Záhada starého klepadla

Záhada starého klepadla https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174/bmid_zahada-stareho-klepadla-b9j-174.jpg 4 113 12

Záhady série

Pátý příběh ze série Záhad Nerozlučná čtyřka Roger, Diana, bratranec Pajda, Barny a jejich čtyřnozí kamarádi opička Miranda a pes Ťulpa si užívají zimní prázdniny na starém venkovském sídle Barnyho babičky. Ale i zimní pohoda se změní v napínavé dobrodružství, když děti objeví podivné stopy ve sněhu. Kdo se v noci plíží kolem starého domu? Odkud vycházejí podezřelé zvuky, které děti slyší v noci? Pajda se odhodlá strávit noc ve sklepě, aby docela sám záhadě přišel na kloub, a - zmizí!... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Rat-A-Tat Mystery , 1956

Atisa
15.05.2023 4 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla z nostalgie. Když mi bylo tak 10 let, úplně jsem knihy od Enid Blytonové hltala. U této si vzpomínám, že jsem se hodně bála. O dvacet let později jsem se už nebála. Příběh mě ani tolik nezaujal, ale věřím, že věkovou kategorii, pro kterou je kniha určená, zaujmout může. Nyní mi mnohem více bilo do očí, že kluci měli stále tendenci Dianu chránit, neříkat jí vše, aby se nebála. Přitom si myslím, že kluci se museli bát stejně jako ona. A pak mě dostával ten model, kdy děti jsou samy ve starém domě, kde jim vyváří služebná paní Skoupá. Pro mě je to však také obrázek 50. let minulého století v Anglii.

pepa4081
06.11.2021 5 z 5

Další série od Enid Blyton a opět jsem nadmíru spokojený. Opravdu nedokážu říct, že by mne nějaká její kniha nebavila. Doporučuji všem malým i velkým klukům a holkám.
Nanejvýš uspokojivé.

Jessybelle
05.05.2021 4 z 5

Myslím, že je to pěkná detektivka pro děti, moji kluci čtou rádi správnou pětku, tak tohle se jim bude také líbit.

eliška266
11.02.2020 3 z 5

Kniha vypraví o čtyřech dětech, kteří jedou o prázdninách na chatu jménem Klepárna. Když dorazí na chatu tak na ně čeká paní Skoupá, která je má na chatě hlídat a vařit jim jídlo.Jeden večer když hráli karty se ozývalo klepání a tak se zeptali paní Skoupé co to je.Paní Skoupá jim vyprávěla příběh o tom že se tato chata jmenuje podle toho klepání a že prý už se tu neozvalo přes sto let a tak se děti s opičkou Mirandou a pejskem Ťulpou rozhodnou, že přijdou kdo vyvádí tyto zvuky.Druhý den když jdou ven tak si všimli stop ve sněhu, které vedli daleko od chaty a další dny se budou snažit případ vyřešit.A jestli najdou osobu která klepe na dveře a rozluští případ tak si knížku musíte přečíst sami.-Kniha se mi líbila, jenom jsem čekala že bude trošku napínavější a zábavnější ale nebyla úplně špatná.Ale hned od začátku jsem věděla co se stane a myslím si že předchozí díly byly lepší.

jaja1989
07.05.2016 3 z 5

No předchozí díly jsou lepší, předvídatelný konec a nic extra zápletka.

Vivi007
04.01.2016 5 z 5

Moje první detektivka, krásné a tajemné!

sarekaslukova
13.03.2014 5 z 5

Moje první knížka od Blytonové a vzpomínám si že jsem z ní byla nadšená. Jen co jsem ji dočetla hned jsem chce číst další.

Kawila
07.03.2014 odpad!

Kdyby tohle četlo sedmileté dítě tak ho pochválím, že už mu nedělají problém písmenka. Trochu mne rozesmutní, když si o téhle knížce připraví referát patnáctiletý teenager. Četla jsem několik těchto dětských detektivek od různých autorů, ale stačí změnit jména a je to vždy totéž.

Katy007
04.01.2014 3 z 5

Řekla bych, že od Blytonové jsem už četla i mnohem lepší kousky. Ani nevím proč, ale přesto jsem byla trošku zklamaná. Možná díky předchozímu dílu - Záhada tajného přístavu, který byl opravdu senzační! No jo, ale bylo příjemné zase se na chvilku vrátit do dětství. Každopádně moje mladší sestra byla z knížky nadšená.

Pakuna
11.09.2013 5 z 5

Sérii Záhady jsem četla po Správné pětce a byla jsem nadšená. Záhady, tajemství, napětí! Doporučuji - skvětlá detektivka pro děti!

Mikiem
09.02.2012 5 z 5

Akorát mám jinou obálku,jinak dobré počteníčko tenkrát jsem ji vyhrála v tombole tu knihu:o)

Katee
23.08.2011 5 z 5