Záhadný ostrov

Záhadný ostrov https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40817/bmid_zahadny-ostrov-LwL-40817.jpg 4 43 7

ondrej0119
10.03.2024 2 z 5

Po pár desítkách let jsem se zkusil vrátit k oblíbenému spisovateli svého dětsví. Zatímco jeho nejznámnější trilogie mě pořád (i když je už neprožívám tak jako tentkrát) bavili, tohle je bída.

vernem1850
22.01.2023 5 z 5

První setkání s panem Troskou.
Dobrá dobrodružná fantasy kniha.

KarelKeslly
12.12.2021 3 z 5

Ač mám Trosku moc a moc rád a na tento úlovek z antikvariátu jsem se těšil, tak tohle je takové nijaké. Asi jsem čekal víc, kdo ví... spíše průměrná kniha, než nějaký zázrak... Ale všechno ostatní (jeho knihy) má zcela odlišný rozměr... Tahle je jako by to psal naprosto odlišný člověk, takže se domnívám, že to byla asi tzv. šuplíkovka - těžko soudit.

danny_21
15.08.2019 3 z 5

Troska tentokrát bez vědecko-fantastických výletů do vesmírů a mocných vynálezů mocného kapitána Nema. Příběh jak dělaný pro edici KOD, ostrov v Tichomoří s podivnými tvory, naivně jednoduchý, průměr jak vyšitý - 50 %

maryzka
06.04.2018 3 z 5

Nejdříve se musím přiznat: Tohoto spisovatele jsem vůbec neznala, kniha se v knihovně nevím jak objevila, tak jsem si ji vytáhla ke čtení. Spíš na doporučení jedni paní, která tohoto spisovatele v dětství četla - byl to její oblíbený spisovatel. Přirovnávala ho něco jako český ,, Jules Verne. Poté jsem si přečetla tyto komentáře. Souhlasím s oběma - je to taková naivní kniha, něco je rozpracované něco není. Ale zase na druhou stranu - kniha v mé knihovně je vydaná v roce 1942 tedy v těžkém válečném roce tak si myslím, že na jednu stranu chtěl autor odpoutat děti od válečných hrůz, na druhou stranu se snažil vést děti částečně k vlastenectví tak to byla docela zajímavá kniha. Jinak od něj žádné knihy bohužel neznám.

hrabe.ruprecht
05.10.2016 3 z 5

Prostě dobrodružná kniha, místy naivní, místy ještě naivnější. Několik rozpracovaných dějových linek, které se vypaří do ztracena, aby najednou příběh náhle a nečekaně skončil. U Trosky takové netypické dílko.

Bránolog
06.02.2012 3 z 5

Taková dobrodružná klasika, pokud si vzpomínám, tak ani nebyla moc fantastická, což u Trosky překvapí.

česká fantasy dobrodružství

J. M. Troska (p)
česká, 1881 - 1961
1970  90%Zápas s nebem (1. - 3. díl)
1969  85%Nemova říše
1993  79%Planeta Leon I.-II.
1992  88%Metla nebes
1991  80%Pistole míru