Sběratel motýlů

Sběratel motýlů https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349278/bmid_sberatel-motylu-21H-349278.jpg 4 1165 362

Krása ještě nikdy nebyla tak děsivá… První díl oceňované trilogie Sběratel. Izolovaná zahrada, kvetoucí rostliny a… sbírka nádherných motýlů – mladých žen, které byly uneseny. O to vše pečuje Zahradník, zvrhlý muž posedlý uchováváním krásných dívek. Jediná přeživší Maya postupně odkrývá podrobnosti o tomto děsivém místě i o svém vězniteli. Jak se jí ale podařilo utéct? Přežily i další dívky? Agenti FBI Victor Hanoverian a Brandon Eddison musí vyřešit rozhodně nejotřesnější případ své kariéry.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Butterfly Garden , 2016

zbožňuju_knihy
28.03.2018 2 z 5

Poslouchala jsem jako audio a to možná můj pohled na knihu zkreslilo. Bohužel byl k namluvení zvolen muž, přitom to celé vypráví žena a to mě rušilo.
Celé vyprávění bylo tak nějak zvrácené a čekala jsem od toho mnohem více. Celou dobu jsem si říkala, co vede spisovatelku psát zrovna o tomto?
Na konec už jsem se nemohla dočkat, bohužel ne z toho důvodu, že bych se těšila na nějaké rozhřešení, ale těšila jsem se, že to opravdu skončí!

LuckaRozmi
23.03.2018 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, námět zajímavý a přestože začíná koncem, dostavilo se i jisté napětí.
Bohužel knížce chyběl důstojný závěr, velké finále bylo velmi uspěchané a já se cítila dost ošizená.
Jako velký mínus vidím to, že autorčiny popisovací schopnosti nejsou zrovna na nejlepší úrovni. Možná jsem jediná, ale vy jste jako pochopili jak ta Zahrada vypadá a jak je skrytá před okolním světem?

michimuller
17.03.2018 2 z 5

Psychologicky zajímavé téma a netradiční prostředí, které se v konkurenčních knihách téměř neobjevuje. To by mohlo být na straně plusů a možná i důvodem, že jsem audioverzi knížky doposlouchala celou. Už v první třetině jsem sama sobě si vyhrožovala, že ji z mobilu smažu. Zdlouhavý příběh vyprávěný poměrně nesympatickou postavou "motýlka Máji" s pro mě zcela překombinovanou povahou, zvláštními reakcemi a napsanou opačným stylem , donekonečna prodlužováno postavami dalších "motýlků". K tomu prostředí zahrady téměř kopírováno z reatity show vily Big Brothera okořeněné maximální zvrhlostí a dekadencí. Technicky s minimálním personálem jedné jediné ženy jako kuchařky, ošetřovatelky, komorné a uklízečky ukočírovat "dívčí tábor"prostě slátanina, kterou by opravdu málokdo bral jako uvěřitelnou. Příběh samotný výplod chorého mozku, masový vrah a sexuálně narušený delikvent jako úspěšný podnikatel a majitel realit a "zahradník" kterého vlastně až do konce nikdo nikdy nepodezíral a 30 let své zvrácené existence mu všechno procházelo...No za mě opravdu ne, tohle spadá do kategorie ztraceného času a jako klasickou knihu bych odložila po 100 stránkách.

Janniska
15.03.2018 5 z 5

Líbilo.A mooc!kniha psaná z úhlu pohledu oběti a její výpovědi.Skvělá změna.

Mischone
15.03.2018 1 z 5

Kniha mě velmi zklamala, všude plno reklam a nadšených komentářů, ale při čtení jsem nechápala proč. Asi mi prostě nesedla, od začátku do konce mi kniha přišla nezáživná a nudná. Vývoj událostí se mi nelíbil, přišlo mi to jako pohádka o princi na bílém koni a tralala vše je zachráněno. Každý má jiný vkus a proto bych u této knihy nedávala příliš velkou váhu na komentáře, ale ať si každý udělá obrázek sám :)

Peyka
14.03.2018 3 z 5

Na knihu jsem dlouho koukala v knihkupectví, až nakonec skončila v mé knihovně. :) Musím říct, že kniha je velmi dobře napsaná, nebo se každopádně jedná o výborný překlad, to klobouk dolů. Nicméně námětem připomíná knihy Sběratel (John Fowles), Sběratel nevěst (Ted Dekker) nebo psychothriller Ty (Caroline Kepnes) - všechny tyto knihy mají společná témata jako psychopatického ujetého vraha, fascinaci krásnými dívkami, touhu někoho vlastnit. Ale autorka se snažila pojmout příběh originálně, a to se cení. Prostředí obří nádherné Zahrady, kde 'poletují' Motýli v podobě mladých dívek s vytetovanými křídly, a o které pečuje bohatý charizmatický muž jménem Zahradník - to vše je svým způsobem fascinující, přesto znepokojující a zvrácené. Kniha je vyprávěna retrospektivou, od konce, ale perfektně s v ní dá vyznat. Opravdu se četla jedním dechem. Nicméně je pravda, že třetí část knihy je hodně useknutá a nejmíň propracovaná, ale vezmeme-li v potaz, že kniha má další pokračování, doufejme, že autorka se vrátí alespoň trochu k tomuto příběhu v dalším díle. Kažopádně svižné dialogy a detailně popsané prostředí čtenáře dokáží uchvátit a knihu nepustíte. Určitě doporučuji. ;)

eva3695
11.03.2018 4 z 5

Nápad se mi velmi líbil a vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Jen ten konec byl trochu zamotaný?!Po přečtení jsem nad tím přemýšlela a jsem z toho mírně zmatená. I přes konec se mi moc líbila a četla se jedním dechem

