Záhada zavretej schránky

Záhada zavretej schránky https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309401/mid_agatha-christie-zahada-zavretej-sch-zhX-309401.jpg 4 233 64

Po celosvetovom úspechu románu Vraždy s monogramom, v ktorom britská autorka Sophie Hannahová znova uviedla na scénu Hercula Poirota, je tu ďalší záhadný prípad, ktorý môže vyriešiť iba geniálny belgický detektív! Lady Athelinda Playfordová plánuje usporiadať vo svojom sídle Clonakilty večierok, no nepôjde o bežnú spoločenskú udalosť. Lady Playfordová sa totiž náhle rozhodla zmeniť svoj závet a na večeri sa to chystá oznámiť prítomným. Medzi hosťami sa nachádzajú i dvaja muži, s ktorými sa hostiteľka ešte nikdy nestretla: slávny detektív Hercule Poirot a inšpektor Edward Catchpool z londýnskeho Scotland Yardu. Ani jeden z nich netuší, prečo ho pozvali – vari sa lady Playfordová obáva, že sa stane obeťou vraždy? Ak áno, prečo potom robí všetko preto, aby možného vraha vyprovokovala?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Closed Casket , 2016

yonda
10.01.2024 4 z 5

Trochu vybočím z řady a tento detektivní příběh s Herculem Poirotem pochválím. I když byl pachatel přímo před nosem, do poslední chvíle jsem váhala. Ideální pro pár zimních večerů.

HŠ
31.10.2023 4 z 5

Jelikož mě Agatha minula, nic jsem neočekávala a byla jsem spokojená.

Luigi1
30.10.2023 4 z 5

No byla toteda dřina ale dala se číst

Anasa
11.10.2023 2 z 5

Sophie Hannah - Bludná sdělení se mi nelíbila, Vraždy s monogramem jsem četla a nevím, zda jsem dočetla, důvod je zřejmý. Teď se mi dostala do rukou audiokniha, tak jsem si říkala, že k vaření snad dobré. Ne. Nakonec jsem přeskočila poslouchání některých kapitol, zjistila, kdo je vrah, a řekla jsem si, že se už ale opravdu nikdy nenechám nachytat. Snad všechen děj je nahrazován tím, že postavy mluví a mluví a mluví. Tedy ani ne spolu, protože je nezbytné, aby dlouze vysvětlily své názory. Všechno je podivné, neuvěřitelné, překombinované. Nebo spíš nedomyšlené? A proč je tam Poirot? Mohl by to být kdokoli, Poirot to není. Škoda, že ho tahle autorka smí ve svých knihách využívat.

Forest66
28.08.2023 odpad!

Po Vraždách s monogramem, které nesplnili ani nízká očekávání, jsem tomu chtěl dát ještě šanci. Neuměl jsem si představit, že by to mohlo být ještě horší, ale v tomto ohledu mě autorka překvapit dokázala. Motivu, který si na konci vycucala z prstu snad nemohla uvěřit ani ona sama

nicandra
06.08.2023 2 z 5

Tak natahované, až jsem si říkala, že snad autorka dostala zaplaceno podle počtu stran... Užvaněné. Co se týká motivu, tak velice těžko uvěřitelné. Poirot vypadá spíš jako svá karikatura a to závěrečné obviňování a zbavování obvinění všech přítomných je dlouhé, předlouhé (50 stran!) a jen tu karikaturu umocňuje.
Je to těžké, my všichni Poirotovi a Marplové fandové bychom chtěli číst novou knížku od Agathy Christie, ale protože to není možné, skončíme u její náhradnice a jsme logicky zklamaní, protože ta druhá nemůže být jako ta první. Určitě si ale bohužel přečtu i ty ostatní - vždy s nadějí, že teď snad by to mohlo vyjít, a zas to skončí zklamáním...

Marla
05.04.2023 3 z 5

Jako parodie na Poirota to bylo povedené. Kniha je zaplněná spoustou lidí, kteří se mi pletli, motiv vraždy byl divný, na str. 155 došlo k zmrtvýchvstání...ale celkem jsem se bavila. Asi si najdu i nějakou další autorčinu knížku....

