Záhada zadního pokoje

Záhada zadního pokoje https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179130/zahada-zadniho-pokoje-179130.jpg 4 104 37

Román o ženě, která odhaluje rodinné tajemství. Kristína prožila osobní tragédii a vzápětí další životní zklamání. Aby se vzpamatovala, utřídila si myšlenky a zjistila, zda muž, kterého miluje, je skutečně ten pravý, odjela na měsíc do domu svých prarodičů. Při jeho prohlídce objevila v jedné z místností, zadním pokoji, spoustu haraburdí, a tak se pustila do úklidu. Přitom našla deník, který si psala jedna z jejích tet, Judita, která zemřela ještě jako dítě. Jakmile se však o něm a o zadním pokoji zmínila komukoli z rodiny, všichni ji nabádali, aby místnost nechala být. Co se tam kdysi stalo? A jak to souvisí s Juditinou smrtí? Proč se všichni zadnímu pokoji vyhýbají a snaží se ji od dalšího pátrání odradit?... celý text

jana-cisarova
01.05.2023 5 z 5

Kniha, která mne zaujala svým vyprávěním o tajemství jedné rodiny. Autorka vypráví paralelně dva příběhy, jeden ze současnosti, druhý z padesát let staré minulosti.
Kristina prožila těžkou životní tragedii, která ji velmi psychicky zasáhla. Po ní zažila další zklamání, než se objevil muž, kterého si zamilovala a jejich vztah se zdá velmi krásný a nadějný. Přesto odjede na měsíc pryč z Bratislavy, do domu svých prarodičů, kde si chce utřídit myšlenky.
Dům má své staré tajemství. Je v něm jeden pokoj, o kterém se nesmí nikdo zmínit. Kristina pátrá po tom, co se v tom pokoji stalo. Najde deník jedné ze svých tet, která zemřela ve dvanácti letech.
Kristina se pouští do pátrání po tom, co se tenkrát stalo. Matka i dvě tety, matčiny sestry, mlčí. Jak dlouho bude trvat, než objeví rodinné tajemství, než přinutí tři žijící sestry prolomit jejich mlčení.
S vyřešením starého rodinného prokletí, zbavení se viny každé z nich, se uzavírá i Kristinin příběh lásky a poznává, že muž, kterého miluje, je ten, se kterým si dovede představit svou budoucnost.
Krásně napsaná kniha, kterou nelze odložit, dokud není přečtena celá.

Lenka4
27.02.2023 2 z 5

Počáteční lehká duchařina se záhy zcela vytratila. Zůstalo jen úmorné čekání na to, kdy se konečně tázaní rozhodnou odpovídat na otázky, Kristína dočte deník a někdo pošle příšernou Vandu kamsi. Pochopit jednání postav je občas těžké. K celkovému nedobrému dojmu přispívá i hodně slabé literární zpracování.

Dalia
07.09.2022 5 z 5

Příjemné odpočinkové čtení, ve kterém nechybí ani špetka napětí. Moc pěkné!

Teraesa
13.08.2022 5 z 5

Na to, že nie som fanúšik románov pre ženy od slovenských autoriek, táto ma príjemne prekvapila. Páčilo sa mi to pomalé odhaľovanie rodinnej histórie, ktorá sa prelínala s prežívajúcou prítomnosťou a ovplyvňovala všetky postavy. Nebola to síce kniha plná napätia, ale bola plná hlbokých citov. A nie sú také aj naše životy...?

perpe2a
12.08.2022 3 z 5

Klidná oddechovka pro ženy

Jirinamac
15.06.2022 3 z 5

Tak nevím, co si o ději knížky myslet. Na to, že tam bylo nějaké tajemství, tak mi chybělo napětí a spoustu děje je předvídatelné už při čtení a nemusí čtenář čekat na rozuzlení na konci. Děj knížky je dost staromodně popisován, odehrává se v dnešní době, ale se vzpomínkami na minulost před padesáti lety, které tajily všechny ženy

nicole1990
09.12.2021 5 z 5

Super knížka a zajímavé rozuzlení tohle jsem asi ani nečekala .