KatnissLavender
09.03.2018 5 z 5

Konečně jsem měla opravdu šťastnou ruku a sáhla jsem po této knize! Něco tak originálního a poutavého jsem už dlouho nečetla! Tuhle krásku si musíte přečíst!

iveetka
05.03.2018 5 z 5

Pět hvězdiček dávám opravdu zřídka kdy, ale tahle kniha si je zaslouží. Je to mrazivé čtení a zároveň velmi zajímavé. Pokračování si určitě nenechám ujít.

kalache
02.03.2018 4 z 5

...nejděsivější je,že to nemusí být až taková fikce...

Didi15
02.03.2018 4 z 5

Dávám čtyři hvězdy, dala bych pět, kdyby nebylo toho divného urychleného konce a to s tou Sophií bylo naprosto zbytečné. Škoda.Jinak se četlo skvěle, bylo to velmi poutavé, dle mého nazoru skvelý nápad-motýli.

k.chilli
01.03.2018 3 z 5

Zpocatku jsem byla na vazkach co cekat,kdyz kniha zacina koncem.Nakonec me pribeh natolik vtahnul,ze jsem cetla jednim dechem.Jen z konce jsem trochu zklamana.Zbytecne rychly spad,prislo mi to uspechane a tak nejak mi to nesedlo k celemu pribehu....a ten uplny zaver se Sofii jsem vubec nepobrala,prisel mi zbytecny a naprosto absurdni....

pm...
26.02.2018 4 z 5

Thriller o ultramagorovi, jež si nechal říkat Zahradník, co měl hromadu peněz a majetku a prostoru, takže si na svém pozemku postavil Zahradu, do níž umístil i Motýli. Jenže to nebyl jen tak ledajaký okřídlený hmyz, ale velmi mladé dívky, kterým po tři desetiletí tetoval motýlí křídla na záda, v den jedenadvacátých narozenin je zabil, formaldehydem zakonzervoval a zalil do pryskyřice do skleněné vitríny. Jak říkám, ultramagor...

radus
25.02.2018 4 z 5

Děj této knížky je tak absurdní, až je vlastně zajímavý. Přišlo mi, že se některé věci opakují několikrát dokola, autorka je zřejmě posedlá tetováním a motýly. Konec se Sofií jsem dost dobře nepochopila, jsem zvědavá, zda v dalších dílech bude ještě o čem číst.

Klarinecka
25.02.2018 1 z 5

Zklamání. Nepochopila jsem, o čem to bylo. Čekala jsem, že se to rozjede, až jsem byla na konci a nic.

Roux
25.02.2018 2 z 5

Nemohu říct, že by se kniha dobře nečetla. To ano - nebo se jedná možná pouze o dobrý překlad. Ale jinak mi to přišlo trošku hloupé. Hlavní hrdinka mě nechávala absolutně chladnou. Motýlci smíření a někdy vlastně i spokojení s tím, že jsou uvěznění, znásilňovány a zabíjeny.... ehm.. what? No nic... možná by to jistý potenciál mělo, ale zřejmě se někde ztratil.

josska
23.02.2018 3 z 5

Od knížky jsem čekala něco jinýho,přečetla jsem ji,ale moc mě nebavila,nevím jestli pujdu do dalšího dílu,ale jsem zvědavá o čem bude ...

kaspice
22.02.2018 5 z 5

Na začátku jsem si myslela, že knihu odložím, trochu jsem se ztrácela ... pak jsem ji ale přečetla jedním dechem, stejně jaké má matka a kolegyně:-D

Synysterka
18.02.2018 5 z 5

Perfektní kniha, zaujala od začátku, přečteno jedním dechem.

AnetHol
15.02.2018 5 z 5

Knížka je skvělá. Zpočátku jsem se bála toho, že bude nudná, když začíná koncem. Ale naštěstí jsem se mýlila :) Knížka je zajímavě a skvěle napsaná, hltala jsem každé slovo :) Někdo tu psal, že se mu to nelíbilo, že jsou věci v knize nereálné.....proboha!! Vždyť příběhy z knih nemusí být reálné, nebo snad jo? !!! Krásný příběh, má spád, má nápad...příběh je originální. A nápad s motýli = něco nového, ale skvělého! Miluju tu knihu, těším se na zbytek série :)

psychologie horory thrillery pro ženy

Dot Hutchison
americká