc .. bez náhod by to byla nuda. Čteme i pro to dobrodružství a ne jen uvěřitelnost. :-) Za mě 5*!

Zelený.úval
Zelený.úval
27.01.2022 3 z 5

Do knihy jsem se vůbec nemohla začíst. Nejlepší části byly ty z minulosti. Příběh ze současnosti bych klidně uvítala, kdyby byl více osekaný. Musím souhlasit, že v celé knize bylo až moc náhod najednou a náhodných známých, kteří zrovna můžou pomoci s pátráním.

Aaloha
Aaloha
03.12.2021 4 z 5

Hezká romantická oddechovka, která má zápletku a není přeslazená. Jen ten konec je hodně náhod, ale jinak napínavé pátrání po majitelce houslí. Prolínání času mě baví, nejvíc mě bavil osud Rosy.

Acnaj
Acnaj
02.12.2021 3 z 5

Kniha se výborně četla, velmi čtivá a napínavá čím dál víc... Odpočinkové čtení...

Aranel15
Aranel15
21.11.2021 4 z 5

Kniha se mi ze začátku dost špatně četla, protože v ní probíhalo moc dějových linek a hrozně mě to mátlo. Příbuzenský vztah mezi Rosou a Helen mi byl hned jasný, takže vlastně nechápu, proč to také hned nenapadlo pátrací skupinu.

Micha-Él
Micha-Él
02.09.2021 3 z 5

Krásný námět, celý příběh byl vlastně krásný, jen zpracování hodně pokulhávalo, za což určitě může i překlad. Ač Lilly bylo kolem čtyřicítky, často jsem měla pocit, že čtu o puberťačce. Vyjadřování a chování postav především v současné linii bylo dětinské. Celá tato linie mi přišla až moc červená (knihovna). Minulost se mi zdála mnohem zajímavější i emotivnější, jen ten styl psaní mi vůbec neseděl. Příliš mnoho náhod odpovídá výše zmíněnému žánru, přitom si však myslím, že román měl potenciál mnohem vyšší...

Terka1975
Terka1975
13.08.2021 4 z 5

Příjemné a odpočinkové čtení, historický příběh ze Sumatry o houslistce Rose Gallwayové se mi moc líbil a jak to u podobných knih bývá, tak příběh z minulosti se mi líbí víc než příběh Lilly, který je ze současnosti. Lilly měla opravdu velké štěstí, že se jí příběh povedl poskládat dohromady, bylo to hodně o náhodných a vlastně osudovych setkáních, řekla bych, ze příběh byl na nich vystavěn. Nicméně ráda si přečtu i ostatní knihy této autorky.