Záhadný Spider-Man #14

Záhadný Spider-Man #14 https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/7476/zahadny-spider-man-7476.jpg 4 8 2

Záhadný Spider-Man série

Příběhy: Nastal čas Přízrakovy pomsty, Pozor, přichází obluda! (začátek)

Ivan Kučera
25.05.2021 3 z 5

Toto mi ako malému ušlo, takže keď som sa k tomu po desaťročiach dostal, už to na mňa nemalo taký mohutný účinok, ako niektorí ďalší Záhadní Spider-Mani. V zošite č. 14 sa objavuje hrozne nezaujímavý (a divný a blonďavý) Will-o´-Wispa. Z ktorého sa však na moje vlastné prekvapenie napokon vykľuje po psychologickej stránke celkom slušne spracovaná, uveriteľná postava. Hlavnou hviezdou je tu ale samozrejme Tarantula, ktorý sa však vo svojej zmutovanej podobe objavuje až pri konci a zošit končí cliffhangerom, kedy Will-o´-Wispa (v slovarťáckom preklade, ehm, Prízrak) a Tarantula končia pod vodnou hladinou. Asi najbizarnejšie obálka v dlhej tradícii semic-slovarťáckych Záhadných Spider-Manov, pretože sa na nej objavuje postava Mr. Hydea, ktorej príbeh bol dokončený v predchádzajúcom v zošite a v tomto Hyde nie je ani sekundu (!). Navyše na obálke hyde vyzerá skôr ako žena. Vyšlo v spajďáckom komplete č. 34 v roku 2020.

Kapis
03.02.2014 4 z 5

Naprostá klasika, kdy jsem jako děcko oblizoval výlohy PNS-ek a každý další díl jsem hltal s posvatnou úctou. Zlatý Semic Slovart! Některépasáže jsem dokonce znal nazpaměť stránku po stránce, obrázek po obrázku.

Marvel

Kniha Záhadný Spider-Man #14 je v