Zahrada

Zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134629/bmid_zahrada-Gpx-134629.png 5 368 77

Zahrada Jiřího Trnky patří mezi díla, která léta oslovují děti i dospělé. Má své kouzlo, poezii i humor. Pohádku Trnka nejen ilustroval, ale sám i napsal. Pět kluků otevře starou rozvrzanou branku a vejdou do krásné, tajemné zahrady, kde potkají kamenného trpaslíka, zlomyslného kocoura, učenou velrybu, a odhalují rozličná tajemství. Kouzelný příběh, který známe i z filmového zpracování, je nezapomenutelný. První vydání.... celý text

RyonMathrin
17.06.2019 5 z 5

Tuhle knihu si troufnu označit jako "pro děti od 5 do 90 let". Čteno zároveň předškolnímu a školnímu potomstvu a líbilo se oběma třem (to jako i mně). Zápletka vypadá zpočátku poměrně jednoduchá... ale díky objevování tajemství skupinkou kluků a veselým scénkám, vzniklým z konfrontace s různými, naprosto unikátními postavami si určitě získají většinu dětí. Já jakožto tvor úspěšně se maskující za dospěláka jsem zase chrochtal blahem nad nádhernými dialogy, fantastickými nápady
a parádní hrou se slovy. Za mě byly nej části s mouchu, co četla a pak velrybí moudra.
Prostě kouzelné. Podle mne jedna z top 10 knih v každé dětské knihovničce.

Polly
06.04.2019 5 z 5

Krásná poetická knížka nejen pro děti. Moc jsem ji milovala i toho kocoura :)

spikem
15.01.2019 5 z 5

Zahrada je jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství, ze které si některé úryvky stále pamatuji a velice ráda do ní náhlédnu i v současnosti.

Knihošelma
15.01.2019 5 z 5

Trnkova Zahrada je přesně ten typ knihy, kterou beru do ruky vždy, když se na mě svět navalí a ukáže svou horší stranu. S Trnkovou Zahradou se mu schovám a uteču, ona mě obejme a pohladí a je zase dobře.

stoun25
11.01.2019 5 z 5

Znovu čteme Zahradu, dětem se líbí i když ji znají nazpaměť. Užasná kniha, která baví i mě.

yellowbanna
01.11.2018 4 z 5

Já Zahradu z dětství neznala. Do ruky jsem ji vzala až teď, abych z ní četla dětem a trochu jsem se bála, že nás ten tajuplný poetický příběh moc nezaujme. A nakonec bavil. Tak zvláštně, neprvoplánově, ale děti poslouchaly, ani nedutaly, a mně se krásně četlo .

JancaMia
17.07.2018 5 z 5

Velice krásná knížka o čtyřech klucích, velké zahradě a dobrodružství s kocourem :) aneb .. "vy uličníci!!"

Nočnípták
15.04.2018 5 z 5

Kouzelná kniha.Pan Trnka rozuměl dětské duši.Knihu jsem jako dítě milovala,ale bohužel nevlastnila.Pořídila jsem ji až pro vnuka.Tak jsme ji přečetli spolu. Už podruhé. Okouzlila mě jako před léty.Pan Trnka rozuměl nejen dětské duši.

Ještě mám jeden zážitek.Navštívila jsem s vnoučaty Trnkovo interaktivní Zahradu a všichni jsme byli doslova uneseni.

Chesterton
05.03.2018 5 z 5

Naprosto kouzelná knížka přeplněná hravostí, fantazií, vtipem, poetikou, ale i tajemstvím a napětím. Ještě si dobře pamatuju jak jsem se při čtení ve druhé třídě bála v jednu chvilku o kluky :) jak jsem jim držela palce :) Při čtení byly vidět stíny a slyšet vrzání branky . . . .nezapomenutelná!

jarki
10.01.2018 4 z 5

Hezky jsem se nasmála, kocour byl vtipný a sloni zachránci. Podařené a krásně ilustrované dílo.

M-arta
10.12.2017 5 z 5

Příběh partičky kluků na objevitelských výpravách do staré opuštěné zahrady s trpaslíkem, zlým kocourem, velrybou a stádem dobrosrdečných slonů...
Hravá, poetická a vtipná knížka plná fantazie, kterou určitě není potřeba představovat.

Evafelicita
10.10.2017 5 z 5

A v té zahradě je stín a chládek...

Taťka Hraboš
23.08.2017 5 z 5

Zářivý doklad Trnkovy neobyčejné všestrannosti. Těžko říci, co v této knize dominuje - jestli jeho krásné ilustrace nebo roztomilý text. Pravda je, že ne všechny pasáže jsou stejně zábavné - smíchu jsem se neubránil především při čtení popisu, jak jeden z tatínků lovil netopýra, anebo kapitolky, jak sloni hráli pohádku o Červené (v knize Šípkové) Karkulce.

MOu598
15.08.2017 5 z 5

Milé, hezké, s fantazií. Odposlouchané dialogy malých kluků.
Známé z filmu - ten super.
Knížka má hodně bohaté, černobílé, ale hlavně barevné ilustrace autora - krásná barevnost, jemnost pozadí.
Moc pěkná knížka.

05.05.2017 5 z 5

MILUJU!

Jitka_Roškotová
26.01.2017 5 z 5

Trnkovu Zahradu považuji za jeden z největších pokladů své knihovničky a vždycky ji budu opatrovat jako oko v hlavě. Milovala jsem ji už v dětství, kdy jsem ji jako jednu z mála knížek četla pořád a pořád dokola. Ona se totiž nikdy neomrzí a stojí za to se k ní pořád vracet! Text, ilustrace i všechny postavy jsou naprosto úžasné a bezkonkurenční. Z knížky úplně tryská fantazie, která mě vždycky znovu a znovu okouzlí. Tajemná zahrada za vrzající rezavou brankou je prostě dokonalá. Jsem moc ráda, že se líbí i mé dceři a můžeme si ji teď číst spolu...

Kočičáci
13.11.2016 5 z 5

Zahradu čtu svému synovi a jsem moc ráda, že si příběhy kluků a kocoura oblíbil stejně jako kdysi já. Když jsem byla nemocná a musela zůstat v posteli, tento příběh mi vždy dělal společnost a přiznávám, že ještě raději jsem ho poslouchala vyprávěný mistrem Högrem na desce a přitom listovala knihou a vychutnávala si nádherné ilustrace.
Kouzelné, nadčasové, poetické...

banánovépyré
21.10.2016 5 z 5

Moc oblíbené se spoustou fajn vzpomínek navrch - radost a dětství a barvy všecky!

Litocha
17.07.2016 4 z 5

Poetické, hravé, trošku veselé a trošku smutné. Ohňostroj fantazie - slovesné i ilustrované, z něhož vyčnívá bezkonkurenční postava kocoura. Je to kniha, ke které stojí za to se vracet. A je moc dobře, že můžeme, že smíme znovu a znovu prožívat všechna ta klukovská dobrodružství, i když už máme dlouhé kalhoty a v kapsách chybí provázek, harmonika i rak ve staniolu.