Záhady na dosah ruky

Záhady na dosah ruky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478076/bmid_zahady-na-dosah-ruky-AQR-478076.jpg 4 14 7

Dějiny jsou plné událostí, které se navzdory vědeckému zkoumání doposud nepodařilo uspokojivě vysvětlit, a které nás provokují svou tajemností. Záhadné archeologické nálezy, podivné záznamy v kronikách a také tajuplné okamžiky v životě některých proslulých osobností naznačují, že minulost je daleko vzrušivější, než si vůbec dovedeme představit a vybízejí nás k novému pátrání. Kniha je (samostatným) pokračováním úspěšných titulů Labyrint záhad a České tajemno a přináší další fascinující domácí záhady.... celý text

ZaS
10.03.2024 5 z 5

Klasické dänikenovské schéma knihy je v tomto případě znásobeno zaměřením na místní záhady, takže funguje nejen jako přehled domácích tajemství, ale současně jako tipy na výlety po rodné zemi pro laické záhadology. Díky tomu přidávám jednu hvězdičku nad základní hodnocení.

Dandulka
15.12.2023 5 z 5

Tyhle záhady opravdu miluji. A proč? Spousta zajímavých příběhů je z českých luhů a hájů.

soukroma
15.10.2023 2 z 5

Směs až změť nejrůznějších záhad, jejich výskytu nejen u nás, ale i jinde ve světě, a "přehled" jejich možných výkladů. Přestože autor zhusta uvádí citace, zcela se vyhnul zdrojům, maximálně uvede autora. Kniha, snažící se tvářit seriózně, tak okamžitě míří k bulváru.
Hned první téma knihy - masky z lebek - je současně námětem jeho románu Zloděj tváří.

dawson321
23.12.2021 3 z 5

Takový časopis Enigma v knižní podobě.... záhady, tajemno atd.

Etilik585585
30.11.2021 3 z 5

Poutavě napsaná kniha, zkrátka pan Vašíček nezklamal.
Pro mně to je sázka na jistotu!
Děkuji

jiri77
20.11.2021 5 z 5

Jako vždy poutavě napsaná kniha plná záhad, pan Vašíček mě prostě baví.

Magrata15
27.10.2021 5 z 5

Skvělá kniha, přesně takové mám ráda.
Pan Vašíček rozkrývá záhady a to především z oblasti naší republiky (což se mi na této knize líbí nejvíc).