Záhada Pavoučího domu

Záhada Pavoučího domu https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205660/zahada-pavouciho-domu-bB0-205660.jpg 4 167 22

Záhady série

Čtete rádi příběhy, v kterých parta dětí luští záhady a postupuje podle pečlivě připraveného plánu ? Sourozenci Roger a Diana, bratranec Pajda se psem Ťulpou, s novým přítelem Barnym a jeho opičkou Mirandou prozkoumávají zpustlý dům. Zdá se, že se tam daří jen pavoukům. Ale je opravdu opuštěný? Když se Barny rozhodne, že se o tom přesvědčí a v domě přespí, překvapí ho podivné zvuky. Jaké tajemství dům ukrývá? Kudy mizí potok do podzemí a komu patří ukrytá loďka? První kniha ze slavné série ,,Záhad", které čtou stále nové generace čtenářů.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Rockingdown Mystery , 1949

janulka1310
26.03.2024 5 z 5

Je to legrace si přečíst knihu po 30ti letech znovu...tentokrát pro děti :) Kluky knížka bavila, protože každá kapitola končí zajímavě a napínavě a láká k dalšímu čtení. Určitě si půjčíme další díly.

Jessybelle
26.12.2021 5 z 5

Čteno se synem. Jako dítě jsem tuto sérii nečetla, nyní to beru jako oddechovku.
A jaké lepší hodnocení si mohu přát než synova slova: " Přečteme si další díl."

Šura
29.11.2021 4 z 5

Knihu jsem jako malá nečetla, ale jiné autorčiny série ano. Nyní jsem ji předčítala dcerám a bavila nás všechny (dokonce i manžela). Takže jdeme do dalšího dílu.

pepa4081
26.10.2021 5 z 5

Další série od Enid Blyton a opět jsem nadmíru spokojený. Opravdu nedokážu říct, že by mne nějaká její kniha nebavila. Doporučuji všem malým i velkým klukům a holkám.
Nanejvýš uspokojivé.

jajsemenyk
16.07.2021 5 z 5

Moc pěkná knížka. Začátek sice trochu pomalejší, ale poté se objevila zajímavá zápletka.

Knihomolka506
17.01.2020 5 z 5

napínavý příběh, vtipné hlášky dětí. Bavila :-)
Četla jsem ji jako dítě, ale až ted jako dospělá už skoro dva roky jsem zjistila, že autorka napsala víc knih než jsem si všimla :D

Agneska111
26.12.2019

Knihu jsem četla jako malá, kdy mě moc bavila. Pro děti perfektní.

parxel
25.10.2019 4 z 5

Záhadu pavoučího domu jsem věnoval svému synovi jako dárek k narozeninám. Když jsme jí pak spolu četli, tak se často smál a bylo vidět, že ho příběh prostě baví. Zkrátka dětem má tato kniha stále co nabídnout a to i přesto, že od jejího vydání uběhlo přes 70 let. A to je to hlavní.

jarynek
17.12.2017 4 z 5

Příběh se rozjížděl pomaleji, ale druhá půka byla plná dětského dobrodružství a napětí. A i nějaký lehký dějový zvrat se v knize našel, takže dětem se kniha moc líbila. Z pohledu dětské literatury určitě výborná kniha.

medvídě
28.07.2017 5 z 5

Chtěla jsem změnu a hlavně přečíst i knížky, ke kterým jsem se v dětství nedostala, ale na poličkách stále čekají. Tato kniha, ač je určena mladším čtenářům umí vtáhnout do děje lehkou dějovou linkou, ve které se objeví i napětí a nebezpečí. Je to něco jiného, než ten dospělý stereotyp - tady je vše rychle vyřešeno bez jakýchkoli průtahů. Takže jako oddychové čtení to není pro dospělé čtenáře vůbec špatné a mladší to musí posoudit sami, ale věřím, že se jim to bude líbit a sáhnou po dalších dílech.

buldozer5
10.06.2017 5 z 5

Úžasná kniha, není se ale čemu divit, když ji napsala Enid Blytonová.

Elmont
11.08.2015 5 z 5

Je to strašně dlouho, kdy jsem tu knížku četla, ale naprosto jsem ji milovala!

Moňa69
13.02.2014 5 z 5

Když mi bylo tak jedenáct, byla jsem z téhle knížky vyklepaná jak cyp, ten opuštěný barák mi způsoboval husinu a ještě teď mi běhá mráz po zádech, když si na to vzpomenu:D

jajaja136
31.12.2013 4 z 5

Dobrá kniha.

Euka
06.11.2013 5 z 5

Po x letech jsem se opět vrhla na Správou pětku a jsem nadšená i teď. =) Pavoučí dům jsem vždycky měla nejraději.

Pakuna
11.09.2013 5 z 5

Sérii Záhady jsem četla po Správné pětce a byla jsem nadšená. Záhady, tajemství, napětí! Doporučuji!

Amber
16.08.2013 5 z 5

Krásná vzpomínka na dětství! Chtěla jsem tenkrát taky prožívat takové dobrodružství.

ledmed
02.05.2013 5 z 5

Knihu jsem četla kdysi ještě na základní škole a musím říct, že si ji pamatuji dodnes. Mám ji schovanou v knihovně pro moje dvě dcery až dorostou, snad se jim bude také líbit.

Alexxandra
07.07.2012 5 z 5

Už si to moc nepamatuju,budu to číst znova.Ale moc dobře si pamatuju že jsem byla napnutá jak struna a bála se otočit další stránku:)

Barbastelle
22.04.2012 5 z 5

Série "záhad" byla, co se pamatuji, nejlepší ze všech knížek od Enid Blytonové. Ta paní je kouzelnice, děti ji musí milovat.=)