Záhadný Spider-Man #01

Záhadný Spider-Man #01 https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275438/zahadny-spider-man-01-y3g-275438.jpg 4 9 3

Záhadný Spider-Man série

Příběhy: Retrospektiva, Objevuje se Champion Poznámky: Sešit B5, barevný, 36 stran, 19 Kčs. Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci. Originály: Retrospektiva - Amazing Spider-Man #181 (červen 1978) Objevuje se Champion - Amazing Spider-Man #182 (červenec 1978) Vydal: Marvel.

dr.horrible
dr.horrible
09.10.2022 5 z 5

A takto som začal s komiksami.

Ivan Kučera
Ivan Kučera
09.10.2018 5 z 5

Tuná nie je čo dodať. Môj komentár k prvému Záhadnému Spider-Manovi od Semic-Slovartu bude brutálne neobjektívny. A také je už jeho hodnotenie - nekompromisných 5*. A to napriek tomu, že prvý zošit je dnes už svojím spôsobom strašný a zastaraný. Strýka Bena ani poriadne nespoznáme a už umiera, zrod Spajďáka je urobený ako z rýchlika a bonusom je bizarný druhý (nikdy nedokončený) príbeh s kurióznym protivníkom menom Pretekár (v origináli Champion). Lenže viete čo? Písal sa rok 1991, kúpili mi to rodičia v PNS za 19 Kčs, ja som mal sladkých a rozkošných 10 rokov a nemohol som spustiť zrak už z úchvatnej obálky, nieto ešte z jednotlivých strán. Na obálke sa týčil ohromujúci Spider-Man nad hrobom na ponurom cintoríne, kde lieta popadané jesenné lístie a za ním sa zákerne na nepekné veci chystajú Lizard, Doom, Dr. Oc a Kingpin. Bolo to čosi absolútne úžasné, nevídané a navždy to vyformovalo komiksovú časť môjho Ja (spolu s Thorgalom, Funkym Kovalom a 3x Kája Saudek). Takže z nostalgie 5*. A hoci to objektívne fakt nie je povedané slovami klasika nič moc, na počiatku 90. rokov to ako zoznámenie s dovtedy pre nás neznámou (zakázanou) postavou amerického komiksu fungovalo báječne, na jednotku s hviezdičkou (šikana, bifľoš, poštípanie rádioaktívnym pavúkom, prejavenie superschopností, MJ, Gwen, Benova smrť, teta May, wrestling, Green Goblin...). Pozoruhodné je, že sa tu mihne wrestler Drvička Hogan. To je ten, ktorého v ringu porazí Peter v čase, keď ešte nemal ani kostým, ale superschopnosti už áno. Po Hoganovi neskôr siahli tvorcovia zaujímavej spajďáckej série Pavučina, postavenej na príbehoch, v ktorých hrá náš milovaný Sieťomil len vedľajšiu (ak vôbec) rolu.

Kapis
Kapis
14.12.2015 4 z 5

Naprostá klasika, kdy jsem jako děcko oblizoval výlohy PNS-ek a každý další díl jsem hltal s posvatnou úctou. Zlatý Semic Slovart! Některé pasáže jsem dokonce znal nazpaměť stránku po stránce, obrázek po obrázku. A dokázal jsem o tom dlouze vyprávět. Byla to jak pecka do hlavy....

Autoři knihy

Bill Mantlo