Sběratel motýlů

Sběratel motýlů https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349278/bmid_sberatel-motylu-21H-349278.jpg 4 1165 362

Krása ještě nikdy nebyla tak děsivá… První díl oceňované trilogie Sběratel. Izolovaná zahrada, kvetoucí rostliny a… sbírka nádherných motýlů – mladých žen, které byly uneseny. O to vše pečuje Zahradník, zvrhlý muž posedlý uchováváním krásných dívek. Jediná přeživší Maya postupně odkrývá podrobnosti o tomto děsivém místě i o svém vězniteli. Jak se jí ale podařilo utéct? Přežily i další dívky? Agenti FBI Victor Hanoverian a Brandon Eddison musí vyřešit rozhodně nejotřesnější případ své kariéry.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

The Butterfly Garden , 2016

xxiixxi
10.01.2019 5 z 5

(Audiokniha)
Mrazivé čtení, jako poslech velmi napínavé, kdyby nebylo konce se Sophii, tak by mi asi spadla brada a nechápala bych předchozí komentáře přede mnou. Ale i tak mi připadá, že jsem četla jinou knihu než ostatní :-) Mně to právě přišlo až moc reálné a uvěřitelné, když tedy budu předpokládat, že část hlavních hrdinů byli psychopaté a zbytek byl více či méně narušený. Trochu lituji, že jsou další díly. Knihy, které nemají pokračování, mají pro mě svoje kouzlo a většinou je stejně nejlepší ten první díl.

sheylka
09.01.2019 3 z 5

Nejzajímavější na této knize byl asi námět. Knihu jsem začala číst ze zvědavosti a kvůli rozporuplným pocitům, které jsem zažívala u čtení zdejších komentářů. Rozporuplné pocity přetrvávají i po dočtení knihy. Zvrácená fantazie autorky se mi docela zamlouvala, ovšem měla by se s ní naučit více pracovat. Celkově to bylo takové vleklé, nedokončené, těžko uvěřitelné, naprosto nelogické, ale to už tu bylo všechno řečeno. Průměrná oddychovka před spaním.

Lenynek
05.01.2019 3 z 5

Asi mám raději příběhy, jejichž děj musí čtenář teprve odhalit. A musí odhalit něco, co je jeho fantazie ochotna přijmout. Knihu jsem dočetla v noci, řekla jsem si, že se na hodnocení vyspím, všechno se v hlavince hezky poskládá, souvislosti mi dojdou.. . Ale buď jsem natvrdlá a nebo to po prvotním nadšení byl spíše propadák, ale řekněte mi. Jak to s tou Sophií vlastně bylo? Ten konec je takový nonsens, jakého jsem v knize nebyla už dlouho svědkem. Začátek byl příjemně mrazivý - úchylky, zvrhlosti, dívčina nad věcí, oukej. Pokračování příběhu nabíralo na obrátkách a asi nebylo moc z čeho vařit, i dort pejska a kočičky by mi chutnal více. Teatrální povzdech a jedeme dál.

Anie.M
03.01.2019 3 z 5

nápad na thriller není špatný, zahrada, unesené dívky a umění v podobě tetování motýlích křídel. Co mě ovšem zarazilo byla dost zvrácená představivost autorky a ještě k tomu, to celé bylo vyprávěno tak nenásilnou formou bez gradace napetí či nějakého spádu, jako by se zdálo, že je to zcela normální a občas se to stává, taková trošku perverzní nuda. Maya mi byla zpočátku protivná, ale nakonec byla nejzajímavější postavou.

čtenářkaBára
01.01.2019 3 z 5

U této knihy jsem si říkala, že se divím autorovi, že se nestydí vůbec toto vymyslet :-D

konicekbily
20.12.2018 3 z 5

Kniha určitě přinese rozporná hodnocení. Oceňuji fantazii autorky, méně už způsob zpracování. Je to spíše science fiction než thriller. Možná trochu překombinovala přeskakování v čase při vyprávění hlavní hrdinky. Průměr.

PolarBee
13.12.2018 1 z 5

Nevadí mi snaha o šokující příběhy a díla, ale tohle byl naprostý děs. Perverzní fantazie autora, na zcela groteskním základu, o kterém mě absolutně nedokázal přesvědčit. Děj se odehrává retrospektivně v zahradě, kterou očividně cca 25 dívek nedokáže opustit, respektive z ní utéci jedninému muži. A to ani pod vizí dlouhodobého a opakovaného znásilňování a smrti, nekladou naprosto žádný odpor, ani se o něj nesnaží.
Dialogy jsou nudné, výslech, ve kterém popisuje hlavní postava děj v zahradě je nelogický a bezpředmětný - proč povídá do detailů policistům narosto fádní věci mimo případ?
Nejhorší je na tom opravdu asi ta logika. Ze začátku Zrahradník vypadá jako tajemná a autoritativní postava, nicméně později je z něj jen obyčejný "tatínek", který nevzbuzuje naprosto žádný respekt a hrozbu při jeho snaze o zneškodnění...