Nelička
09.03.2023 4 z 5

Nebylo to úplně špatný. Postav zas jak na kostele, trochu bordel ze začátku. Poměrně hodně přímých řečí, i proto čtení rychle utíkalo. Jen jsem si musela trochu zvyknou na styl psaní, hodně skokových myšlenek, různých "ajo vlastně...", "Moment, moment....." a nic moc pořádně nevysvětleno. Ale tuším, že to byl autorčin záměr :-)

Jenny055
20.10.2022 2 z 5

Počúvala som audioknihu a nie je to nič pre mňa. S brilantným príbehom od A. Christie sa to nedá porovnať, ale to ani od autorky nežiadam, ale tak niečo dopletené, zbytočne naťahované a nelogické som nečakala. U A. Christie mám najradšej Poirotovo divadielko na konci, jeho vysvetlenie a dokazovanie. V tejto knihe Poirot robí "divadielko" od samého začiatku až do konca, autorka sa sama zapletala do vlastných prekombinovaných zápletiek. Dopočúvala som len vďaka dobrej interpretácii a viere, že sa to možno zlepší. Nezlepšilo.

marekB78
19.08.2022 4 z 5

No, Agatha to není. Snaha tam nechybí, je to čtivé a dobrá zápletka, ale někdy je to takové zdlouhavé. A Poirot je tak takový méně výrazný. Ale i tak jsem se bavil.

Lexie321
23.06.2022 4 z 5

Osobne som s knihou spokojná. Príbeh ma dobre tempo a klasické detektívky a najmä Poirota mám rada. Aj na Catchpoola som si zvykla takže určite si ešte niečo od autorky prečítam.

radka2412
11.11.2021

Za mně další povedená knihy od Sophie.

Bája89
11.10.2021 2 z 5

Zavřená truhla byla sice lepší než Vraždy s monogramem, ale stále mi to nesedí. Proč Sofie Hannah tak moc przní Poirota? Mord byl zajímavě provedený, vrah byl znám dost brzy a belgický detektiv tam byl jako ozdoba. A nerada to říkám, ale byl tam hodně nadbytečný. Myslím si, že kdybych příběh neposlouchala jako audioknihu, ale četla klasickou knihu, tak bych to nevydržela a odložila ji.

jaroiva
22.07.2021 3 z 5

Celkem slušné, ale ten Poirot mi tam připadá tak nějak navíc. Atmosférou se to ale té Agátě i blíží.

motovidlo
14.06.2021 1 z 5

Za mňa slabé. Zlé dialógy, nepodarený Poirot, zbytočne hlúpi predstavitelia polície, riešenie postavené na tom, že kľúčový svedok sa vlastne mýlil... pár dobrých momentov tam bolo, ale knihe to nepomohlo. Radšej si počkám na nového Galbraitha.

jprst
16.05.2021 3 z 5

Nepatrně lepší než první kniha z této série, ale pořád jen šedý průměr. Nic, co by mě nalákalo pokračovat v četbě dalších knih z této řady.

betička
18.03.2021 4 z 5

Příjemné relaxační čtení se zajímavou zápletkou. Sama mám zkušenost s tím, když se nějaký "kamarád" na vás pověsí a snaží se žít váš život. Naštěstí jsem to ustála a dopadlo to jinak než v této knize :-)

Mirek240
06.03.2021 4 z 5

S knihou jsem stravil 5 veceru a opravdu nelituji. Ja jsem rad, ze postava Hercula Poirota ozila v novych romanech, to, ze to neni Agatha je jasne, je to Sophie Hannah. Nesrovnaval jsem (uprimne ani Agatha nenapsala jen same top knihy), ale nechal jsem se unaset atmosferou, pribehem a postupnym odhalovanim novych nitek a bylo to fajn...kniha ma bavit a me bavila

Vladix
24.02.2021 5 z 5

Moc se mi tento výlet na panské sídlo líbil! Od začátku do konce jsem se bavila - kniha je podle mně důstojným nástupcem "pravého" Poirota.

Charloteen
21.01.2021 5 z 5

Tak tohle byla moje první detektivka a jsem ráda, že to nebyla žádná jiná. Z počátku jsem se malinko ztrácela v jménech, ale autorka je naštěstí stále opakovala :D Bylo to velmi napínavé a konec jsem vůbec nečekala. Určitě stojí za přečtení.

Sophie Hannah
anglická, 1971
2015  64%Pusinka
2014  65%Vraždy s monogramem
2015  57%Bludná sdělení
2022  65%Dokonalé děti
2008  71%Ztráty a lži

Kniha Záhada zavretej schránky je v