Karin94
21.09.2021 3 z 5

Od Katky Gillerovej je toto taktiež moja prvá kniha a, určite nie posledná! Veľmi sa mi páčilo ako bola celá kniha písaná a sformulovaná. V knihe nechýbalo nič. Bolo tam napätie, záhady, romantika bolo to písané ľahko, ale aj smutno. Jednoducho všetko čo má dobrá kniha má mať.

Postavy boli za mňa celkom sympatické. Najviac sa mi páčili postavy Kristíny a Vandy. Áno, Vanda je 12 ročné drzé decko, ktoré nejeden rodič by ju asi doma zachloštil, ale páčilo sa mi jej rozmýšľanie, ale hlavne konverzácia Kristíny a Vandy boli miestami tak písané, že ste sa museli smiať.
Kniha aj keď bola dobre písaná, mala samozrejme svoje muchy, ja som napríklad očakávala od knihy to, že sa to celé bude niesť do takej záhady, aká bola na začiatku, ale od polky knihy a potom dosť často sa tam spomínala istá vec, ktorá mňa až tak nezaujímala, a strácalo mi to všetko potom na pointe tej knihy. Áno, bolo tam nakoniec všetko vysvetlené, ale keby tam toto autorka nepísala (čo si za mňa myslím, že tam ani nemuselo byť, tak by čitateľ o nič neprišiel)
Ku koncu knihy to bolo za mňa už dosť predvídateľné v dvoch veciach, čo sa mi aj potom potvrdilo. Ale toto mi až tak neprekážalo.

Takže už iba poviem, aby som nič viac neprezradila, že kniha bola naozaj veľmi dobrá, a celý dej bol vymyslený fakt dobre a určite to nie je posledná kniha od tejto autorky.
Odporúčam každému :)

Jurajovamaka
27.02.2021 5 z 5

Kristína je nešťastná a zmätená z udalostí, ktoré sa jej udiali za posledné roky a tak sa rozhodne si trošku oddýchnuť na vidieku, v dome v ktorom vyrastala jej mama. No namiesto oddychu tu objaví záhadnú zadnú izbu a začne pátrať čo sa v nej kedysi vlastne udialo. Postupne odhaluje tajomstvá, kniha vás drží v napätí. Veľmi zaujímavé čítanie. ❤

Jurajovamaka
23.02.2021 5 z 5

Príjemná oddychovka. Taký koláčik ku kávičke. Mám rady knihy od tejto autorky.
Stojí za prečítanie ❤✌

Ála1968
28.04.2020 3 z 5

Popravdě jsem od autorky četla lepší knihy.Nějak mě kniha neoslovila.Nevadilo mi prolínání přítomnosti a minulosti,ale nebylo to ono.Hodně předvídatelný děj.Už dopředu jsem věděla koho Filoména milovala,koho Michal,kdo vykradl obchod,kde Judita zemřela.A taky Judita mi přišla nějak moc vyspělá na 11ti letou dívenku.Ale nakonec kniha určitě stojí za přečtení.

LeSk
28.02.2019 4 z 5

Příjemné oddychové čtení, zápletka i překvapivý závěr . Jen mi malilinko vadily dějové linky. I přesto doporučuji.

