Špionka princezny Alžběty

Špionka princezny Alžběty https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255426/bmid_spionka-princezny-alzbety-oxS-255426.jpg 4 16 3

Záhady Maggie Hope série

Nový případ Maggie Hopeové. Maggie, kterou po smrti rodičů vychovávala teta v Americe, vystudovala matematiku a připravovala se na doktorandský program. Pak ale musela kvůli pozůstalosti po babičce odjet do Londýna, kde ji zastihl vstup Anglie do druhé světové války. Podařilo se jí získat místo sekretářky Winstona Churchilla a brzy dostala příležitost prokázat i své matematické schopnosti a začala pracovat pro tajnou službu. Jako vyškolená agentka MI-5 očekávala, že pro svou bystrou mysl, silnou vůli a matematické nadání pojede jako špionka do zahraničí. Byla však vybrána, aby v pokračující válce dohlížela na bezpečí hradu Windsor a jeho obyvatel. Oficiálně se stala učitelkou princezny Alžběty. Brzy pochopila, že tato mise je mnohem nebezpečnější, než očekávala.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Pro ženy

Vydáno: , Motto

Princess Elizabeth's Spy , 2012

petra7309
petra7309
24.01.2022 4 z 5

Velmi velmi velmi dobré. Živí hrdinové, jejich jednání jasné a pochopitelné, úžasně popsané reálie vč. pověstného anglického počasí, prostě super.
Neporovnávám s první knihou, je to nezávislý příběh a dá se číst velmi dobře samotný.
Co mě trochu mrzí, je pro mě nepochopitelné jednání na moři, ale nechci spoilovat, tak se tu nebudu vykecávat, ale za to jednu * dolů. Jinak super.

bookcase
bookcase
28.09.2016 5 z 5

Opravdu ještě lepší než první díl. Líbila se mi zápletka i spletité rodinné vztahy Maggie. Že by podle všeho mohl být ještě další díl? :)

ivousekk
ivousekk
15.08.2015 4 z 5

Skvele pokracovani spionskeho dobrodruzstvi. Maggie je mi sympaticka, umi se ozvat. tato kniha mi prisla jeste o trosku lepsi nez prvni dil. Akcni a napinave to bylo uz od prvnich stran. A konec? Otevreny pro dalsi dily. Velitelka Hessova je velke prekvapeni a John taky. No uz aby vysel dalsi dil :-)

Anglie Londýn špionáž matematici Alžběta II., královna, 1926-2022 špionážní zápletka

2012  63%Churchillova sekretářka
2016  75%Naděje Jeho Veličenstva