Záhada pro blázny

Záhada pro blázny https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291403/zahada-pro-blazny-QBW-291403.jpg 4 51 12

Petr Duluth série

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Melantrich

Puzzle for Fools , 1936

milary
26.02.2023 5 z 5

Mám ráda Quentinovy Záhady pro... s Petrem Duluthem. A tuhle (modře hodnocenou) výrazně mysteriózní záležitost, odehrávající se příhodně v nóbl sanatoriu pro různě psychicky nestabilní jedince (personál s jeho metodami nevyjímaje :)), mám vlastně pro tu jedinečnou kombinaci obecné paranoie vs. jedincem pracně zachovávaným ostrůvkům zdravého rozumu úplně nejraději.
Léčený alkoholik Petr Duluth s hlasem Vladimíra Dlouhého? Dvojnásobné potěšení.

Seabeast
18.12.2022 5 z 5

Znáte to. Občas někam razíte na cestu a horlivě přemýšlíte, co si vzít na čtení a náhodně sáhnete po knize, co na vás nenápadně pokukuje. Přesně tento případ se mi stal se "Záhadou pro blázny". Anotace z prostředí blázince, kde dochází k sérii podivným vraždám, které začne hlavní postava rozlouskávat, mě kdysi velmi zaujala. Proto jsem si knihu pořídil a zařadil do své knihovny. A jak jsem takhle namátkou tuhle rozměrově drobnou detektivku začal číst, nedokázal jsem se odtrhnout a byl překvapen úžasem. Patrick Quentin zde výborně rozehrává příběh plný paranoie, který má spád a nepostrádá potřebné napětí. Prostředí sanatoria autor bravurně využívá k budování tajemna, které pod svoji rouškou ukrývá temné skutečnosti. Komu tedy hrdina Petr Duluth může v blázinci věřit a komu ne? Jsem si jistý, že v sérii budu pokračovat, protože je kniha pěkně napsaná a postupně spěje k vygradovanému finále. Po všech stránkách naprostá spokojenost!

Vesmich
02.09.2021 4 z 5

A toto je krásný příklad toho, že přebytek peněz může jednoho snadno přivést k Chocholouškovi a tam na něj, alespoň v této knize, nečeká nic extra příjemného.

evelýny
17.10.2020 5 z 5

Psychiatrie a tajemný hlas. Přelud nebo fakt? Fantazie alkoholika rozhodně není utlumena.
,, Pane bože, ať přežiju do rána. Aspoň do rána..."
Kolik dní ještě zbývá...?
Kdo je oběť a kdo vrah?
Profláknutý motiv, přesto originální zpracování s velkou dávkou napětí a překvapivým koncem. Parádní detektivka a mně opravdu nevadila chybějící brutalita.
Poslouchána audionahrávka. Alkoholiku Petrovi Dulluthovi propůjčil svůj hlas Vladimír Dlouhý.

,,Vraždou ke zdraví. Skvělý druh léčby."

P.S.: Léčba šokem je ta nejlepší terapie...

alabra
30.03.2020 4 z 5

Dobrá detektivka na deštivé odpoledne se zajímavým rozuzlením.

ddkk
13.05.2019 4 z 5

Prověřený autor, klasická detektivka, atraktivní prostředí....příjemné počtení.

Jaruš7
18.03.2019 5 z 5

Poctivá detektivka z minulého století.
Milionář v ústavu pro duševně choré. Jestliže se začne ventilovat poslední vůle, pak je třeba nechat ziskuchtivost vygradovat, v možných dědicích i v těch nepředpokládaných, k činům pro blázinec jaksi vražedně konstruktivním.
Dramatizace, krok za krokem vede k rozuzlení, i když nápad zvolit dědice chca nechca, je asi tím blázincem v milionářského duchu, fakt dotčený.
Citace:" Vraždou ke zdraví, i když k doléčení ji chybí zájem o život."
No, nevražděte, když ústav je skleníkem pro vyšinuté a zapadnout lze, jak na stranu pacientů i těch co je hýčkají.
Fajn, dobrý.

farbi
18.11.2015 4 z 5

Chcela som si to vypočuť ako audioknihu, ale po začatí som zistila, že je to dramatizované, takže ťažšie sa mi kniha hodnotí. Táto dramatizovaná verzia za veľa nestála, ale príbeh bol zaujímavý, ako aj postavy. Takže určite kniha, ktorá stojí za prečítanie :)

Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Detektívny príbeh odohrávajúci sa medzi psychicky narušenými bláznami. Veľmi dobré a oddychové čítanie.

Skawin
30.04.2013

Čtivá detektivka s nečekaným vrahem (alespoň pro mě) a také netradičním prostředí pro vraždu. Doporučuji.

Malin
30.10.2012 4 z 5

S detektivkama je to těžký, ještě jsem nenarazila na žádného autora, který by se vyrovnal Christie. Každopádně Záhada pro blázny je příjemné čtení, miluju postavu Petra Dulutha.

Joges
03.10.2012 5 z 5

Napínavé, vzrušující, dokonalé. Závěr dobře propracovaný. Tedy vše, co má dobrá detektivka obsahovat.

psychiatrické léčebny

Autoři knihy

Patrick Quentin (p)
britská, 1901 - 1966
Patrick Quentin (p)
britská, 1912 - 1987

Kniha Záhada pro blázny je v