Zahrada bestií

Zahrada bestií https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1344/bmid_zahrada-bestii-6gr-1344.jpg 4 488 73

New York, rok 1936. Američan německého původu Paul Schumann je mafiánským hrdlořezem, jenž proslul svou geniální taktikou a zásadou přijímat pouze „spravedlivé“ zakázky. Poté se mu však jedna nájemná vražda nezdaří. Schumann je dopaden a postaven před nelítostnou volbu: buďto zabije Reinhardta Ernsta, nacistického pohlavára blízkého samotnému Hitlerovi, nebo jej americká spravedlnost pošle do Sing-Singu a odtud na elektrické křeslo. Sotva se Paul ocitá v Berlíně, strhává se vražedná honička, při níž nebezpečí a zrada číhají na každém kroku. Během následujících osmačtyřiceti hodin Schumann vytrvale pronásleduje Ernsta, zatímco po něm zběsile pátrá bezpečnostní aparát Třetí říše v čele se zarputilým důstojníkem kriminální policie. V románu figuruje plejáda dokonale vykreslených postav, zčásti skutečných a zčásti smyšlených. V paranoidním prostředí předválečného Berlína střídá jedna akce druhou a četné dějové zvraty nedají čtenáři vydechnout. Zkrátka klasický Deaver…... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Domino

Garden of Beasts , 2004

KLADIK
22.08.2016 5 z 5

Ale jo je to čtivé. Ale také hodně americké. Kladný hrdina hrdlořez s dobrým srdcem může být skrátka jen američan. Klasické překrucování historie po americku. Amíkům asi chybí to evropské povědomí o válce v evropě.Být to sfilmováno mohl by to být akčňák jako hrom po americku řečeno s Good war jak po svém říkají 2. světové amíci. Místy mi byl sympatyčtější německý inspektor s kripo. A konec ach jo zase to dopadlo po americku.
Ale jinak fajn , ale určitě se k této knize už nevrátím. K autorovy ještě nevím.

Peris
24.06.2016 5 z 5

Trochu delší, ale brilantně spojená historická fakta s velmi napínavým a skvěle napsaným dobrodružství.

Antarra
06.06.2016 5 z 5

Vhled do tehdejšího nacistického Německa mě potěšil a nesmírně obohatil. Tahle knížka je taková krásně netypická, že jsem nečekala deaverovské zvraty (takže mě překvapily, jako bych ho četla poprvé). Čiší z toho zlo a beznaděj obyčejných lidí vůči zvrácenému systému a nutí čtenáře k zamyšlení. Konec se možná někomu nemusí úplně líbit, ale za mě je takový milý :-)

Politre
05.04.2016 5 z 5

Deaver perfektně vykreslil paranoidní atmosféru nacistického Berlína před 2.sv.válkou, kde nikdo nemůže věřit nikomu. Z knihy je přímo cítit blížící se zlo, které se co nevidět rozpoutá v Evropě. Do této atmosféry se podařilo zasadit výborně napsaný a napínavý příběh o mafiánském hrdlořezovi Paulu Schumannovi, který se vydává do Berlína, aby oddělal nacistického pohlavára Reinhardta Ernsta. Kniha měla veliký spád a ani jedno hluché místo, i když zrovna nepatří mezi nejtenčí knihy. Musím pochválit i konec, který se dle mého názoru opravdu povedl.

kuruteku
04.03.2016 5 z 5

Až pojedu do Berlína, musím si všechna ta místa přečíst. Kromě zápletky se záměnou osob (ale to by nebyl Deaver, aby to tam nebylo) úplně jiná kniha, než celá jeho ostatní tvorba. A skvělá. A nenašel jsem tam ani moc nelogických odboček - všechno do sebe působivě zapadalo.
Rus, Brit, Němec či jiný Evropan by takovou knihu nedokázal napsat. Snad jen z amerického pohledu (a to nejsem amerikanofil) se dá tak skvěle popsat odvaha jít s pravděpodobností 6:5 na porážku. Konec úplně nedeaverovský, proto uvěřitelnější ...

dalimoni
02.03.2016 5 z 5

Netradiční Deaver. Mám rád jeho skvělé detektivky. Tady zasadil "vyšetřování" do doby nacistického Německa v období olympiády 1936. Kromě klasické policejní práce je zde výborně vykreslena atmosféra fašistického předválečného Německa, doba špiclování, všudypřítomného Gestapa a jiných bezpečnostních složek. Z knihy čiší "Zlo", které v Německu vládne a hrozba pro svět, která se velmi rychle blíží. Zjistil jsem, že Deaver umí i jiný žánr, než je klasický detektivní thriller. V detektivkách už se i někdy opakoval. Tuto knihu hodnotím jako jednu z jeho nej (i když jsem zdaleka nečetl všechny).

petshop
11.02.2016 4 z 5

Vůbec nechápu, proč jsem se do toho ponořila pořádně až od poloviny. Asi ten rozjezd skutečně nebyl nejsvižněji napsán. Ale poté už to bylo opravdu skvělé. Je to úplně jiný Deaver, ale stejně kvalitní jako ve svých detektivkách.

