Záhada žlutých žabek

Záhada žlutých žabek https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/6026/bmid_zahada-zlutych-zabek-kux-6026.jpg 3 97 17

Autorka o své nové knize říká: "Tohle není román o lásce…. Do této knížky jsem zařadila povídky, sloupky, hodně rad, infantilní reportáž a pár historek, které mi vyprávěla má kamarádka…." Ale hlavně v knize najdete pro autorku tolik typický humor a sebeironii. - Byl nádherný podzimní den. S mužem jsme byli na chalupě a šli jsme do lesa. Nadechla jsem se syrového vzduchu a procítěně jsem řekla: "Miluju přírodu!" A můj muž na mě úskokem koukl a řekl: "I po tom, co ti udělala?!"... celý text

kercah
02.03.2023 2 z 5

Jedna z těch lepších knížek, ale i tak pořad nechápu, tu hodnotu knihy. Proč se takové věci vůbec vydávají? Nebo mám jiný humor .

betička
21.11.2022 3 z 5

Líbí se mi, že i díky těmto knihám se člověk učí brát život s humorem, nadhledem. Ne všechny rady musíme brát vážně, ale je prima se nad nimi zamyslet, představit si to, zasnít se a zasmát se.

Merlinit
14.11.2022 4 z 5

Milá odechovka.

Zouhee
17.10.2022 1 z 5

Tak s literaturou to má společné jen to, že je to vytištěné. Knihu jsem přečetla ze zoufalství, kdy jsem zapomněla vlastní zdroj zábavy, a pocit zoufalství ve mně zůstal i po přečtení- paní Pawlowská už opravdu mele z posledních zásob invence.

Dalia
23.07.2021 1 z 5

S přemáháním jsem přečetla půlku knihy a dál to nešlo. Pár myšlenek mě pobavilo, ale vesměs jsem se nudila.

Voltík
22.02.2021 2 z 5

Ono to nebylo zase tak špatné, ale po přečtení zjistíte, že vám vlastně v paměti pořadně nic neutkvělo. Ale jako oddychovka, proč ne? Musím nechat, že pár věcí i mě pobavilo.

"Jedna z mých tet je hodně veselá dáma. Žije sama a je jí 88 let. Dohodla se s příbuznými, že chce, abychom ji po smrti nechali rozptýlit. A vždycky když teta sleduje v televizi zprávy a tam slyší informaci ,,rozptylové podmínky dobré", tak řekne: ,,Tak vida, zejtra by to šlo!"

knihovniceS
17.04.2020 2 z 5

Potřebovala jsem něco na odlehčení ... Halinu ráda poslouchám, ale toto nic moc. Dnes jen za 2 hvězdy

Camel-9
03.12.2019

Spíš nuda.

Taralcielle
18.09.2019 4 z 5

Od Haliny se mi líbí Banánové rybičky a Záhada žlutých žabek. U těchto knih se vždycky zasměju a četla jsem víckrát.

haki34
12.05.2018 3 z 5

nebyla špatná, ale nebyla ani nejúžasnější,prostě takový střed...zejména ze začátku jsem se smála docela často...a více než nekonečné rady a delší sloupce mě pobavili ty krátké půlstranové ..

třeba : "šla jsem k lékaři...v čekárně jsem čekala ještě s jednou starou dámou. Čekaly jsme hodinu, dvě, dvě a půl...nedělo se nic. Nikdo nás nevolal A pak se stařenka postavila a řekla : "na shledanou, hodně štěstí, odcházím zemřít přirozenou smrtí!"

..."moje kamarádka JItka jela do speciálních lázní na velmi tvrdou odtučňovací kůru. Každý den mi psala, jak strašně usilovně cvičí a jak má čím dál šílenější hlad. Ke konci kůry měla narozeniy. Poslala jsem jí 39 růží, abych jí hodně potěšila. Obratem mi přišla SMS : "díky, chutnaly báječně !!! "

..a tak nějak :)

ecila13
08.10.2017 2 z 5

Pár vtipných postřehů.

mariva
10.11.2016 4 z 5

Příjemná knížečka plná humoru, jaký od Haliny Pawlowské známe. Některé historky vyvolávají záchvaty smíchu, takže nedoporučuji do MHD.

Když jsem šla s matkou na procházku, potkaly jsme sousedku s dcerou. Asi tak devět jí bylo, a máma měla záchvat lidovosti, a tak po venkovsku, bodře, na sousedku zahlaholila: "To už máte velkou slečnu! A jaké má červené tvářičky!" a sousedka řekla: "Bodejť by neměla! Zrovna jsem ji zfackovala!"

Dixinka
16.10.2016 3 z 5

Asi už je u mě Halina za zenitem zájmu. Vtipy a příběhy se mi zdály pořád se opakjící se. Ale myslím si jako oddechovka to ujde.

LucieD81
03.08.2016 2 z 5

Celkem vtipná kniha, která neurazí ale ani nenadchne. Kdo má rád styl autorčina humoru bude asi spokojený.

Verrrunka
12.08.2013 3 z 5

Halina je prostě Halina… :-) Buď ji můžeme zatracovat, nebo mít rádi. Střední cesta asi neexistuje.

Leskodka
07.02.2013 2 z 5

Kniha mě nenadchla, ačkoliv mám autorku ráda, asi se mi v mluveném slovu zamlouvá víc.

Tuffy
27.03.2011 4 z 5

Od této knihy jsem nic moc neočekávala. Halinu mám ráda, ale knižně jsem si jí nedovedla představit. Ovšem hodně mě překvapila a místy jsem se u knihy i smála nad jejím ironickým nadhledem. Zajímavá kniha. :)