Záhada Modrého vlaku

Záhada Modrého vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9747/bmid_zahada-modreho-vlaku-WkR-9747.jpeg 4 496 73

Hercule Poirot série

Každý může zažít svou vlastní detektivku, tvrdí Hercule Poirot své náhodné spolucestující Katherine. Ani velký detektiv netuší, jak blízko je pravdě. V Modrém vlaku dojde k vraždě, jejímž motivem může být loupež, láska, nenávist… Zprvu široký okruh podezřelých se postupně zužuje, i když dlouho nemá jasno ani policie. Jen Hercule Poirot postupuje v případu a odhaluje falešné existence, falešné city i pokřivené vztahy. Ví, na koho se obrátit, kde získat důležité informace – díky své mezinárodní pověsti má také mezinárodní kontakty. Katherine prožívá nejdůležitější chvíle svého života. Nečekané zbohatnutí ji přivede do nejvyšší společnosti, v níž nejen zažije svou vlastní detektivku, ale také pozná lásku. A protože je to žena chytrá a vnímavá, zaujme samotného Poirota, jenž její lásku ochrání od všeho zlého, dokonce i od podezření z vraždy.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub

The Mystery of the Blue Train , 1928

Emik87
19.02.2024 4 z 5

Tenhle Agathin příběh mi příliš nesedl. Ani v knižním, ani ve filmovém zpracování. Ale i tak se čte dobře a ani zápletka není špatná.

Booky84
12.02.2024 5 z 5

Skvělá detektivka s jedinečným Herculem Poirotem = sázka na jistotu. Děj se mi líbil a pěkně se mi kniha četla. Opět nečekané rozuzlení, na které se vždy moc těším a užívám si, jak vše zapadne na své místo.

janina66
10.12.2023 4 z 5

Opět skvěle propracovaná klasická detektivka se spoustou postav. Zajímavé rozuzlení, nečekané.

PPardinio
02.12.2023 3 z 5

Knížek od A.Christie jsem přečetl již opravdu hodně a je tak nemožné všechny v rozmezí tolika let porovnávat. Mám rád hlavně dobu, ve kterém se detektivní příběhy odehrávají. Baví mě ty morální a povahové rozdílnosti oproti 21.století. ZÁHADA MODRÉHO VLAKU mi nepřišla až tolik příběhově zdařilá. Ve vyprávění příběhu jsem měl navíc i značný problém si najít pozitivní vztah k postavám. K tomu mám rád, když je Hercule Poirot doplněn detektivním protikladem, který mu během vyšetřování nahrává. Kathrine Grey měla moc málo prostoru na to, aby danou roli zvládla. Autorky si nesmírně vážím, ale musím dát 3*. Jedna z těch horších knížek.

lis-elis
24.11.2023 4 z 5

Klasická detektivka od Agathy Christie, která má zajímavou zápletku a opět nečekané rozuzlení. Jsem ale maličko rozpolcená. Něco mi v knize ale úplně nesedlo, ale nedokážu přesně vyjádřit co. Možná je zápletka pro mě až moc překombinovaná. Nebo jsem ovlivněná filmovým zpracováním, které jsem viděla dříve. Proto nemohu dát plný počet hvězdiček :-(

jessie01
11.11.2023 5 z 5

Jako vždy skvělá knížka od Agathy. Narozdíl od většiny jejich děl jsem knížku neviděla v televizním zpracování, takže byl pro mě tento příběh nový. A samozřejmě jsem zase neprokoukla, kdo je vrah.

Aligator805
10.02.2023 5 z 5

Klasická Agatha Christie. Skvělý příběh, zajímavé prostředí luxusního vlaku, šperky a vražda. K tomu skvělý Hercule Poirot a je tu parádní detektivka se skvělým rozuzlením.

FideiDefensor11
17.01.2023 3 z 5

Záhada Modrého vlaku je vynikající klasickou Christieovkou. Tentokrát se nepouští do žádných experimentů a to je jenom dobře, protože přesně tyhle klasiky z ní udělaly onu královnu detektivek. K dokonalosti už chybí jen Hastings. Zajímavé je, jak si Poirot okamžitě po svém nástupu na scénu strhává celou knihu jen pro sebe. Je to prostě neskutečně dobře napsaná postava. K dokonalosti snad chybí jen Hastings. Jinak má kniha všechny důležité esence: délku tak akorát, čtivý děj, zajímavé prostředí a samozřejmě překvapivé, neřekané rozuzlení. Všiml jsem si, že Modrý vlak nevybočuje z řady autorčiných děl a opět zde prakticky žádná vystupujivší postava pořádně nepracuje. Snad jen zloději. Záhada Modrého vlaku je tedy rozhodně dílo, které stojí za přečtení.