mosem
07.12.2018 2 z 5

Pro mne osobně zklamání. Podle hodnocení a komentářů jsem očekával napínavý příběh a dostal jsem do ruky příběh postavený na naprosté nereálnosti a značné dávce zvrhlosti - nevím jak to popsat přesněji. Postavy bez hlubšího charakteru - a dělení na hodného a zlého policajta naprosto naivní. Možná (dle anotace) je série oceňovaná, ale já určitě po dalším kousku nesáhnu. Kniha tohoto typu jen v případě naprosté absence jiné literatury.

PetK
05.12.2018

Nedoposloucháno. Nějak mě to nechytlo, ani přednes herce. Navíc celá kniha ve 4 audio kapitolách, jak tam má pak člověk z mobilu lovit, navazovat, kde včera skončil... je to spíš technická, ale nenahrává to příjemnému dojmu.

šipek
01.12.2018 3 z 5

Na můj vkus má tato kniha dost vysoké hodnocení. Jo čte se velice dobře, ale pro mě bez napětí. Takové oddechové povídání.

Fazulajda
27.11.2018 4 z 5

Není to žádné wau. Zanechá to ve vás stopu, ale spíše postupem času. Nečetlo se to zrovna svižně, to ovšem neznamená, že to bylo špatně napsané. Nápad byl zajímavý.

Calibra
21.11.2018 3 z 5

Oceňuji autorčinu představivost, zahrada plná lidských motýlů, proč ne. Příběh je vyprávěn přímočaře, další bod k dobru jsou latinské názvy motýlů, které jsem si při čtení vyhledávala, ale.... pro mě je to kniha bez nějakého wau efektu a hlubšího významu a bohužel i bez napětí, vlastně žádné emoce ve mně nevyvolala, ale četla se velmi lehce.

smithynka
20.11.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla a pak jsem nemohla přestat. S autorkou bych asi o samotě zůstat nechtěla :D.

Martiiiik
09.11.2018 5 z 5

Drsná kniha :-) člověk by řekl, že autorka není úplně psychicky v pořádku :-D kniha je napsána velmi čtivě, utekla jako nic :-) a moc me bavila :-) doporučuji :-)

monika0092
07.11.2018 5 z 5

Mi se kniha libila tak moc, ze jsem ji cetla trikrat.. Na to, aby byl dej dobry, nepotřebuje velkolepe zavery.. Myslim, ze vyborne dilo :)

krausmary
06.11.2018 4 z 5

Mě se kniha líbila, měla zajímavý nápad a přečetla jsem jí skoro za jednu noc, protože jsem prostě musela vědět jak se ta zatracená holka jmenuje. Děj byl relativně svižný a nevadilo mi ani, že od začátku víme, jak to celé dopadne. Zpětně se dozvídáme jaké to vlastně v Zahradě bylo a co se přesně stalo. Příběh sám o sobě je hodně děsivý a krutý a občas mi přišel i trochu zvláštní. Hlavní hrdinka se mi zdála trochu nereálná, přes všechno co prožila před Zahradu i v ní , to celé zvládala relativně klidně a s rozmyslem. Konec se mi líbil a moc ráda si přečtu i další knihy od této autorky.

Twinny
01.11.2018 3 z 5

Výborně psaný, ale silně nevěrohodný příběh. Děj je svižný, rychle ubíhá, za chvíli máte přečteno. Nejprve jsem byla nadšená (oddechovka je to dobrá), ale zpětně hodnotím průměrně kvůli naivitě příběhu a "motýlů".

ivana02
26.10.2018 4 z 5

Originální příběh. Na knížku mě nalákaly booktuberky, dle obálky bych si totiž tipovala spíš ženský román a určitě bych po ní nesáhla. Což by byla škoda, protože je to opravdu nevšední čtení. Od začátku sice víte, že hlavní hrdinka se ze skleníku dostane živá, ale netušíte, jak se jí to vlastně povede a jak to ve skleníku vlastně chodí. Styl psaní mě trochu mátl, z toho důvodu jsem dala čtyři hvězdičky. Perfektní psychothriller a jsem zvědavá na další pokračování.

pifffka
24.10.2018

Takové poněkud divné. Divná hrdinka, divní vyšetřovatelé, divný vrah, divná vrahova rodina, divný konec a divné proč oceňovaná trilogie.

Opatov
21.10.2018 4 z 5

Zajimavy namet, pribeh zahradnika - sberatele krasnych zen, ktere umistuje do sve zahrady. Jedna z nich se vsak zavedenemu radu vzepre. Desiva vize sebestredneho fanatika.

psychologie horory thrillery pro ženy

Dot Hutchison
americká