Sběratel motýlů

Sběratel motýlů https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349278/bmid_sberatel-motylu-21H-349278.jpg 4 1165 362

Krása ještě nikdy nebyla tak děsivá… První díl oceňované trilogie Sběratel. Izolovaná zahrada, kvetoucí rostliny a… sbírka nádherných motýlů – mladých žen, které byly uneseny. O to vše pečuje Zahradník, zvrhlý muž posedlý uchováváním krásných dívek. Jediná přeživší Maya postupně odkrývá podrobnosti o tomto děsivém místě i o svém vězniteli. Jak se jí ale podařilo utéct? Přežily i další dívky? Agenti FBI Victor Hanoverian a Brandon Eddison musí vyřešit rozhodně nejotřesnější případ své kariéry.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Butterfly Garden , 2016

hlenicka
30.07.2022 4 z 5

to byl nářez! Aby kniha začínala jakoby koncem,to jsem snad ještě nečetla. První stranky jsem vůbec nechápala,co to je. Holka vypovídá u FBI,ze byla x let držena v Zahradě,kde je veznil Zahradník... Popravdě, byla jsem zmatená,vůbec jsem nevedela,kdo je kdo,kde je kdo. Ale každým dalším otočením se začínal odvíjet drsný a smutný příběh,kde vládnul psychopat,který věznil po dvě desítky mladých holek,kterým na záda tetoval motýlí křídla. Za mě některé pasáže nechutné,ten Avery,syn, byl uplně šílený! A hlavní hrdinka měla můj obdiv. Psycho příběh,který ale stojí za přečtení.

jitkapeldova
27.07.2022 5 z 5

No jsem naprosto speechless.. vůbec jsem se nemohla odtrhnout !! parádní kniha.. Podle názvu a popisku sem teda rozhodně nečekala tak skvěle napsanou knihu..
Námět byl opravdu dobrý, zajímavý a stejně tak i styl, kterým autorka píše a popisuje..
Nemůžu se dočkat dalšího dílu..
Knihu rozhodně doporučuji :)

Cassidy.L
19.07.2022 5 z 5

Jedním slovem? WOW! Spisovatelka má neuvěřitelnou představivost, příběh byl velmi zajímavý, originální. Mělo to spád, nešlo se odtrhnout. Knihu jsem přečetla v několika hodinách a ukápla i slza. Za mě naprosto super!

smardice
13.07.2022 5 z 5

Tak tohle bylo hodně dobré. Opravdu netypický případ, zajímavé prostředí se spoustou morbidity a zvrácenosti, napínavé od začátku až do konce.

Lexie321
07.07.2022 5 z 5

Kniha bola super. Tajomná, temná a zaujímavá od začiatku do konca.

maximus13
23.06.2022 5 z 5

U knihy jsem si říkal, že je to jenom fantazie a vymyšlený napínavý příběh, ale co když skutečně existují jedinci, které něco podobného napadne uskutečnit? Brrrr... Styl psaní a samotný děj a jeho logika byla na vysoké úrovni.

jahoda444
19.06.2022 5 z 5

Tak tahle kniha se četla sama.
Postavy byly krásně popsané a styl psaní mi velmi seděl.
Celkové pojetí příběhu bylo zajímavé a pro mě dost originální.
Asi ani nemám co vytknout. Vřele doporučuji k přečtení.

aliza
17.06.2022 5 z 5

Skvělá kniha, zajímavě psaná, napínavá, děsivá, přečtená jedním dechem.

Kniholapka
12.06.2022 5 z 5

Skvělý, neohraný námět i zajímavé zpracování. I když děj přeskakuje z minulosti do přítomnosti, čtenář se neztrácí. Zjišťujeme, že není motýl jako motýl a že krása je nádherná i děsivá. Další ukázka toho, jak pomatená mysl může být.

Warty
06.06.2022 3 z 5

Námět je jistě zajímavý, ale jinak mě kniha nijak moc nezaujala. Popisy mi přišly takové povrchní a konec byl takový podivný. Četlo se to ale dobře, takže to nebyla úplně ztráta času.

eva3992
09.05.2022 3 z 5

Není motýl, jako motýl. Hlavní postavou této knihy je muž Zahradník, který uchovává krásné dívky stejně, jako kdyby sbíral motýly. Maye se podařilo přežít a předkládá tak vyšetřovatelům FBI příběh, ze kterého mrazí a který nemá obdoby.

