Záhrada motýľov

Záhrada motýľov https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369033/bmid_zahrada-motylov-BDP-369033.jpg 4 1164 362

„Krása ešte nikdy nebola taká desivá... Prvý diel oceňovanej trilógie.“ Izolovaná záhrada, kvitnúce rastliny a... zbierka nádherných motýľov – mladých žien, ktoré boli unesené. O to všetko sa stará Záhradník, zvrhlý muž posadnutý uchovávaním krásnych dievčat. Jedna z tých, čo prežijú, Maya postupne odkrýva podrobnosti o tomto desivom mieste aj o svojom väzniteľovi. Ako sa jej napokon podarí utiecť? Prežijú aj ďalšie dievčatá? Agenti FBI Victor Hannoverian a Brandon Eddison musia vyriešiť najotrasnejší prípad svojej kariéry.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , XYZ (SK)

The Butterfly Garden , 2016

ujira
ujira
30.01.2024 4 z 5

Po dlouhé době se mi dostal do ruky velmi neotřelý thriller, nejen námětem, ale hlavně způsobem retrospektivního vyprávění jedné z obětí. Nejde tak v prvé řadě o popis brutálního psychopatického jednání Zahradníka a jeho synů, ale hlavně o způsob vyrovnání se s tím, co dívky prožívaly a přežily.

escapelle
escapelle
12.11.2023 2 z 5

Knihu jsem dočetla asi jen proto, že mě zajímalo, jaká kravina z toho vyleze. K Motýlům jsem si neutvořila žádný vztah, hlavní hrdinka mi byla nesympatická. Vyšetřovatelé a jejich chování absolutně neuvěřitelné, amatérsky napsané postavy. Naštěstí je to kniha která se dá přečíst za dva dny. Více času bych ji nevěnovala.

m2056
m2056
10.09.2023 5 z 5

Kniha se dobře čte příběh dobře vymyšlen stojí za to číst ani bych se nedivil když by takový nějaký šílenec existoval.

Jirka92333
Jirka92333
25.08.2023 5 z 5

Tak z tohohle thrilleru vážně děsně mrazí.

Kira747
Kira747
30.06.2023 5 z 5

Velice emotivni, brecela jsem v intervalech. Zahrada mohla byt vlastne i prijemny misto, kdyby neexistoval Zahradnik. Mimochodem proc mu tak rikaji, kdyz se o zahradu starali udrzbari??! :D

Lindulinek
Lindulinek
20.06.2023 5 z 5

Dobře napsaná kniha, která se dobře četla.
Konec byl na mě lehce překombinovaný.
Ale jinak doporučuji.

Stanas513
Stanas513
04.06.2023 5 z 5

Opět psychopatická rodina, kde si otec vysnil zahradu s motýly a myslí si, že dělá velice záslužný čin, když zachraňuje dívky z ulice. Je to jeho sen a věří mu natolik, že bere i vraždy jako splnění svého snu. Trochu přitažené za vlasy, ale dobře zpracované téma. Román je napsán z části retrospektivně, čte se velice dobře.

sestricka1
sestricka1
29.05.2023 4 z 5

Spisovatelka má velký talent, kniha se četla velmi dobře, jen škoda toho neuvěřitelného a na hlavu postaveného děje. Místy mě neskutečně rozčilovalo, jak to bylo hloupě napsané ( nechci prozrazovat víc ) Opravdu velká škoda. I tak jsem knihu přečetla téměř jedním dechem.

Lejdus
Lejdus
11.05.2023 3 z 5

Jelikoz jsem cetla Majove ruze pred touto knihou, tak jsem nebyla zas tak moc prekvapena. Nicmene jak pisi ostatni, trochu jsem postradala napeti. Vedela jsem tedy,ze to asi dobre dopadlo,kdyz nam pribeh vypravi obet.. libil se mi popis zahrady, dokazala jsem si vse predstavit

petulik330
petulik330
01.05.2023 5 z 5

Příjemné knižní překvapení, při kterém mi místy běhal mráz po zádech a nemohla jsem se dočkat konce.
Kniha byla vyprávěná od konce kdy již případ vyšetřovala FBI.
kniha byla velice čtivé napsána, pro mne plná napětí, kdy jsem čekala na místo kde se dozvím jak se policie dozví o zahradě.
Nemohu jinak než vřele doporučit.

