Záhada mloka

Záhada mloka https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194116/bmid_zahada-mloka-xTh-194116.jpg 4 33 12

CLUE série

Kdo je ten tajemný muž bez identity, kterého vyplavilo moře? Co to má vytetováno na paži? A proč se plavil za bouře tak blízko nebezpečným skaliskům? Tyto a další záhady se rozhodnou na vlastní pěst vyřešit desetiletá Cecílie, třináctiletý Leo, dvanáctiletá Une a jejich věrný doprovod, psík Egon. A pomůže jim při tom i mluvící papoušek! Cecílie bydlí se svým tátou v penzionu na břehu moře. Leo sem přijíždí se svou mámou, jež se v penzionu stává novou provozní. Une je pihovatá dcera rybáře, která v doprovodu psa Egona brázdí na své loďce vody zálivu. Ospalé lázeňské léto naruší jednoho dne šokující nález – při procházce objeví Cecílie na pláži mrtvého muže, kterého vyplavilo moře. Kdo je to? Proč se plavil bez záchranné vesty? Děti společně se psem se pouštějí do vlastního pátrání po všech záhadách, které s mrtvým mužem souvisejí. Čím dále ale pronikají do labyrintu záhad, tím více zjišťují, že vlastně nic neví…... celý text

Detektivky, krimi , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Salamandergåten , 2012

happy-smile
happy-smile
31.07.2021 3 z 5

Sice nepatřím do cílové skupiny, ale i tak musím říct, že zklamání. Kniha mi přišla strašně přímočará, nic napínavého ani zajímavého se tam nedělo. Docela nuda i pro děti podle mě. :/

babicka_amalka
babicka_amalka
10.12.2020 3 z 5

no, nic moc - dokonce ani pro děti; takové trošku upatlané...

Aninka36
Aninka36
10.06.2020 5 z 5

!!!SPOJLER!!!
Hezká kniha ,napínavá a vzrušující. O dětech co našli mrtvého muže na pláži. Pak se z toho vyklube že je to jeden z pašeráků co se chystají přepašovat drogy. Leo se málem utopí kvůli záchranné vestě naplněné drogami.
Doporučuji malým čtenářům detektivek pro děti.

Corso
Corso
05.07.2019 3 z 5

Takto si severski detektivkari vychovavaju buducich citatelov. Nenarocna, predvidatelna zapletka a postavy, ale zvladol som na jeden zatah popri kave a ranajkach. Potesilo ma ze to je uceleny pribeh, nevyplneny zbytocnou vatou o tazkej minulosti detektiva a podobne. Trosku si Horst zarobil cesto na seriu "o troch patracoch a psu". Prijemne. Nie som cielovka ale dalsi diel si precitam.
Dodatok... 12jun2020 Citam po sebe komentare. Dalsi diel som si doteraz neprecital :)

haki34
haki34
27.03.2019 4 z 5

detektivka pro děti s napínavou zápletkou, navíc se rozehrává další záhada do budoucna - jak vlastně zemřela maminka hlavní hrdinky Cecílie ??
Děti se vrhnou na řešení záhady mrtvého muže s tetováním s vervou a celkem bezhlavě - to by tak odpovídalo dětskému přístupu :) naštěstí vše dobře dopadne, včetně dramatckého konce v bouřce na loďce...mně se líbila - pro malé čtenáře ideální jak rozsahem, tak příběhem...zpočátku jsem se lekla, když došlo na technické detaily - fotky, pixely, notebooky, programy na úpravu fotek - toto moc nemusím, ale všeho bylo tak akorát, poplatno dnešní digitální době a příběh to doplnilo..
za sebe doporučuji !

Fazulajda
Fazulajda
10.11.2018 2 z 5

Od dětské detektivky jsem ani na začátku nečekala moc, a taky že jsem měla proč. Naprosto průměrná kniha. Už před knihovničkou jsem si říkala, že tím jenom vycpu čas, než si na příští den půjčím jiné knížky, takže silně pochybuji, že bych si na ni po pár měsících opět vzpomněla, tak jako se mi to stává s jinými knihami. Celé to bylo takové... nějaké. Pokus o akci na konci se mi zdál neuvěřitelně umělý a ani ne moc povedený. Celý nápad s mloky mi přišel nevyužitý. Co se Leových programů na úpravu fotek týče. Nejsem si jistá, že by byly schopé takových zázraků, jaké autor popsal. Na začátku mě to relativně bavilo, pak to bylo horší a horší a horší.

jarabr
jarabr
26.07.2018 3 z 5

Taková oddychovka, opravdu pro děti. Na dětské vnímání určitě dobře promyšlené, ne moc složité a dobře napsané.

MiroslavKutík
MiroslavKutík
05.02.2018 3 z 5

Kniha se dobře četla nato že to je dětská detektivka je to pěkné a mládeží doporučuji.

Liliana2006
Liliana2006
13.06.2017 4 z 5

Na začátku kniha docela zklamala ale konec ten byl promyšlený a krásný!!!!!!!!!!!!!!

MAXA71
MAXA71
27.01.2016

Jednoduchá, dobre čitateľna.

kazatell
kazatell
29.09.2015 4 z 5

Po předchozích knihách od tohoto autora jsem čekal víc. Ale i tak to bylo dobré čtení na jedno dopoledne a těším se na další díl

Evik30
Evik30
07.04.2015

Jednodušší dětská detektivka, bez násilí a mnoha krveprolití. + je že to napsal zkušený kriminalista, který má za sebou léta praxe. Přirovnala bych ho částečně k Enid Blytonové a částečně k Astrid Lindgrenové. Pro děti ideální čtení, ale i dospělí si příjdou na své!! :o))