Záhada prázdné zvonice

Záhada prázdné zvonice https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263411/bmid_zahada-prazdne-zvonice-oyx-263411.jpg 4 9 3

Ze zvonice kostela jednoho dne zmizí zvon Kryšpín. Zároveň se ve škole, kam chodí malý Matyáš, rozdrnčí všechny školní zvonky a ne a ne přestat. Přestanou prý, až se Kryšpín zase vrátí na věž. A tak se Matyáš s dědou zvoníkem a místním školníkem na lodi vydávají na dobrodružnou záchrannou výpravu do Hamburku. Tam totiž Kryšpínova stopa mizí… Podaří se jim ztracený zvon najít? Krásně ilustrované dobrodružné vyprávění.... celý text

KubaCZ
29.01.2022 4 z 5

Byly tam těžká slova.

Ethys
07.02.2021 5 z 5

Moc pěkný příběh pro malé čtenáře.

broskev28
02.06.2020 5 z 5

Přesně takhle si představuju knížku pro malé školáky-čtenáře!
Tedy ne přesně takhle, já bych text ještě zřetelně rozdělila na kapitoly. Ale jinak má tenhle příběh všechno, co od knížky pro děti kolem 8 let očekávám:
1. text je krátký (47 stran - nevím, kde se v anotaci vzalo 64, z toho 10 tvoří celostránkové ilustrace a mnohé obrázky výrazně redukují text na dané straně);
2. jazyk je jednoduchý, věty pokud možno kratší a snadno srozumitelné;
3. nechybí dobrodružství, je to čtení napínavé a dokonce i trochu strašidelné;
4. i když jsou zde reálné postavy a situace, přesto je součástí příběhu něco pohádkového, nadpřirozeného;
5. obrázky Sylvy Francové se moc povedly - podle potřeby jsou buď mile úsměvné, vysvětlující, případně i strašidelné!
Sečteno, podtrženo: koupit tuhle výbornou knížku pro naše druháky " za vysvědčení" je téměř povinnost, zvlášť když stojí 45 Kč (e-shop Librum)!!!

zvonice zvony a zvonky

Zuzana Pomykalová (p)
česká, 1984
2010  66%Vikinská princezna
2015  89%Záhada prázdné zvonice
2008  60%Děti ráje

Kniha Záhada prázdné zvonice je v