Záhada pavoučího domu

Záhada pavoučího domu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4762/mid_zahada-pavouciho-domu-eIh-4762.jpg 4 167 22

Záhady série

Prázdninová dobrodružství čtyř dětí ve starém opuštěném domě. První kniha slavné série „Záhad“ nás zavede na anglický venkov, kde parta nerozlučných přátel prozkoumává tajemný zpustlý dům, obrostlý břečťanem. Zprvu se zdá, že v domě se daří jen pavoukům, ale je opravdu opuštěný? Když se Barny rozhodne, že se o tom přesvědčí a v domě přespí, překvapí ho podivné zvuky. Jaké tajemství dům ukrývá? Kudy mizí potok do podzemí a komu patří ukrytá loďka? Sourozenci Roger s Dianou, jejich bratranec Pajda a kamarád Barny se rozhodnou záhadě přijít na kloub.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

The Rockingdown Mystery , 1949

janulka1310
26.03.2024 5 z 5

Je to legrace si přečíst knihu po 30ti letech znovu...tentokrát pro děti :) Kluky knížka bavila, protože každá kapitola končí zajímavě a napínavě a láká k dalšímu čtení. Určitě si půjčíme další díly.

Jessybelle
26.12.2021 5 z 5

Čteno se synem. Jako dítě jsem tuto sérii nečetla, nyní to beru jako oddechovku.
A jaké lepší hodnocení si mohu přát než synova slova: " Přečteme si další díl."

Šura
29.11.2021 4 z 5

Knihu jsem jako malá nečetla, ale jiné autorčiny série ano. Nyní jsem ji předčítala dcerám a bavila nás všechny (dokonce i manžela). Takže jdeme do dalšího dílu.

pepa4081
26.10.2021 5 z 5

Další série od Enid Blyton a opět jsem nadmíru spokojený. Opravdu nedokážu říct, že by mne nějaká její kniha nebavila. Doporučuji všem malým i velkým klukům a holkám.
Nanejvýš uspokojivé.

jajsemenyk
16.07.2021 5 z 5

Moc pěkná knížka. Začátek sice trochu pomalejší, ale poté se objevila zajímavá zápletka.

Knihomolka506
17.01.2020 5 z 5

napínavý příběh, vtipné hlášky dětí. Bavila :-)
Četla jsem ji jako dítě, ale až ted jako dospělá už skoro dva roky jsem zjistila, že autorka napsala víc knih než jsem si všimla :D

Agneska111
26.12.2019

Knihu jsem četla jako malá, kdy mě moc bavila. Pro děti perfektní.

parxel
25.10.2019 4 z 5

Záhadu pavoučího domu jsem věnoval svému synovi jako dárek k narozeninám. Když jsme jí pak spolu četli, tak se často smál a bylo vidět, že ho příběh prostě baví. Zkrátka dětem má tato kniha stále co nabídnout a to i přesto, že od jejího vydání uběhlo přes 70 let. A to je to hlavní.

jarynek
17.12.2017 4 z 5

Příběh se rozjížděl pomaleji, ale druhá půka byla plná dětského dobrodružství a napětí. A i nějaký lehký dějový zvrat se v knize našel, takže dětem se kniha moc líbila. Z pohledu dětské literatury určitě výborná kniha.

medvídě
28.07.2017 5 z 5

Chtěla jsem změnu a hlavně přečíst i knížky, ke kterým jsem se v dětství nedostala, ale na poličkách stále čekají. Tato kniha, ač je určena mladším čtenářům umí vtáhnout do děje lehkou dějovou linkou, ve které se objeví i napětí a nebezpečí. Je to něco jiného, než ten dospělý stereotyp - tady je vše rychle vyřešeno bez jakýchkoli průtahů. Takže jako oddychové čtení to není pro dospělé čtenáře vůbec špatné a mladší to musí posoudit sami, ale věřím, že se jim to bude líbit a sáhnou po dalších dílech.

buldozer5
10.06.2017 5 z 5

Úžasná kniha, není se ale čemu divit, když ji napsala Enid Blytonová.

Elmont
11.08.2015 5 z 5

Je to strašně dlouho, kdy jsem tu knížku četla, ale naprosto jsem ji milovala!

Moňa69
13.02.2014 5 z 5

Když mi bylo tak jedenáct, byla jsem z téhle knížky vyklepaná jak cyp, ten opuštěný barák mi způsoboval husinu a ještě teď mi běhá mráz po zádech, když si na to vzpomenu:D

jajaja136
31.12.2013 4 z 5

Dobrá kniha.

Euka
06.11.2013 5 z 5

Po x letech jsem se opět vrhla na Správou pětku a jsem nadšená i teď. =) Pavoučí dům jsem vždycky měla nejraději.

Pakuna
11.09.2013 5 z 5

Sérii Záhady jsem četla po Správné pětce a byla jsem nadšená. Záhady, tajemství, napětí! Doporučuji!

Amber
16.08.2013 5 z 5

Krásná vzpomínka na dětství! Chtěla jsem tenkrát taky prožívat takové dobrodružství.

ledmed
02.05.2013 5 z 5

Knihu jsem četla kdysi ještě na základní škole a musím říct, že si ji pamatuji dodnes. Mám ji schovanou v knihovně pro moje dvě dcery až dorostou, snad se jim bude také líbit.

Alexxandra
07.07.2012 5 z 5

Už si to moc nepamatuju,budu to číst znova.Ale moc dobře si pamatuju že jsem byla napnutá jak struna a bála se otočit další stránku:)

Barbastelle
22.04.2012 5 z 5

Série "záhad" byla, co se pamatuji, nejlepší ze všech knížek od Enid Blytonové. Ta paní je kouzelnice, děti ji musí milovat.=)