Toužení

Toužení https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379054/bmid_touzeni-FFj-379054.jpg 5 19 4

Záhada Riley Paige série

Když se ve Phoenixu objeví mrtvé prostitutky, nikdo tomu nevěnuje příliš pozornosti. Ale když je odhalen vzorec znepokojujících vražd, místní policie si brzy uvědomí, že začal řádit sériový vrah a je z toho nadmíru zmatena. Vzhledem k výjimečné podstatě zločinu je přivoláno FBI, které ví, že bude zapotřebí jejich nejgeniálnějšího intelektu, aby případ rozluštil: zvláštní agentky Riley Paige. Riley, která se zotavuje z posledního případu a snaží se dát dohromady svůj roztroušený život, se zprvu zdráhá. Ale když se dozví o těžké podstatě zločinu a uvědomí si, že vrah brzy znovu udeří, cítí se povinována se zapojit. Započne svůj hon za nepolapitelným vrahem a její obsesivní nátura ji dovede příliš daleko – tentokrát možná přespříliš daleko na to, aby se z této hranice ještě vrátila zpět. Rileyno hledání ji dovede do znepokojivého světa prostitutek, rozbitých domovů a roztříštěných snů. Zjistí, že dokonce i mezi těmito ženami se najdou záblesky naděje, naděje, která je uloupena brutálním psychopatem. Když je unesena dospívající dívka, Riley v zoufalém závodě s časem zápolí s pokusem prozkoumat hlubiny vrahovy mysli. Ale to, co objeví, ji dovede ke zvratu, který je příliš šokující, než aby si ho vůbec dokázala představit.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: ekniha , Blake Pierce

Once Craved , 2016

TeaPeter
13.08.2023 4 z 5

Tentokrát dávám čtyři hvězdičky jako kompromis. Děj a nekonečná hromada štěstí (že Riley navzdory svému duševnímu rozpoložení přežila a nezpůsobila katastrofu) by si zasloužily i více. Kvalita překladu mi v tom ale brání seč může. Teď jsem si už na beton jistý, že překlad pořídil strojový překladač, po kterém to už nikdo (tedy kromě čtenářů) nečetl, a pak už knížka v jazyce ne nepodobném češtině letěla do světa. Uvidíme, jestli je úplný konec příslibem, že se Riley konečně vypořádá se svými démony.
Když vidím tu mizernou přípravu knihy, tak mi v hlavě rezonují názory jednoho známého knihkupce, které se objevily v rozhovoru s ním tento týden. Je toho názoru, že knihy nejsou v současnosti nijak předražené, že jejich ceny odpovídají cenám jídla ve fastfoodu, snad jednoho jídla. Těžko se s tím dá souhlasit, i když... možná je prodej knih výnosnější, než si většina lidí myslí. Kniha kvality této by ale sotva odpovídala polovině malých hranolků.

Duchoslp
07.04.2022 4 z 5

Překlad zase o něco horší. Děj nebyl špatný jen mi přijde zvláštní jak úžasná a skvělá agentka dokáže být psychicky takhle nevyrovnaná. Trošku bych v tom ubrala.

jiri5504
13.08.2021

Proc mam pocit ze autorka je lesbicka feministka ktera nenavidi chlapy.

aliencz
22.11.2019 4 z 5