Mudry
Mudry
10.04.2023 3 z 5

Zvláštní... . Postrádala jsem napětí, chvílemi jsem se i nudila. Konec jen málo uvěřitelný.

Janyssek
Janyssek
25.03.2023 2 z 5

Čekala jsem víc... Víc agrese, víc podrobnosti příběhu... Tohle převyprávění, kdy ani člověk netuší, o kom mluví, kdo mluví,... Ne,... Dočetla jsem,... Neurazila, ale posledních 80 stran jsem tlačila očima,...

sloncekhk
sloncekhk
24.02.2023 5 z 5

Zajímavý příběh a pěkně napsaný. Už se těším na další díl.

Julinka679
Julinka679
30.01.2023 4 z 5

Tak tohle mě příjemně překvapilo a nesmírně mě to bavilo! Měla jsem přečteno za chvíli a už se těším na další knížky od autorky protože tímhle si získala mou pozornost.

Kde začít?! Zavřete oči a představte si zahradu - máte? - teď si v ní představte květiny, plno květin - už je cítíte? - a teď si představte, že zahrada je plná motýlů, nádherných a křehkých motýlů... Vidíte je vytetované na zádech těch dívek?! Vidíte ty mrtvé vystavené jako v galerii?! Slyšíte ty kroky? To už se vrací Zahradník... a hodlá o nás všechny "pečovat"...

Tohle bylo velké překvapení a zaslouženě si to získalo 4,5* :-)

Ginosaji
Ginosaji
09.01.2023 2 z 5

To muselo dát hrozný práce, a přitom taková blbost. Vypadalo to, že až ke konci si autorka uvědomila, jak chce vlastně psát. Gramatické chyby v knize jsou pro mě neúnosné, tahle jich měla spoustu, to vůbec nemluvím o stavbě vět, ale za problém tohoto charakteru nese vinu překladatel/korektor.
Tímto se tedy rozumí ta slavná konzumní četba? Jak ploché...

mtea
mtea
08.01.2023 5 z 5

Zajímavá kniha,dobře se čte,je taková něžná,přečetla jsem i ostatní tři díly,ale tahle byla nejlepší.

PavlaA
PavlaA
02.01.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila, i když upřímně jsem čekala trochu víc.

Světluška4
Světluška4
16.12.2022 5 z 5

Za mě bych knihu nazvala: Kniha mnoha pocitů. Kniha pro mě byla zároveň krásná a zároveň trochu děsivá, nikdy jsem takový pocit u knihy neměla. Knihu jako je tato jsem ještě nečetla a musím říct že ve výsledku se mi asi líbíla. Mám celkem přestavivost, takže má mysl při popisu zahrady jela na plné obrátky a jako bych jí viděla před sebou. Každopádně soporučuji přečíst a uvidíte zda se bude líbit či nikoliv, mě ale určitě v paměti uvízla.

sylva8672
sylva8672
06.12.2022 3 z 5

Nějak jsem od téhle knihy čekala víc.....
Zajímavý nápad, ale příběh byl takový nijaký

Timkim
Timkim
06.12.2022 2 z 5

Špatný, Špatný, Špatný....absolutně plochý, naivní a hloupý příběh absolutně plochých, submisivní blbek se Stockholmský syndromem. Proc nerozbily okno? Proč se na něho už z kraje nevrhly? Spousta nelogickych věcí, které jsou do očí bijící. Děkuji, ostatní knihy od autorky již nechci.

psychologie horory thrillery pro ženy

Dot Hutchison
americká