Záhada koktavého papouška

Záhada koktavého papouška https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41833/zahada-koktaveho-papouska-41833.jpg 5 136 13

Proč papoušek koktá? Kdo ho naučil volat o pomoc? Kam se ztratila Malá pastýřka? Nejen tyto otázky musí vyluštit Tři pátrači v novém příběhu Záhada koktavého papouška. Opět se setkáváme s Geraldem, který se rozhodl pokračovat v sérii knih o třech pátračích, kteří se nazaleknou jakýchkoli těžkostí. Tři mladí detektivové ve svém druhém případě pátrají, kam zmizel neobyčejný papoušek, který stále opakuje frázi z Hamleta a…koktá! Po mnohých zajímavých zážitcích zjistí, že se nejedná o jednoho, ale několik cvičených papoušků a že v jejich výrocích je … ale to už si přečtěte sami.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

The Mystery of the Stuttering Parrot , 1964

jaroiva
08.03.2022 5 z 5

Musela jsem zhltnout ještě druhý díl, ještě lepší než první.

elenai
22.01.2022 5 z 5

Láska na druhý pohled. Pamatuju si, že poprvé mě Tři pátrači nezaujali. Ale potom jsem je zhltla za jeden den! Bylo to tak šíleně napínavé a chtěla jsem si hnedle založit detektivní kancelář jako Jupiter, Andy a Bob. Je to bohužel také jediný příběh, který jsem kdy četla. Ale nikdy na něj nezapomenu a bude mi připomínat ty šťastné chvilky mého dětství.

shredo
28.10.2020 5 z 5

Sága kníh môjho detstva.. Nejde nespomenúť, ako som ako chlapčisko s čitateľským preukazom utekal do mestskej knižnice a dúfal, že na poličke bude titul, ktorý som ešte nečítal. Kniha po takmer 20 tich rokoch prečítaná na jeden nádych. Už mi nejde nepostrehnúť mierne detsky písaná forma bez pejoratív, niekedy až naivnou formou.
Čítanie však pútavé, s dokonalým a podrobným opisom, niektoré zvraty a zistenia prichádza čitateľ skôr ako pátrači, no písmo Hitchcocka s originálným námetom je tutovka.

Miro.slav
12.08.2020 3 z 5

Keďže sa záhada zajakavého papagája nachádzala v mestskej knižnici, musel som po nej siahnuť. Teraz by som to už asi nezvládol prečítať. No v časoch dávno minulých to bol odrazový mostík k ďalším dielom.

o_mega
21.07.2020 5 z 5

Koktavy papuch je dokonala epizodka. To slo jednym dychom. Lustenie sifier, hladanie pokladu, napinave dobrodrúúúúžo.

Dani25
30.05.2019 5 z 5

Traja pátrači boli moji obľubenci :) Po rokoch som si znovu prečítala tento diel a bola som opäť spokojná ako za detstva.

mirkoczentovic
01.04.2018 5 z 5

Z môjho pohľadu v čase prečítania (roky dozadu) ešte lepšie než inak takisto veľmi podarené Tajomstvo strašidelného zámku - prepracovanejšie, lepšie vykreslené charaktery, viac akcie a napätia.

moničina
25.03.2018 5 z 5

Jedným slovom skvelé.

DarthSoren
02.03.2018 4 z 5

Kedysi sme sa s jedným kamarátom predbiehali, kto prečíta viac kníh z tejto série :D Dnes ako dospelý by som si to už neprečítal (ani zo sentimentu), ale vtedy to bola ohromná a napínavá zábava.

tlllk
23.11.2017 4 z 5

čítame pred spaním, u deti to ma väčší úspech ako klasické rozprávky. Postavy sa nám začínajú profilovať , a po tých rokoch som si všimol aj ten emigračný podtón príbehu .

syskas
30.10.2017 5 z 5

Skvelá klasika Troch pátračov.

Marian27
20.08.2015 5 z 5

Moja najoblúbenejšia záhada! Číta sa úplne sama, je skvele vymyslená, logická a záverečná scéna na cintoríne keď všade sadá hmla je úplne bezkonkurenčná. U mňa úpne najlepšia záhada ktorú zatiaľ žiadna iná neprekonala.

honajz
17.09.2012 4 z 5

O chloupek lepší než první díl ve výstavbě příběhu, ale přece jen to obsahuje hodně vaty, navíc u té strašně záhadné hádanky snad každému je hned jasné, že jde o hřbitov, a ne pirátský ostrov. Na můj vkus hodně náhod, ale je to příjemně čtivé.

kluci pátrající amatér detektivky pro děti

Robert Arthur jr.
americká, 1909 - 1969
1986  96%Alfred Hitchcock a traja pátrači
1993  90%Tajemství strašidelného zámku
1993  90%Záhada koktavého papouška
1994  84%Záhada vreštiacich hodín
1994  84%Tajomstvo ostrova kostier

Kniha Záhada koktavého papouška je v