HadleysHope
05.01.2023 5 z 5

Krásný a napínavý pohled do minulosti. Nechtěl bych tam zemčít, ale tím krásným vláčkem bych se rád projel. Jinak zajímavě propracovaná detektivka.

xxbarbarelaxx
01.01.2023 5 z 5

Dnes jsem dočetla. Musím říci, že kniha mě velmi překvapila. Měla jsem několik možností, kdo spáchal vraždu, ale nakonec to bylo všechno jinak. Velmi povedená detektivka a určitě si od autorky přečtu více knih.

marekB78
07.11.2022 5 z 5

Zase mě hodně bavila a nakonec jsem byl dost překvapený. Skvěle jsem se odreagoval, protože tyto detektivky mě vždy vtáhnou do děje :)

Mája777
02.10.2022 5 z 5

Sázka na jistotu, to je Poirot. Vždycky mě dostane z krize a zvedne mi náladu.
(2. 10. 22 - 23 056 - 52)

Christie2020
12.09.2022

Já ji prostě muluju…i když tentokrát trochu zdlouhavé….

Rade
03.09.2022 4 z 5

Klasická Agatha.
Jako vždy fajn retro atmosféra: dobrodružství v nóbl vlaku směřujícím na Riviéru, ochotní stevardi, kteří cestujícím v kožiších rozestelou a zase ustelou postele v kupé, servírované snídaně a večeře v exkluzivním jídelním voze, kdo z nás by nechtěl takové cestování aspoň na chvilku zkusit? A pak milionářská Riviéra dvacátých let, koktejly ve slavném hotelu Negresco v Nice, a nakonec přece jen trochu starosvětské Anglie. A poznání, že nad bohaté rozmazlené dcerky s hedvábnými punčochami a krátkými sukněmi je solidní slušná anglická guvernantka, která nosí punčochy vlněné a která přece jen nakonec ke štěstí přijde…
A samozřejmě pořádně zamotaný příběh s vraždou a ukradenými klenoty, který rozmotá skvělý Hercule Poirot, i když to rozmotávání mi tentokrát přišlo poněkud natahované…
Nutno přijmout nadsázku, svérázný humor a lehce černobílé pojetí, pak si lze detektivku užít.
„Voilà,“ pronesl cizinec a usedl do dřevěného křesla, „jsem Hercule Poirot.“
„Ano, monsieur?“
„Neznáte to jméno?“
“Nikdy jsem ho neslyšel,“ odpověděl Hypolite.
„V tom případě musím říct, že jste nebyl dobře vzdělán. Je to jedno z velkých jmen tohoto světa.“

Delphín
28.08.2022 3 z 5

Bohužel mě kniha místy nebavila. Začátek byl přitom dobrý, pak ale přicházela (pro mě) hluchá a příliš složitá místa..

ddkk
26.08.2022 5 z 5

Ach, všemi milována a geniální Agatha ani tentokrát nezklamala. Tahle skvěle napsaná a vypointovaná detektivka patří mezi ty nejlepší z jejího pera.

V Modrém expresu je zavražděná mladá a bohatá žena. Měla však být tou skutečnou vrahovou obětí? A proč? Vyšetřování zločinu není vůbec jednoduché, ale nakonec opět všechno do sebe hezky zapadne a pachatel je po zásluze odhalen nedostižným Herculem Poirotem...

Doporučuji.

P.S. A moc děkuji marlowovi za detaily týkající se ACh a okolností vzniku této detektivky.

Hakate
23.08.2022 5 z 5

Vždy pokud potřebuji nějakou zaručeně perfektní detektivku a nechce se mi přemýšlet, po čem šáhnout, knihy od mistryně, královny, bohyně detektivek nikdy nezklame.
Všechny jsou skvělé, žádná není špatná. Originální, skvělé, nepřekonatelné.

Mirek240
25.07.2022 5 z 5

K teto knize jsem se vratil po cca 20 letech od prvniho precteni a byla to spravna volba. Prijemne cteni, atmosfera doby, kdy se vlakem z Anglie jezdilo na Rivieru a k tomu vsemu puntickar Hercule Poirot :) sede bunky zarungovaly opet bravurne a ja stravil prijemne 4 vecery s marnym hledanim pachatele :)

JaniMa
25.05.2022 5 z 5

Četla jsem v češtině i v anglickém originále. Skvělá kniha. Nepočítaje Černoušky, je tohle ta nejlepší kniha A. Christie, na kterou jsem dosud narazila. Ani Vražda v Orient Expresu mě tolik nebavila. Velmi jsem si oblíbila postavy a příběh je úžasný.

zipporah
18.05.2022 4 z 5