Zahalená říše

Nimth, domovský svět vraadských čarodějů, pomalu umírá. Zavinili to samotní Vraadové svým bezohledným zneužíváním magie. Jejich jedinou nadějí na přežití se stala zahalená říše, tajemná země za „závojem“. Ale ta příchozí nevítá s otevřenou náručí. Tento svět totiž už své obyvatele má. Na Vraady číhají nepřátelé ve vzduchu i pod zemí. A setkání s tajemnými strážci rase čarodějů naznačí, že jejich budoucnost v Dračí říši je nejistá… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/392/dragonrealm-zahalena-rise.jpg 4.148

Úsvit DragonRealmu (1.)

The Shrouded Realm (1991)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

DoubleBreadCZE
06.11.2015

Pěkný díl. Přišel mi zajímavý, co se týče DragonRealmu. Má nejoblíbenější postava vůbec v celé sáze je Temný kůň. Zde jsem mohla vidět, jak se choval při příchodu na tento svět. Místy mě kniha díky Temnému koni - a někdy i kvůli něčemu jinému - dokonce pobavila. Ale je tu jedna věc, která mě trochu mrzí. Jsou to Strážci. Přišli mi takoví zmatení, takoví Strážci, kteří nevědí, co mají vůbec dělat. Snad jen za to ta jedna hvězdička pryč.

Zelený_Drak
23.10.2015

Skrze kladné ohlasy na sérii i na autora jsem od knihy hodně očekávala a byla jsem hodně zklamaná. Přesně jak píše klerik_cz, ze začátku je těžké se chytnout. Mně to tedy netrvalo 14 dní a 80 stran, ale souhlasím s tím, že rozjezd je chaotický. Navíc jsem se zpočátku potýkala s pocitem, že čtu počítačovou hru.

---Obsahuje malé spoilery---
Moje nejoblíbenější postava v této knize je Temný kůň. Samotný příběh, exodus do Dračí říše, je ok. Ale měla jsem problém s některými detaily. Například stařešina Tezerenee vybere pro přechod mimo příslušníků klanu hlavně ženy kvůli čerstvé krvi. Ale přitom všichni přijímají jinou tělesnou schránku. Umí tedy pomocí magie změnit DNA své nové schránky na své původní? Pokud umí, je vůbec potřeba něco jako čerstvá krev, když se mohou takto upravovat? A co vlastně stráží Strážci? Přání svých pánů? Přišli mi hodně zmatení a kolem Strážců i jejich pánů je na můj vkus příliš mnoho otazníků.

klerik_cz
21.10.2015

Měl jsem problém dostat se do děje - Nimth a jeho namyšlená populace, prapůvodní bytosti vtělené do země samotné, strážci, kteří sami nevěděli, jak se mají chovat a co mají dělat a navíc opravdu hodně postav s šílenými jmény. To vše přispívalo k tomu, že jsem se asi 80 stránek četl tak 14 ne-li více dní. Po osmdesáté stránce se to začalo zlepšovat a posledních 100 stránek už bylo zase perfektních, přesně v Knaakově stylu, ale zmíněné dějové nedostky se samozřejmě projevovaly stále.

Nicméně jak už jsem zmínil, tak finále bylo skvělé. Nikoliv nějak extra akční, ale bylo zajímavé a originální, dokonce dost přemýšlivé, prostě finále jak má být. Takže i přes rozporuplné začátky se mi kniha na konec líbila a dávám 70%.

šošana-lilie
14.03.2015

Nádherná kniha.
Měla jsem pocit, že jsem v tom příběhu.Tak jsem se do toho čtení pustila.:O
Prostě nejlepší knižní série, co jsem četla tento rok!

Serja
19.10.2014

Nimth byl epesní a Vraadove jsou správní bohémové. Taky nás ten Soudný Den čeká, akorát u toho bude bohužel míň kouzel. :) Richarde, seš frajer!

Dandulka
02.02.2014

I tento díl byl skvělý, plný akce a napětí, ostatně jako vždy!

Daniel.R
01.10.2011

Podle mě nejlepší kniha série.