Záhada počátkem léta

Záhada počátkem léta https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3558/mid_zahada-pocatkem-leta-4gA-3558.jpg 3 23 4

Příběh o lásce, přátelství, klukovských dobrodružstvích i prvních pracovních dnech mladé lékařky v krásném i drsném prostředí Jizerských hor. Zdánlivě jednotvárnou hladinu zdejšího života rozvlní zmizení tří chlapců. Beze stopy! Co se vlastně stalo?

Aghatte
06.04.2022 3 z 5

Taková směsice filmů a seriálů Sestřičky, Básníci a My všichni školou povinní... v knižní podobě :-)
Pěkný příběh, detektivka to není, ale četlo se mi pěkně.

Fascinuje mě, že byla vážně střediska a pohotovosti v každé vesnici, dnes ani větší města nemají nic, vše se centralizuje, ruší se pohotovosti, porodnice, dětská oddělení, i akutní péče, za vším musíte do okresních a krajských nemocnic.

ludek.n
12.05.2021 3 z 5

Záhadu počátkem léta Jana Cimického bych spíš než mezi detektivky zařadil k románům s dobrodružstvím. Sice tu najdeme poručíka z oblastního oddělení Veřejné bezpečnosti, který vyšetřuje zmizení tři třináctiletých školáků, ale namísto pátrání a sbírání důkazů tu jde více méně o klasické hledání jehly v kupce sena, nebo chcete-li to přesně - tří kluků, kteří se vydali na houby a nevrátili se z lesa domů. Vedle této „adrenalinové“ linie nám autor předkládá ještě druhou, poklidnější partii, a to příběh čerstvé absolventky lékařské fakulty, jejíž umístěnka do horské vesničky Krásné má prověřit její diagnostickou samostatnost. Obě linky jsou vzájemně provázané a bez většího spěchu se ubírají vstříc závěrečnému rozuzlení. Cimický zápletku nijak vášnivě nedramatizuje, její finále je nekomplikované, přehledné a jasné. Možná bych snesl nějaké to zauzlování děje a závěrečné odkrývání tajemství, ale bohužel jsem si musel nechat zajít chuť. Záhada nakonec nebyla tak záhadná, jak se na počátku léta zdálo.

konicekbily
09.01.2017 3 z 5

Spíše než detektivka to je pokus o pohodový román s thrillerem v českém pohraničí. Jizerky se mi vždy líbily, při popisu prostředí jako bych tam zase byl.

sazamala
05.01.2017 3 z 5

Pěkné čtení,jen mě vadilo přeskočení z jednoho děje do dalšího.Ale jinak pěkné a pohodové čtení.Možná jen ten konec chtěl trochu lépe uzavřít (ten mě zklamal).