Allia
15.01.2016 5 z 5

Dlouho mě tak nechytla kniha, jako byla tato. Zatím pro mne top od tohoto autora. Děj se vás hned na začátku knihy chytne a nechce se vás pustit dříve, než přečtete celou knihu. Není pasáž, při které by jste se nudili. Je protkán spletitou akci a reakcí, a některé zvraty, vám nedovolí knihu odložit, dokud se nedovíte víc. Sice moc nemusím téma 2.světové války, ale zde mi to nijak nevadilo. Brilatní popis nacistického němacka i charakteristiká postav, dokonce zde najdete malý románek, ale přece jen Paul je tím čím je. ;-) Vřele doporučuji všem, které baví dobrá detektivka nabytá neopakovatelným dějem ;-)

Mustaffa
12.01.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, která má parádní děj, který Vás jen tak nepustí a především je skvělá svou atmosférou nacistického Německa, která nemá chybu. Myslím, že Vám bude ne jednou běhat mráz po zádech při líčení hutné, totalitní a nebezpečné atmosféry v čele se třemi magory té doby (Göringem, Goebbelsem a Hitlerem). Jednoznačně doporučuji snad všem!

Nunynka
30.10.2015 5 z 5

Super kniha. Taková jiná než jsem od Deavera zvyklá. Právě proto se mi moc líbila. Doporučuji!

pidalka777
17.09.2015 3 z 5

Nejdříve jsem si říkala co mě to popadlo ji začít číst. Válka a vůbec kolem války mě toto období nebaví. Ale byla jsem vyvedena z omylu knížka se mi od půlky zacala moc líbit.

Ajrad1981
14.09.2015 5 z 5

Paulův úkol je těžko realizovatelný sám sobě, natož když je prošpikovaný zradou a okořenění pátráním chytrého a vytrvalého policisty. Nic není tak, jak vypadá, ale na obraty o 180° je Deaver specialista. Když k tomu připočtu pro mě zajímavé období a také fakt, že díky nedávné návštěvě Berlína jsem si některá místa dokázala vybavit (byť tohle už je jen pomyslná třešnička na dortu), nezbývá mi než dát pět hvězdiček :-)

derminator
10.04.2015 5 z 5

Mám rád tyto knihy z válečného období. A že mám rád i Lincolna Rhyma tak tato kniha se mě od Deavera líbila ze všech co jsem četl nejvíc asi je to ovlivněno tím, že mám rád válečné romány dámám jasných 85% a doporučuji všem milovníkům válečného napětí!

Ajaxx1
23.01.2015 5 z 5

I když nemám ráda nic s válkou, četla jsem jí a kniha je velice dobrá. Jen lidi na vás koukají trochu divně, když držíte knihu s hákovým křížem. Alespoň mě se to stalo v MHD.

hanka.hradkova
03.11.2014

Moc pěkná.

Dymond
26.09.2014 5 z 5

Moc není co napsat k této knize... Deaver znovu nezklamal...

arkel
24.09.2014 5 z 5

Netradiční prostředí před 2.sv.válkou v Německu...Deaver opět skvělý!!! Osobně nesnáším válečnou tématiku, byť zde předválečnou, ale dlouho jsem nečetl tak skvělou knihu...Vlastně jsem jí četl už před pár lety a líbila se mi znovu stejně...Kromě napínavého děje i skvělý smysl pro detail, vykreslení prostředí i historických souvislostí (až člověk žasnul nad autorovou historickou přípravou), a v neposlední řadě i vtipné hlášky v této situaci nečekané...Opravdu skvělé čtení!!!

wally
24.08.2014 4 z 5

Po kompletní sérii z L. Rhymem a A. Sachsovou jsem měl trošku obavy, jak se bez svých oblíbených hrdinů budu u dalších knížek J. Deavera bavit...ze začátku sem měl problém, ale jak se děj rozjel, tak sem se do knihy ´dostával´ čím dál víc a ve finále mohu říci, že co do kvality za rhymeovkami v ničem nezaostala....super zjištění, že Deaver není jen dvoja Rhyma a Sachsová.

Moňa69
03.05.2014 4 z 5

Oceňuju návrat do dob minulých, Jeffery opět dokázal, že válí, a to i v jiném prostředí, než do jakého své příběhy tradičně zasazuje:)

mfe
11.03.2014 3 z 5

Na tohoto autora netradiční detektivka z historického prostředí ukazuje hrůznou atmosféru fašismu. Děj se vyvíjí zajímavě, jen závěr mi vyzněl příliš optimisticky a nepravděpodobně.