Záhada Modrého vlaku (komiks)

Záhada Modrého vlaku (komiks) https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26778/bmid_zahada-modreho-vlaku-komiks-oG8-26778.jpeg 4 39 7

V Modrém vlaku, kterým angličtí boháči prchají před londýnskou mlhou na slunné Azurové pobřeží, je zavražděna dcera amerického milionáře. Podezřelí jsou dva: její manžel a neblaze proslulý podvodník hrabě Armand de la Roche. Odhalí Hercula Poirot, ješitný puntičkář vyzbrojený „malými šedými buňkami“, v uzavřeném světě na kolejích skutečného vraha? Agatha Christie, sama velká cestovatelka, zasadila tentokrát svůj příběh do přepychových kulis Modrého vlaku. Spojení autorčina génia a originálního výtvarného rukopisu Marca Piskice, francouzského kreslíře chorvatského původu, dalo vzniknout barvitému obrazu mravů britské společenské smetánky dvacátých let minulého století.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Komiksy
Vydáno: , Knižní klub

Le Train bleu , 2008

SSTknihy
24.05.2020 3 z 5

Téhle detektivce komiksové zpracování vyloženě pomohlo. Na rozdíl od knižního originálu působí věrohodněji, jasně spěje k cíli a je snadné zorientovat se v postavách. Klasickou knihu to asi nikdy nenahradí, ale jako zpestření pro milovníky detektivek – proč ne.

Kate18
11.06.2019 4 z 5

Když se královna detektivek spojí s komiksem, tak vznikne takováhle nádhera. Hercule Poirot řeší další připad, tentokrát vraždu v Modrém vlaku. Snad ani nemůže být pochyb, jestli Poirot tuhle záhadnou smrt vyřeší...

Alizon
04.10.2017 3 z 5

Agathu Christie mam rada, pribeh jsem znala - jak pisou ostatni - tady je trochu zjednodusen. Co mi ale nesedlo vubec byly ilustrace - zenska hrdinka misto aby byla krasna tak vypada jako napul plesaty babochlap a vubec mi vizualni stranka zejmena zenskych postav nebyla sympaticka. Take samotny "Hercule Poirot" mi proste neprisel jako HP.

Greg25
11.10.2016 3 z 5

Nesedla mi úplně ilustrace postav, zejména všechny ženy si jsou vizuálně velmi podobné, takže to působí jako kdyby se je autorovi jen nechtělo odlišovat. Zkráceno a navíc ne úplně dodržena povaha Hercula Poirota, těžko říct, zda-li je to záměr, nebo se to tvůrcům nezdařilo. Nicméně, vzhledem ke zjednodušení a celkovému stylu, spíše komiks pro starší mládež. Průměr. 60%

ondrash77
26.01.2014

Počítám, že každý má nějakého spisovatele k němuž nedokáže zaujmout jasný postoj ať se děje cokoliv. Přesně takhle to mám s Agathou Christie.

RaptoR
05.05.2013 3 z 5

Komiksové zpracování klasických detektivek není k zahození. Tentokrát druhá kniha od A. Christie "Záhada modrého vlaku" je rozhodně dobrá. Škoda jen vyprávění, které se zredukovalo na minimum. Příběh tak působí jako sledovaný z onoho vlaku, kdy vám může leccos uniknout.
Kresebně mi styl Marca Piskica sedí. Možná jen přechod mezi panely by mohl být jasnější, mnohé barevné prolínání působí občas chaoticky. Přesto v porovnání s minimalistickým stylem B. Lacharda v komiksu "Vražda Rogera Arkroyda" působí svižněji a živěji. Až zastiňuje absenci hlubšího příběhového propojení.

Wendysek
22.10.2012 5 z 5

Velmi zajímavé zpracování této detektivky, vyvedené v pochmurných barvách, které se povětšinou k obsahu hodí. Někdy bych ovšem zvolila méně temné barvy. I přesto je to velmi povedéné.

komiksy zkrácená verze inspirace

Autoři knihy