Lovec čarodějnic

Lovec čarodějnic https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298567/bmid_lovec-carodejnic-XtK-298567.jpg 4 59 16

Záhady porodní báby série

Do Yorku dorazila zima a s ní i hrozba čarodějnictví. Místní ženy a děti kosí tajemná nemoc a porodní bába Bridget Hodgsonová se proti své vůli nechá zatáhnout do honu na čarodějnice, který rozpoutají puritánští představitelé města, aby domnělého nadpřirozeného viníka veškerých nepříjemností dopadli. Hon se nezastaví před nikým a ničím. V hledáčku lovců se brzy ocitne i samotná Bridget, která se pokouší jejich fanatické běsnění umírnit. Navíc, ne všechna úmrtí, k nimž tou dobou v Yorku dochází, má na svědomí pouze nemoc. Podaří se Bridget a její pomocnici Martě vyváznout a odhalit vraha?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Historické romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Witch Hunter´s Tale , 2015

Pavlnka
Pavlnka
14.05.2020 4 z 5

Zajímavé pokračování. Příběh byl napínavý a dobře se četl. Určitě si přečtu další díl.

Sarah01
Sarah01
23.01.2020 4 z 5

Velice napínavá a čtivá historická detektivka, i když místy mi to přišlo až neuvěřitelně překombinované a těžko uvěřitelné. Hlavní hrdinka mi připadala jaksi rozpolcená, na jedné straně velice zbožná, což by mně samozřejmě v té době připadalo naprosto normální, ale potom ten konec k její povaze nějak vůbec neseděl. její služka mi byla svojí povahou daleko sympatičtější, ta se autorovi povedla.

Madelisi
Madelisi
22.12.2019 3 z 5

Jako čtenář historických detektivek nejsem zklamaná. Téma je originální, postavy dobře vymyšlené, děj napínavě plyne. Bohužel se mi nelíbilo, jak má hlavní hrdinka moc krve na rukou, až jsem tak trochu hlavního padoucha politovala. Potrestat zasloužil, ale ne tímto způsobem.

Palus
Palus
27.07.2019 3 z 5

Neurazí, ani nenadchne...jsem "rozmlsaná" mistry Červenákem a Pötzschem :-)

Janisss
Janisss
24.04.2019 4 z 5

I tato třetí kniha z této zajímavé série se mi moc dobře četla - téma upalování čarodějnic knihu činí ještě poutavější, než předchozí příběhy. Už se těším na poslední díl.

jpatr
jpatr
05.01.2019 3 z 5

Zajímavá kniha, ale představa toho, co je možné a vlastně to tak v jedné době bylo je hrozná.

astra3
astra3
11.04.2018 3 z 5

Zajímavá kniha. Někdy je dobré připomenout si dobu, kdy nevládlo právo ani spravedlnost. A to to v knize dopadlo ještě dobře.

soukroma
soukroma
11.04.2018 5 z 5

Četla jsem jako druhou v pořadí od autora a líbila se mi stejně, ne-li více než Služebná a vrah. Jednak připomíná neblahé hony na čarodějnice, ale hlavně dál rozehrává hry místních zájmů a zášť v rámci širší rodiny. V tomto duchu také autor asi správně nevolil zrovna optimistický konec pro hlavní hrdinku a její rodinu.
Předchozí knihu jsem srovnávala se Sansomem (jiné přímé srovnání mě nenapadá, i když se nejedná o úplně stejnou dobu - dělí je 100 let, ale royalisté a parlamentaristé se stále na pozadí potýkají): zatímco Sansom je podrobný co do historických reálií, hlavně politiky, a věnuje se zejména intrikám na královském dvoře, Thomas si vystačí s méně dobovými detaily, ale také zvládá politiku, zato na nižší, městské úrovni, kde to kypí nepravostmi až hanba. A navíc rozjel patologicko-psychologickou hru v rámci širší rodiny hlavní hrdinky, což dodává detektivce na temnosti i věrohodnosti. Postavy má zvolené a vykreslené stejně dobře, a nechává je také vyzrávat a vyvíjet se - v téhle knize hrdinka musela kvůli situaci zmírnit své urputné lpění na světské spravedlnosti prostřednictvím zákonů a soudů, ale dokonce i se poprat s pocity křesťanské (ne)správnosti svých činů a zodpovídat se za ně u nejvyššího.
89%

niki-chan
niki-chan
22.10.2017 3 z 5

Příjemná oddechovka

kyssling
kyssling
10.03.2017 4 z 5

Kniha se četla moc pěkně, líbilo se mě, že se autor nebojí "odstranit" i některé postavy prolínající se zatím celou trilogií. Těším se na další díl (z Londýna či venkova ? - uvidíme).

Heyhey
Heyhey
28.01.2017 2 z 5

Jsem zklamaná. Předchozí knihy v sérii byly čtivé. U této mi chyběl děj. Stále jsem čekala, že něco bude - náznaků bylo spousta - a nebylo nic.

Heřmis
Heřmis
25.01.2017 3 z 5

Tuto knihu bych označil za odpočinkovou četbu pro dlouhé zimní večery nebo klidně i na letní dovolenou. Je to příběh, který vám ukrátí volné chvíle a určitě neurazí, zároveň se ale nejedná o žádnou "wau" knihu, na kterou budete roky vzpomínat. To znamená průměr.

Shardlake
Shardlake
26.12.2016 4 z 5

I tento poslední příběh o porodní bábě Bridget byl velice čtivý a napínavý až do konce.

KatnissLavender
KatnissLavender
26.10.2016 4 z 5

Skvělý, třetí díl, který rozhodně nezklamal! Výborná atmosféra, Charakterní postavy a příběh, který vás nenechá vydechnout! Já byla rozhodně spokojená!

Ivuska.09
Ivuska.09
23.10.2016

Jste-li fanoušky zejména kriminálek, určitě si tuto sérii nenechte ujít. Nechybí v ní nic, co by správné krimi mělo obsahovat: zápletka, záhady, zrada, pomsta i nečekaná spojenectví. Vina či nevina navíc nehrají žádnou roli. Pokud jste ke všemu milovníky historických děl, opravdu nemáte nad čím váhat. A doporučuji začít prvním dílem celé série, protože v dalších dílech jsou náznaky o tom, co se v předešlých událo, tak ať se zbytečně neochuzujete o čtenářský zážitek.

milunka21
milunka21
16.10.2016 5 z 5

První dva díly jsem nečetla, ale tento díl mě tak dostal, že si musím koupit předchozí dva. Skvělá kniha.

čarodějnice historické detektivky lovci čarodějnic

Sam Thomas
americká