Stanislava27
11.09.2018 5 z 5

Veľmi sa mi páčila kniha Záhada zadnej izby. Prečítala som ju jedným dychom

Astonius
18.08.2018 1 z 5

Pro mě tomu chyběla nějaká jiskra. Začátek a prostředí vesnice se mi moc líbily, ale tím to i skončilo - abych řekla pravdu, docela se divím, že jsem to dočetla. Popisované tajemství, na které se čeká, je uměle prodlužováno vyprávěním životního příběhu hlavní hrdinky, který mne tedy opravdu nebavil, zejména části popisující krach podnikání jejího partnera. Navíc mi byla dost nesympatická tím, jak ona byla stále obětí nějakých intrik a jinak přitom bezchybná. No a pokud jde o příběh z minulosti, člověk se vlastně nedozví nic moc detailního, stále dokola se omílají stejné skutečnosti, až se čtenář v závěru knihy konečně dozví, jak se věci tehdy seběhly. No a tohle rozluštění záhady mě moc nevzalo, zejména je absolutně nevěrohodná skutečnost, že by bylo možné okolnosti smrti jedné ze sester tak, jak byly popsány, utajit a všichni, kdo o tom věděli, by to léta tajili... - hlavně nějak nechápu, proč. Jediné, co hodnotím kladně, je čtivost knihy, ale jinak to čtenáři nic nedá.

Sofie75
07.06.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Autorka mě prostě nezklamala. Těším se na další knihu.

Danago
05.06.2018 5 z 5

Kristína si prožila velkou osobní tragédii a po ní další životní zklamání. Proto se rozhodne strávit měsíc v malé vesničce v domě svých prarodičů utřídit si myšlenky. V zadním pokoji, který rodina odmítá používat najde deník, své tety Judity, která zemřela ještě jako dítě. O zadním pokoji její matka ani její tety nechtějí vůbec mluvit. Souvisí zadní pokoj s Juditinou smrtí?
Chytrý a lehký román pro ženy a při tom i napínavý. Knížka se mě moc líbila a konec mě hodně šokoval čekala jsem něco , ale toto ne.

Bobina74
03.06.2018 4 z 5

Tak tohle opět klidně ano. Tato autorka mně zatím ještě nezklamala a doufám, že tomu tak bude i nadále. Všechny její knihy jsou napsány s tak neuvěřitelnou lehkostí až se z toho tají dech.
P.s. Boha jeho, kdo ji navrhuje tak strašné obálky jak ze 70. let?

Aleh
13.05.2018 4 z 5

Byly jednou čtyři sestry.... a zadní pokoj jako němý svědek rodinného tajemství. Tajemství, které mělo zůstat už navždy hluboko uložené v mysli jen těch nejbližších členů rodiny. Do domu svých prarodičů přijíždí načerpat nové síly po těžkém životním období Kristýna, dcera jedné ze sester. A chtěla by se dozvědět, proč se ten zadní pokoj nepoužívá, proč je z něj jen skladiště starého harampádí a proč se o tom s ní nikdo nechce bavit? Kristýna v zadním pokoji najde starý deník jedné ze sester a události se pomalu dávají do pohybu. Tajemný příběh, s napětím čekáte, co se tehdy před lety vlastně událo. Čtivá kniha o jednom starém rodinném tajemství.

laura
29.03.2018 5 z 5

Tenhle příběh mě hodně šokoval, i když jsem na ten šok byla připravená, protože jsem tak trošku tušila... Jenže i tak člověka zaskočí bída lidské bolesti, trápení a hlavně viny. Viny tak obrovské, že vám nedá spát, dusí vás, nutí vás vracet se do minulosti a hlavně vás rozežírá zaživa. Každý má ve svém svědomí nějakou tu vinu. Ať už menší či větší, je tam. A její stín na nás nikdy nepřestane padat, ať už chceme zapomenout nebo ne. Člověk chybuje, ale měl by si uvědomit, že některé chyby nejdou odčinit. Nikdy totiž nepřijde žádné "kdyby"... Čas nejde vrátit, nejde změnit to, co už se stalo... Záhada zadního pokoje je úchvatný příběh o jednom takovém "kdyby"... A i když vás bude bolet srdce, i když vám bude krvácet, stejně si ten příběh zamilujete jako já...

syskas
15.01.2018 3 z 5

Nápad aj zápletka (tajomstvo 4 sestier) fajn. Ale neskutočne mi vadilo, ako to autorka naťahovala. Stále len náznaky a nič nevysvetlila. Prvá polovica knihy bola takáto - ako mizerná telenovela. Preto dávam menej hviezdičiek.

Kniha Záhada zadního pokoje je v