Záhada sfingy a jiné příběhy

Záhada sfingy a jiné příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59738/bmid_zahada-sfingy-a-jine-pribehy-e5o-59738.jpg 4 3 1

Fantastické povídky s okultními motivy, z nichž nejpůsobivější je hrůzostrašná námořnická historka Tajemství moře o přízraku mrtvého námořníka přinášejícím neštěstí.

eraserhead
29.10.2015 3 z 5

Obsahově a tématicky trošku nesourodá sbírka povídek, sdružující jak tradiční "salónní" mysteriózní spiritualismem načáchlé příběhy plné předtuch, podivných setkání či náznaků, tak i syrové horrory typické pro svou dobu. Celá kniha má hodně dobrodružný charakter, protáhne nás prakticky po celém světě, nelze si nevšimnout spisovatelovy aristokratické a "high class" "úchylky", což je trošku zábavnější, ví-li čtenář trochu více o jeho osobním životě. Obecně vztao je to kniha velmi zajímavá a příjemná, dýchá z ní aura stoletého stáří, atmosféra doby, v níž byla napsána a vydána, ač kroužící kolem jednoho žánru, je tématicky u jednotlivých povídek přesto pestrá a máte-li slabost pro starou archaizující češtinu, další bod ke spokojenosti je na světě. V rámci bádání v oblasti historie a historických pramenů českého horroru rozhodně příjemná záležitost.

Část díla

De la Cámara (p)
česká, 1897 - 1945
1942  100%Čarodějovy pohádky
1942  73%Dívka v modrém
1943  90%Královské potěšení Isis
1920  90%Černý mág
1920  80%Záhada sfingy a jiné příběhy

Kniha Záhada sfingy a jiné příběhy je v