Záhady staré Evropy

Záhady staré Evropy https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298538/bmid_zahady-stare-evropy-pR2-298538.jpg 4 59 10

Tři kluci a jedna zvědavá holka, dva bezvadní tátové, trochu potrhlý strýček a jeden spisovatel společně pátrají po záhadách staré Evropy. Podivné čáry a znaky na starých mapách je dovedou až do francouzské Bretaně, k pravěkým menhirům a dolmenům a k neuvěřitelným domněnkám, které však autor dokládá mnoha důkazy.

Dobrodružné , Pro děti a mládež , Záhady

nejslabší Däniken nedočteno

Stanas513
Stanas513
18.04.2023 5 z 5

Knihu jsem sice četla již v roce 2006, ale přece jen se občas ráda vrátím k nevyřešeným záhadám světa. Knížka je malá, dobře se čte a je napsaná formou dobrodružné literatury.

Peleus
Peleus
03.09.2018 2 z 5

Dětičky exaltovaně pobíhají sem a tam. Sestavují referáty. Nadšeně štěbetají o záhadných čárách, tajemstvích a nálezech. Až jim vyhládne, dají si zapečený chléb se sýrem dle receptu strejdy Dänikena, aby mohly následně sbalit saky paky a vyrazit na "road trip".

Tohle snad autor napsal pro vlastní vnuky (pokud nějaké má)!

Takže ne. Ne! Ne! Ne! Nebrat.

P.S. Navíc k čárám nechovám příliš důvěry. Chcete-li, klidně si pospojujte staré zříceniny na Šumavě. Budete-li dost kreativní, jdou propojit i s jinými významnými světovými stavbami a posvátnými místy. Jde o to, zvolit si správně výchozí body a mít dobrou teorii. Pomocí těchto čar sice nezakreslíte do mapy ušatého králíka, ale poměrně pravidelné geometrické obrazce vám skutečně vyjdou.

Leipreachán
Leipreachán
18.06.2018 3 z 5

Hezké čtení pro děti.

Martian
Martian
06.04.2018 2 z 5

Däniken by se měl držet svého kopyta, protože tohle nefunguje.

Uroborus
Uroborus
12.03.2018 5 z 5

Začiatok rokov 90-tych a my sme sa vrhli na Dänikena masovo a masovo začali vychádzať aj jeho tituly. S otcom(nech odpočíva v pokoji!), sestrou aj známymi, sme potom viedli dlhé debaty, kto sme a odkiaľ sme prišli. Boli to také nezabudnuteľné chvíle!,...a ja ich v sebe stále nosím a opatrujem.

1972Sixo
1972Sixo
19.03.2016 4 z 5

Nie také napínavé ako sa čaká, ale zase plno informácií, ktoré si každý skladá ako sám chce.

Terva
Terva
04.06.2015 5 z 5

Vyloženě o Evropě, o podivných čárách a znacích na starých mapách. Zde se dokonce hovoří o Českém hradě Šternberg, který také patří k síti čar vytvořených mimozemšťany.

matesatan
matesatan
21.01.2015 4 z 5

opět něco jiného než znám od danikena ale dobrý

kannibal28
kannibal28
22.08.2014 4 z 5

danikenovská klasika pisáná ako román ktory v podstate sa nedokončil...........a čo sa týka hore napisaného obsahu je zlý lebo ja som čítal o inom

záhady dějiny Evropy

Kniha Záhady staré Evropy je v