Zahrada k nakousnutí

Zahrada k nakousnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102174/zahrada-k-nakousnuti-102174.jpg 4 39 12

Jde o překlad dvou knih rakouského horského farmáře Seppa Holzera Der Agrar-Rebell A Sepp Holzer's Permakultur- upravený pro české a moravské klimatické podmínky. Celá kniha je doprovázena fotografiemi z jeho farmy Krameterhof, které dokládají rozmanitost, bujnost, nápaditost a originalitu, se kterou tento neobyčejný člověk dělá vlastně docela obyčejné věci, jen místo boje proti přírodě(proti plevelům, škůdcům, špatným podmínkám apod.) s ní spolupracuje a na základě neuvěřitelně hlubokých znalostí přírodních zákonitostí je schopen jich využívat ku prospěchu svému i rostlin a zvířat na svém pozemku, tedy i ku prospěchu celé přírody.... celý text

Literatura naučná , Zahrada

Vydáno: , Alman (Jiří Alman) , Knihkupectví CZ

Der Agrar-Rebel , 2008

Jirinamac
14.04.2020 4 z 5

Zatím jsem knížku zběžně pročetla a nevím, co využiji na své zahrádce, ale přijde mi dost rozumná a inspirativní.

Merlinit
11.02.2020 5 z 5

Mám rády lidi, kteří dokáží používat selský rozum.

Greenfingers
26.12.2019 5 z 5

Rád čtu knihy, které mě nějakým způsobem inspirují a právě Zahrada k nakousnutí je jednou z nich. Sepp Holzer není žádný vědátor, ale člověk, který se nebojí experimentovat a při své práci používá "selský rozum".
Doporučuji všem biozahradníkům a permakulturistům (pokud ovšem mé doporučení není nošením dřeva do lesa). V každém případě návštěva Holzerovy farmy v Krameterhofu je jasnou volbou.

zelena_zabicka
20.10.2019 3 z 5

Sepp Holzer je světový Pan Permakulturista, smekám před ním. Jeho kniha mě silně navnadila k návštěvě jeho perma-ráje. Kniha sama mi však až tak moc nedala, neb nedisponuji mnoha hektary členité půdy, ale jen menší zahradou. Kniha je spíše inspirací - ve srovnání s Jardou Svobodou, který ve svých knihách dává propracované návody jak co udělat, je tato kniha hlavně o té inspiraci a o tom, co vše je možné dokázat. Každopádně na ten statek bych se strašně ráda podívala!

Atisa
20.08.2019 4 z 5

Tato kniha je taková permakulturní klasika. Ale jak už tu někdo psal, je to jen takový nástin, co všechno je možné v permakultuře dělat, nějaké podrobnější návody si zde člověk nepřečte. Sepp Holzer mi dodával naději, že pěstovat se dá vlastně úplně všude, když to člověk umí.

Wahuhu
18.07.2019 5 z 5

Nemám sice tak velký pozemek jako Sepp Holzer, ale i tak je kniha pro mne velmi inspirativní a jeho přístup k přírodě je mi velmi blízký. Našla jsem v knize i užitečné nápady které chci uvést do praxe.

hrdlickova_61
02.04.2019 5 z 5

Asi se mi už nepovede skoro nic z toho, o čem se píše, uvést i u nás na zahrádce v život, ani by to v českých podmínkách možná tak dalece nešlo, ale můžu udělat aspoň to, co půjde. A v knížce si budu pořád znovu číst, i jen pro tu radost, že se to někde děje a že to jde a že má pan Holzer hodně následovníků.

engai
05.03.2019 5 z 5

Úžasně inspirativní věc. Ještě tentýž rok, co jsem si jí přečetla jsem vybudovala permakulturní kopec s kameny a vznikla zajímavá jahodová skalka :)

jarki
10.03.2018 3 z 5

Dobré tipy pro zahradu, nejlepší je úvodní slovo. Každý bychom se měli zamyslet, jak se chováme k přírodě a jak s ní umíme komunikovat.

ji7967
24.09.2017 5 z 5

Vynikající! I pro začátečníky ;)

niniss
18.03.2017 3 z 5

Skvělý rádce, jak žít v souladu s přírodou.

tarra
10.05.2015 5 z 5

Ohromně inspirativní knížka, která dokazuje, že se není třeba držet zažitých postupů v obhospodařování půdy, ale že je třeba vše dělat v souladu s přírodou a vytvořit si příznivé podmínky, díky kterým můžeme výrazně snížit vynaloženou energii, náklady a ještě zvýšit výnos na maximum. Nabádá k vlastnímu experimentování a dodá odvahu jít svojí vlastní cestou.

permakultura

Sepp Holzer
rakouská, 1942
2010  86%Zahrada k nakousnutí
2014  87%Poušť, nebo ráj

Kniha Zahrada k nakousnutí je v