Upřímně musím říct, že si mě kniha nezískala. Od začátku jsem měla problém vcítit se do jednotlivých postav, a to se až do konce nezlepšilo. Příběh je to zajímavý, drsný a děsivý. Četl se dobře, svižně, i když občas jsem měla trochu problém zorientovat se, třeba ve jménech.

Nemám ráda styl vyprávění, kdy policisté odhalí zločin hned na začátku, respektive ještě dřív, než děj v knize začne a někdo jim díky vzpomínkám vypráví, jak se to celé seběhlo. Je to pro mě málo napínavé, protože už tak nějak vím, jak to celé dopadne. Mám raději vyprávění, když jde postupně, je tu tak pro mě častěji moment překvapení.

Celý příběh mi navíc připadal strašně málo uvěřitelný a prostě mě vůbec nechytil. Bohužel konec to celé ještě tak nějak pokazil.

Za mě tedy ne, i když věřím, že kniha si své fanoušky rozhodně najde.

Lenča727
06.05.2022 5 z 5

Knížka mě velice mile překvapila, nic moc jsem od ní, když jsem ji kupovala, nečekala. Jen zírám a hlava mi to nebere, jakou nekonečnou fantazii mají někteří autoři v tomto případě jsem obdivovala zvrácenost myšlenek a představ, ze kterých se vám dělá až fyzicky špatně (dívky-motýli uchováni na věčné časy v prosklených vitrínách všem na očích), kam se na to hrabe můj nudný život. Ale v případě tohoto příběhu díky za něj.

Karina_
26.04.2022 4 z 5

Asi nemám slov, na detektivky moc nejsem a upřímně, když jsem ji dostala, neměla jsem na ní chuť.
Ovšem mě neskutečně překvapila. Dokázala bych ji číst pořád, námět skvělý. Občas mě mrazilo a měla jsem až vztek při představě, že někdo by tohle opravdu mohl spáchat, že podobní lidé existují.
Kniha byla superová.

marekB78
19.04.2022 5 z 5

Zajímavá kniha i námět. Navíc zajímavě napsaná, začetl jsem se do ní a bavila mě.

Lucie401
04.04.2022

superrr zapominala jsem u toho i dichat...

Angell328
04.04.2022 5 z 5

Mistrovské dílo náhledu do šílené mysli zvráceného psychopata a zároveň o obrovské vnitřní síle jeho obětí
Posloucháno jako audiokniha a od první chvíle depresivní a napínavé.

LeNÍk32
26.03.2022 5 z 5

Musela jsem se hodně soustředit, aby mi v knize něco neuteklo. Ale je to parádně napsané neuvěřitelně napínavé a vlastně i děsivé.
Určitě stojí za přečtení

Jaklová.katka
22.03.2022 4 z 5

Mazec. Fakt síla.

martina.culik
18.03.2022 4 z 5

Musím říct, že mě trochu zmátla anotace, protože je trochu zavádějící. Knize to ale na hodnotě neubralo. Určitě si přečtu i další díly, jelikož byla kniha čtivá a příběh zajímavý.

veverrka11
14.03.2022 5 z 5

Tak tohle bylo naprosto skvěle napsané, mrazivé a napínavé! Děj je sice psaný trochu útržkovitě, střídají se přítomnost s minulostí, ale brzy se v příběhu zorientujete a nebudete chtít knihu odložit.
Maya je zvláštní, ale když časem přijdete na to, čím vším si prošla, nepřijde vám to nepatřičné. Detektivové hrají známou hru "hodný a zlý policajt", ale i u nich je to tak nějak dané předchozími zkušenostmi.
Knihu nedoporučuji slabším povahám, vyskytuje se zde velmi hodně a hojně popsané násilí a opravdu příšerný způsob smrti.

psychologie horory thrillery pro ženy

Dot Hutchison
americká